Pôrod so stehenným pruhom?

lisiatko1906
20. sep 2018

Ahojte dievčence. Môže žena rodiť prirodzene zo stehennym pruhom? Alebo rodila ste nejaká tak?

stratenanajdena
20. sep 2018

@lisiatko1906 o stehennom som ešte nepočula, ale rodila som s brušným dvakrát a nič sa mi nestalo. Dodnes to nemám v kope, mám obavy z narkózy (zlá skúsenosť z minulosti). A ak by som čakala ďalšie, tlačila by som aj to, pokiaľ by neboli né komplikácie. Ten pruh sa mi zväčšil, vidím to na sebe aj cítim, ale zatiaľ s ním fungujem a fyzioterapeutka mi ukázala cviky na posilnenie brušného svalstva tak, aby sa mi to akoby stiahlo aspoň bližšie k sebe.
Asi sa skús spýtať Tvojho doktora, prípadne skôr chirurga, alebo ortopéda?

erikaa09
20. sep 2018

Ak myslis už operovany mám 2 krát slabinovy a rodila som prirodzene

lisiatko1906
autor
20. sep 2018

@stratenanajdena stehenny je v slabine. Keď som v kľude ležím tak je ok. Ale keď chodím sedím stojím tak sa mi v slabine spraví hrčka pod kožou, hrozne to bolí. A to nevravím aké tlaky v tej bulke mam na WC. Tak preto si neviem predstaviť s nim tlačiť bábätko. Gynda zatiaľ čaká ze ako sa vyvynie. No uvidíme. Mam ešte necelé 2 mesiace :D

stratenanajdena
20. sep 2018

@lisiatko1906 aha, tak inguinálny je iné, ja som myslela doslova stehenný 😅
V každom prípade by Ti to mal pozrieť nielen gyn. ale hlavne nejaký chirurg, nech sa k tomu vyjadrí. Ja mám herniu umbilicalis a občas mám neznesiteľné bolesti, ale len málokedy. Vtedy sa radšej ani nehnúť a snažím sa si to zatlačiť akoby smerom dnu. No dve deti som s tým odrodila. ale na panvu je iný tlak, tak to neviem. Hlavne nech budeš v poriadku Ty aj maličké.

lisiatko1906
autor
20. sep 2018

@stratenanajdena ďakujem veľmi pekne. No uvidíme. Za jedno som sa začala strašne báť pôrodu a za druhe mam zas strach ze pri ňom mi vylezie všetko von :D najlepšie fakt keď sa pozrie na to doktor speci. Hej len to bude treba pri dnešnom systéme ísť ráno o 3 sa postaviť do rady :D

denisa128
21. sep 2018

@lisiatko1906 ja mám tiež pruh v slabinách a odrodila som dve deti, ani som nevedela, že ho mám pri tlačení 😀 mne ešte dávnejšie chirurg povedal, že sa uvidí po pôrode ako sa to vyvinie, nechcel to riešiť predtým, teraz nemám zatiaľ žiadne bolesti, tak dúfam, že to tak dlho ešte zostane 😀

lisiatko1906
autor
22. sep 2018

@denisa128 prosím ta a keď si nosila bábätko tak ta to tam bolelo? Myslím slabiny? Lebo mne to po ránu idú bolesti úplne tlaky akoby som to nazvala. No do hrabienky úplne tlaky :D

denisa128
26. sep 2018

@lisiatko1906 to si už nepamätám 😀 ale kadejaké bolesti sú v tehu, tak som to vždy brala, že to z toho a nie ten pruh 😀

lisiatko1906
autor
15. okt 2018

Tak to dopadlo úplne inak. A pruh bolo to posledné čo som riešila. 10.10 o 10 hod som porodila mrtve dievčatko 😭😭😭 už na mňa dáva naša Agatka nás anjelik pozor z nebicka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre