Pôrod koncom pánvovým - Trenčianska nemocnica

zata2
22. feb 2013

Baby rodili ste niektora ako prvorodicka KP? Ake to bolo mam si radsej vybrat sekciu? Nerodili ste nahodou v Trencianskej nemocnici?

dianka3
5. mar 2013

@milek Ozaj a on sa ti otocil po tom svieteni baterkov? ci nie v tu chvilu? a aj si to citila? 😕

dianka3
5. mar 2013

@dulkagabulka Ahojcek to naozaj rodila chlapceka kp? a nevies aky kp to bolo? lebo su tri polohy kp a ja mam kp-nozicky. Uz som mala jednu sekciu prave koli tomu ze mala bola kp ,ale sla by som asi normalne keby malej neprepadla nozicka a to bol kamen urazu koli ktoremu som sla pod noz. Tentokrat by som chcela normalne,teda ak by to neskoncilo podobne, aka je sanca ze mozem normalny porod? Ja sa nemam s akym doktorom o tom porozpravat kedze moj gynek. je iba ambulantny no a ty co su z nemocky nemaju na to cas 😒 a ked to namna pride tak vychitam toho co bude mat smenu a teraz su hodne mlady ,praktikanti tak ak vychitam takeho tak neviem. Strasne ma to trapi,dokonca ani spavat koli tomu nemozem a nemam sa s jakym odbornikom o tom porozpravat ☹

dulkagabulka
5. mar 2013

@dianka3 na toto su velki odbornici vo Vrchlabí v ČR...viem o pripade,kedy tam rodila žena, ktorej babatko bolo nožičkami...
asi by som na tvojom mieste šla sa spytat do toho TN...okem toho, tvoje dietatko ma ešte strašne vela času naotočenie..

veronavanes
5. mar 2013

ahojte maminy, ja som mala obe dcerky KP. táto mladšia ma dokonca nenormálne tlačila s hlavičkou na rebrá, bolo to hrozné,ale vydržali sme. ani jedna sa neotočila, obe som mala cisársky. doktor mi to vysvetlil, že ja mám nejak zle otočenú maternicu a podla toho sa vlastne malinké otočili. dokonca dávala som si zaviesť vnútromaternicové teliesko a poviem vám radšej ešte jeden cisársky by som asi zniesla ako to zavedenie, to bola hroza. nakolko mám tú maternicu nejakú pokrutenú tak mu to tam nešlo zaviesť. ale po dlhom trápení sa to podarilo a upozornil ma že vyťahovať sa to bude pri narkoze 😝

milek
5. mar 2013

@dianka3 V tú chvílu nie a ja neviem kedy sa otocil lebo on sa mrvil stale 😀 😀

zata2
autor
5. mar 2013

@dianka3 nie este stale sa mi neotocila a doktori v nemocnici ma stale prehovaraju aby som sla normalne ale ked som sa ich opytala kolko porodov tak odrodili tak mi povedali ze par ich uz bolo. Ja viem ze som mlada pre nich aj hlupa ale ja nechcem aby sa na mne niekto ucil hlavne ked je to moje prve dieta a mozno aj posledne, mavala som dost problemy s vajecnikmi. Nakoniec som ich prehovorila nech mi spravia predoperacne preistotu tak dnes idem a v piatok mi daju termin. Ale ak sa mi otoci idem rodit normalne.

dianka3
5. mar 2013

@dulkagabulka Fiha to je az v cechach? to je velka skoda ☹ ze tu u nas nie su odbornici,podla mna by to malo byt automaticky v kazdej poriadnej nemocke aspon jeden taky doktor , ved to nie je ojedinele a kolke zeny maju deticky kp
No a ja som z martina ,do trnavy rodit nepojdem je to daleko. No ale vies co je natom smutne? tu sa nemam s akym doktorom o tom porozpravat a ty z nemocky nemaju cas tak s kym to mam konzultovat?

dianka3
5. mar 2013

@zata2 A myslis ze sa otoci este mala? mne sa neotocila ja som to uz vedela od toho 30 tt ze sa neotoci ☹ ale nikdy nevies ked pridu kontrakcie a nahodou prepadne nozicka ako mojej a to automaticky pojdes sekciou ale pokial viem prvorodicky nenechavaju a nemali by rodit normalne, sak predsa kolke prvorodicky sa ani neotvoria a to im tlaci hlavicka a to je tvrda ale ritka t je tazke mne doktor v nemocke povedal ze porod kp je narocnejsi lebo ritka je meka a tak netlaci na krcok a rodi sa aj hodiny a zase neni dobre ked je dlho v porodnych cestach lebo hrozi pridusenie ☹ tak neviem, ty si mozes kludne vyziadat sekciu zblast ked si kp a prvorodicka.
Inac mozem sa ta opytat? s tebou to niekto aj konzultuje? ja sa nemam o tom s aky dr porozpravat kedze moj gynekolog je len ambulantny a s porodmi nema nic no a lekari v nemocke nemaju cas. Nemohla by si sa prosimta opytat aj na mna ci sa da rodit aj kp nozickami?

zata2
autor
5. mar 2013

@dianka3 no moja gynekologicka v trencianskych tepliciach mi povedala ze radsej cisarsky ze je to nebezpecne rodit normalne, ale podla nejakych novych smernic musis chodit od 36tt na poradne do nemocnice v ktorej budes rodit ze tam rozhodnu ja idem do Trencina a tam sa doktor ani nepozastavil nad tym ze je ritkou dolu, ja som si pripadala ako nejaky asocial ktory prosi ist pod noz on jednoducho nechapal ze preco sak je to normalne a nemam si citat na internete ze su tam popisane blbosti. Ale nakoniec mi povedal ze kej je kp tak si mozes vybrat ale stale ma prehovaraju sak som zvedava co bude v piatok mali by mi dat uz termin. Dnes ked mi robil internista sono srdca tak sa pozrel aj na babo a bolo trosku posunute ale povedal ze to by sa muselo riadne poponahlat ze uz ma malo casu. Sak ja stale dufam.

dianka3
5. mar 2013

@zata2 A ty kde byvas? A kto ti povedal ze zeny co maju kp deticky uz musia chodit od 36tt do nemocky a naco? pred vyse rokom co som malu rodila o tom mi nikdo nepovedal nic ,ani teraz tu je kazdy ticho a nikdo nema na nikoho cas. ty ides piatok do poradne? a kde? do tych teplic? a ako sa posunul?

zata2
autor
5. mar 2013

@dianka3 mne to povedala moja gyn ze od 36tt sa musi chodit do poradne do nemocnice nie koli tomu ze je zle otocene. Dnes som si bola v nemocnici vziat vysledky z krvi a na interne, stvrtok na anesteziologiu a v piatok na poradnu do nemocnice. Do tych teplic mam ist az po sestonedeli. Mala som hlavicku pri pravom rebre a teraz pri lavom ale ritka bola stale dole, musela tam byt asi riadne pokrutena alebo neviem.

squishy
5. mar 2013

@dianka3 ano, je to tak, 4 tyzdne pred planovanym porodom je treba chodit na vysetrenia do nemocnice, kde chce zena rodit. dnes som bola prvykrat 🙂
kamaratka, ktora rodila pred rokom, na mna tiez pozerala ako puk, ked som jej to povedala, ona este chodila do poslednej chvile k svojej gynekologicke, az ked prenasala, zacala chodit do tn nemocnice.
teda, hadam to neplati len v tn 🙂
v kazdom pripade, ja by som sa nebala normalneho porodu kp v tn nemocnici, teda, ak by maly nemal nad 4 kg. vtedy myslim aj priamo odporucia sekciu.

dianka3
5. mar 2013

@squishy a to ti kto povedal? tvoj gynekolog alebo kdo? mne zatial nikto nic nevravel, len viem to ze sa chodi na pasy a to naco si tam bola? co tam ste robili? a to iba tie zeny co maju deti kp? a tvoj je tiez kp?

dianka3
5. mar 2013

@zata2 jaaaj tak o tom neviem nic,ale ked pojdem najblizsie do poradne 14 marca tak sa opytam mojho doktora ci aj u nas v martine to tak funguje a tam ty uz chodis? a co tam robia aky dr sa ti venuje?

zata2
autor
5. mar 2013

@dianka3 no ja mam oficialny termin 16 cize buducu sobotu. Robia tam presne to iste ako tvoj doktor,moc, tlak, vaha, vysetrenie na koze, ozvy babatka, sono.

squishy
5. mar 2013

@dianka3 mne to povedala moja gynekologicka, minuly tyzden som bola u nej naposledy, a kamaratka, co je v 34tyzdni a ma ineho gynekologa jej povedal to iste - 4 tyzdne pred porodom treba chodit do poradne do tn nemocnice. praveze, moj neni kp, mam ho uz skoro mesiac otoceneho hlavickou dole.
bola to normalna poradna - tlak, moč, vysetrenie, ster, odozvy.
na prietokovych testoch som bola vcera

zata2
autor
5. mar 2013

@squishy ano s tou vahou babatka mas pravdu ked ma viac ako 3500g tak sami odporucaju sekciu ze to je uz nebezpecne. Ale mna vystrasilo to co som citala na internete a co mi povedala jedna porodna asistentka sice sa to moze stat v malo pripadoch ale ja som smoliarka tak radsej nechcem riskovat.

dianka3
5. mar 2013

@zata2 Jeeej tak ty uz toho 16 ides rodit? 😵 teda idete planovat tu sekciu? a to s dokim ze nemocky ci jako? a ako casto tam chodis do poradne? a zakazdym ti robia sono? teraz ides v piatok?

kaktusik007
5. mar 2013

citala som tu len par prispevkov, ale zaraza ma to, co som sa docitala o Hlavacikovi... rodil mojho prvorodeneho, klesali mu ozvy, a behom par minut som bola na operacke a bola sekcia --- takze sa mi naozaj nechce verit o tom, co sa tu rozprava, ze nuti zeny do prirodzenych porodov.... prave naopak, ja som sa ho sla pytat, ci budem v celkovej anesteze alebo ciastocnej, a on - este nevedel co sa ho chcem spytat - tak polozil otazku - vy chcete rodit prirodzene??? doteraz pocujem tu hrozu v hlase, pretoze ja byt hrdinka a trvat na prirodzenom porode, tak hold, museli by ma posluchat.... bohuzial....

@zata2 nik ta nemoze nutit do prirodzeneho porodu.... a ano, v trencianskej nemocnici neradi robia sekcie - ale ked ich je potreba spravit, tak ich spravia - ja som tam rodila dvakrat, a oba razy sekciou.... nie je to vyhra, ale ak mozem poradit, lepsia pre babatko je planovana, lepsia pre teba je akutna.... alle ked musis, tak musis a vydrzis. si matka. 🙂

dianka3
5. mar 2013

@squishy a to mate iba trenciansku nemocnicu? od kedy to tak je? myslis ze to plati aj v martinskej? tam chodia aj viacere zeny? a lepsie sa ti tam venuju?

zata2
autor
5. mar 2013

@kaktusik007 aby nahodou neprislo k omylu mne to nepovedal Hlavacik ale iny doktor, praveze som chodila do cegysu k nemu na sono a mne sa zdal byt velmi mily a vsetko komentoval kazdy jeden pohyb co robil.

squishy
5. mar 2013

@dianka3 no ano, v trencine je len jedna fakultna nemocnica 🙂 ale samozrejme, do poradne ma gynekologicka poslala chodit tam, kde som sa rozhodla rodit. ja som z tn tak budem rodit tu, ved preco aj vymyslat, ked podla posledneho prieskumu mala tn porodnica najlepsie vysledky 🙂
odkedy je to takto (4 tyzdne pred porodom treba chodit do poradne a na vysetrenia do miesta, kde budes rodit), to ozaj netusim, ale, ako som uz vyssie pisala, kamoska rodila zaciatkom 2012 a este to neplatilo. najlepsie, spytaj sa v ramci najblizsej poradne svojho gynekologa a uvidis.

kaktusik007
5. mar 2013

@zata2 pozri... trencianska nemocnica je na tom fakt dobre... su tam odbornici... my nie sme lekari - oni preto chodili do skoly a robili si atestacie, aby vedeli viac ako kazdy bezny clovek - co sme my. chapem, ze sa bojis, je to prirodzene...
porod je zrovna nieco, co sa moze behom sekundy zmenit na zapas o zivot... resp. aj o dva... nik ti nic nezaruci... a pri porode uz vobec nie, ved nie je to ani tak davno, co sa pri porodoch bezne umieralo.... este nasim mamam dost umierali deti pri porodoch....
mozno je to cynicke, nechcem ta nejako rozrusit, ja to beriem ako ze co sa ma stat, to sa aj stane.... takze hlavu hore, neboj sa, dobre bude..... lekari vedia co robia... teda nie vsetci, ale ti v tn porodnici este ano 😀

dianka3
5. mar 2013

@squishy No ved ano,nechapem ako niektore mami cestuju cez pol slovenska aby sli do nemocnice rodit, za prve sa mi to zda financne narocne a za druhe ako vedia kedy porodia? Ja som z martina a aj ja pojdem tu rodit,odrodila som tu svoje 3 deticky a aj zial 2 potraty, ale nemozem sa stazovat ale pri potratoch som raz vychitala jednu hnusnu sestru ale potom uz nie, no maju tu aj specializovanie na predcasne narodene babiky a porodnica je novo zariadena a krasna cize sa nemozem stazovat. Oki najblizsiu poradnu mam 14 marca tak sa nato skusim opytat, ja som malu rodila v 2011 tak vtedy to este nebolo,ale snad sa to zmenilo.Kedy ty iides do poradne?

dianka3
5. mar 2013

@zata2 teraz pojdes do nemocky na poradnu v piatok?

squishy
5. mar 2013

@dianka3 trencianska porodnica je zevraj tiez super (osobne skusenosti kamaratiek z okolia), vybavenie, zariadenie, lekari aj sestricky, takze ja nemam dovod ist niekam inam. a hlavne, autom som v nemocnici za 5 minut a ako poznam manzela, ten to da za dve 😀
ja idem najblizsie do poradne buduci tyzden v utorok.
prip. ak Ti to neda spat, zajtra svojmu gynekologovi zavolaj.

zata2
autor
5. mar 2013

@dianka3 ano v piatok

dianka3
5. mar 2013

@squishy no to je fajn, ja som o trencianskej este nepocula,a podla mna by kazda by mala byt dobra nemocka aj lekari aj pristup v nej. A chodis aj na pasy uz? citis aj tvrdnutie bruska?

dianka3
5. mar 2013

@zata2 Jaj tak sa aj tesis co? tebe zakazdym robi sono? a ako casto chodievas na poradne teraz? a mozem ta ieco poprosit? opytala by si sa na tu nasu polohu co maju drobci ci sa da tak aj rodit normalne ? a ci aj chlapcekov? prosimta ja sa to nemam koho opytat a velmi ma to trapi,nemozem ani spavat ☹

luciko
5. mar 2013

Ahoj, muj prvni syn byl KP a okamzite mi doporucili na Morave sekciu. pry z duvodu, ze u chlapca by se mohly poskodit semeniky. u devcat to pry zas neni takove riziko. nakonec jsem rodila sekciou v Trnave a byla jsem tam maximalne spokojena. i druheho syna jsem porodila v Trnave. ale u nej jsem uvazovala o Trencine. bohuzel, v te dobe se tam hlasil nejaky obchvat nebo co. ja jsem z PN a bala jsem se, abych dorazila do nemocky vcas, tak jsem zas sla radej do Trnavy. ale nemuzu si stezovat. ale o Trencine jsem slysela same chvaly

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre