Pôrod v Anglicku, trvalý pobyt na Slovensku

natmac
8. feb 2018

Ahojte
V anglicku zijem 9 rokov, trvaly pobyt mam na slovensku, priatel anglican a cakame babo.
Rodny list bude mat drobec anglicky ( teda dufam ze tak to funguje).
Potrebujem nieco nahlasit na slovensku? Alebo netreba kedze chcem aby bol evidovany ako anglican?!
A potom by ma zaujimalo ako to je keby som chcela krst na slovensku.
Co vsetko potrebujem?

Vopred dakujem za odpovede

ivec16
8. feb 2018

na krst nepotrebujete nic, len pojdete na faru a tam sa dohodnete, max rodny list je potrebny a mat vybratych krsnych rodicov ktory splnaju vsetko co treba

zuzina316
8. feb 2018

Ja by som sa spýtala na úradoch ( napr. SR ambasada). Ak nechces aby mal aj Sr občianstvo tak nemusis nic hlasit. Brat ma 2 deti v ČR a nic zatial so Sr organmi neriešil.

littleslovak
8. feb 2018

@natmac dieta do 18 rokov moze mat dvojite obcianstvo. Neskor to nase slovenske zakony zakazuju - tzn v 18-tke by si tvoje dieta muselo vybrat, ktore obcianstvo si ponecha. Ak toto ale nechces, tzn chces len anglicke obcianstvo pre svoje babo tak na SR neriesis nic. Ku krstu staci ten rodny list a krstny rodicia (ktori splnaju poziadavky cirkvi).

jituska666
8. feb 2018

ja zijem v holandsku,maly je automaticky holandan kedze aj otec. na sk som nemusela nic nahlasovatr,ale som poziadala aj o sk obcianstvo a teraz ma dvoje.ale len do 18r. co je zas o nicom. keby som nepoziadala o sk obcianstvo tak nenahlasujem nic.

solene
9. feb 2018

To fakt len do 18r.je sk obcianstvo? To co zase nasi super politici vymysleli? Akoze do 18-tky bude dieta Slovak a po 18-tke uz nie? ☹

jituska666
13. feb 2018

@solene po 18-tke si musi vybrat, dobra blbost. ja som sa to dozvedela az po poziadani

natmac
autor
14. feb 2018

Este by som sa chcela spytat ci musia byt dlzne a makcene v anglickom rodnom liste??

sovica
14. feb 2018

Podľa mňa nemusia. My sme v DE a dcéra má bez dĺžňov a skrátené priezvisko podľa manžela - Slováka. Čiže nemá na konci - ová 🙂. Nemali s tým problém ani na SK ambasáde a ani na matrike.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre