Pôrod prvorodičky koncom panvovým

misutka27
16. júl 2015

Ahojte.....akoby ste sa rozhodli vy????????malú mám otočenú od 30tt KP (viem že sa môže otočit ale to neriešte teraz berte to tak že je KP prosím),som prvorodička v 36tt+5......a otázka znie: RISKLI BY STE TO NORMALNOU CESTOU TEDA RODIT ZADOCKOM ALEBO BY STE RADSEJ VOLILI CS????????? 😕 😕 😕 😕 😕 😒

snehulienka82
24. mar 2016

@charity ja si myslim, ze cakala, ze si ju zazmluvnim za 400 Eur... verim, ze je tak skusena, ze by ten porod zvladla, ale aj tak nechcem riskovat nic. uz sme o 2 babatka prisli... 😢

charity
24. mar 2016

Na Vasom mieste by som sla do cisaraku bez debaty. Najdite si niekoho ochotneho. Neriskujte.

snehulienka82
24. mar 2016

@charity Ano, bojim sa riskovat, aj ked aj sekcia ma svoje rizika. Radsej riziko podstupim ja, akoby som mala riskovat zivot svojho babatka... dakujem velmi pekne za povzbudenie!! citala som prispevky vyssie...

erienka
24. mar 2016

@snehulienka82 hej, 1.4. mam termin, a dokonca tym, ze uz mam jednu sekciu za sebou, som sa aj teraz mala sama rozhodnut, ci chcem ist rodit prirodzene alebo sekciou. A tiez ma to nastvalo, ze ako je mozne, ze kazdy gynekolog a kazda porodnica ma na toto iny nazor. Ja som v TN a tu preferuju prirodzene porody, keby som zila napr. v Povazskej Bystrici, musela by som ist sekciou.
Tu v TN som sa rozhodla napokon pre prirodzeny, ale tiez sa bojim, co vsetko sa moze pri porode stat a aby som si neskor nevycitala, ze som radsej nemala vymyslat, ist na sekciou a hotovo 😒

snehulienka82
24. mar 2016

@erienka je to prinajmensom divne, ze kazda porodnica si to riesi po svojom... drzim moc palce, nech je vsetko OK!!! ked je vsetko OK, tak by som asi skusila normalny porod, a keby to neslo, tak aj tak to ukoncia cisarskym... asi sa rozhodne az priamo pri porode. verim, ze to zvladnete super!!!

misscelaneous
24. mar 2016

@snehulienka82 Malu som porodila prirodzene KP vo Februari 2015. Som rada, ze som nesla cisarom. Ak mas nejake otazky, kludne napis ;)

erienka
24. mar 2016

@snehulienka82 dakujem, tiez ti prajem vsetko dobre🙂 PS: ja som sa po sekcii velmi rychlo zotavila, o tyzden som si uz ani nespomenula, tak verim, ze u teba to bude rovnako 🙂

snehulienka82
24. mar 2016

@misscelaneous tak klobuk dole, si velmi odvazna!!!! mala si zazmluvneneho skuseneho lekara? alebo si isla normalne do porodnice, ked sa rozbehol porod a odrodil ta sluzbukonajuci lekar?

snehulienka82
24. mar 2016

@erienka dakujem!! mama ma rodila sekciou kvoli veku, a tiez hovori, ze do tyzdna bola fit. je pravda, ze ona uz dalsie deti mat nemohla, ja by som este chcela, a verim, ze sa to bude dat. poznam baby, co rodili sekciou aj 4, dokonca az 6! deti!!!

ivajav
24. mar 2016

Ja som tiež rodila v ZH. U oboch tehotenstiev som mala KP. Prvé tehu bola dcérka, druhé syn. Oba pôrody ukončili sekciou cca v 39-40 tt. Ani som vlastne nemala na výber. A nakoniec ani by som prirodzene nešla. Načítala som toho kopec a jednoznačne mi z toho vyplynulo vysoké riziko pre prirodzený pôrod. A presne ako píšu - chlapcov prirodzene ani nedoporučujú - kvôli genitáliám. Strašne som sa bála, ale v podstate, bála by som sa rovnako i prirodzeného pôrodu. 🙂 Držím palce, nech už je po...

lenkacalikova
24. mar 2016

Ahoj.ja som toto iste riesila pred rokom.synek bol KP od 28tt a odvtedy sa neotocil.neviem,ako je to u vas,ale u nas v TT mi moja porodnicka celkom vysla v ustrety a teda riesila to so mnou a pytala sa ma,aky porod by som chcela.poslala ma tiez na konzilium s primarom a prednostom nemocnice,kde mi vysvetlili vcetky pre a proti...samozrejme ma nahovarali na klasicky porod (ale u chlapca je to rizikovejsie),maly ani nebol valibuk,cize teoreticky by sa to asi zvladlo...ALE rozhodnutir nechali na mna a ja som sa rozhodla pre sekciu...radsej som mala ja dlhsiu rekonvalescenciu (a to teda u mna trvalo dlho aj s komplikaciami a o 2 tyzdne som bola spat v nemocnici),ale bola som spokojnejsia,ze maleho ohrozim menej ako pri klasickom porode...😉

misscelaneous
24. mar 2016

@snehulienka82 mala som vyvolavany porod o tyzden skor kvoli velkosti malej. Vedela som, kto bude mat sluzbu a vyhovoval mi ten lekar tak som nezazmluvnovala. Odvazna ako odvazna, mala som totalne strach , tiez som nevedela ci nebude lepsie ist sekciou. No natrafila som na lekarov, ktori mi trpezlivo vsetko vysvetlili a odpovedali na vsetky otazky. Mala som aj vysetrenia kvoli cisaraku , ale to len ak by nahodou bolo treba, co sa ale moze stat vzdy.

snehulienka82
24. mar 2016

@ivajav
@lenkacalikova
@misscelaneous
dakujem baby, no po sviatkoch idem k prednostovi, asi mi vsetko povie, pre a proti... nechcem riskovat, radsej nech to trva u mna dlhsie sa dat dokopy, akoby sa malej nieco malo stat. Aj ked viem, ze lekari sa snazia prve zachranit matku az potom dieta, ale hadam nebudu ziadne katastroficke scenare! a verim, ze sa dovtedy nerozbehne este porod, teoreticky nejakych 10 dni by sme este mali mat.

lenkacalikova
24. mar 2016

My sme sekciu naplanovali o tyzden skor...pre istotu...drzime prsty,nech sa dobre rozhodnete a vsetko dobre dopadne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre