Pôrod so skráteným krčkom maternice

an0nymm
6. máj 2022

Ahojte,
sú tu maminky, ktoré mali v tehotenstve diagnostikovaný skrátený krčok maternice a mali rýchlejší pôrod? Či naopak náročnejší? 😌
Ďakujem za každú vyjadrenú skúsenosť.
Dúfam, že zakomplexované maminky si tu nebudú vylievať svoju frustráciu a zdržia sa negatívnych komentárov. ☺️

e1i
6. máj 2022

@an0nymm 29+0 13mm akútna sekcia pre abrupciu placenty.

limoncino
6. máj 2022

Ja som mala pri oboch a pri oboch od začiatku kontrakcií 12 hodín a boli na svete

limoncino
6. máj 2022

A ešte doplním, že prvé sa narodilo v termíne a druhé o mesiac skôr

natalinka25
6. máj 2022

Ahoj. Ja som mala rizikové tehu skrátený krčok pri oboch mi hrozil predčasný aj som 2x rodila predčasne veľa som mesiacov strávila v nemocnici na udržiavaní. Oba pôrody pekne prvý 3hod. A druhy 2hodiny mala som epiduralu tak ze bezbolestne hlavne obe moje dcéry sú zdravé. Dávaj si na seba pozor oddychuj. 🙏 Nech bábätko je najdlhšie v brušku.

matullienka
6. máj 2022

To oboch som mala skrátený krcok ležala som na rizikovom v nemocnici so staršou mesiac s mladšou 6 týždňov, prvý pôrod trval 9,5 hodiny a druhý presne 63 minút od odtecenia plodovej vody a 35 minút od začatia kontrakcií

penny1222
7. máj 2022

Ja od 29tt zistený krčok na 1,6 a otvorená na prst..hospitalizovali ma kvôli hroziacemu predčasnému, dva týždne som bola v nemocnici a potom doma som musela ležať... V 37 som bola otvorená na 2cm a krčok takmer spotrebovaný. Teraz som 40+3 krčok spotrebovaný a otvorená na 6 cm, kontrakcie nikde, jedine čo ma spodok bolí, tie kosti :D plus mám chuť si odstrániť mechúr :D takže mňa by odpoveď na tvoju otázku tiež zaujímala 😁

aduskatt
7. máj 2022

ja od 25tt v nemocnici, nakoniec v 35+5 a od prvej kontrakcie ktorú som cítila ma za hodinu a štvrť už šili

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre