Porodili ste bez komplikácií aj keď máte úzku panvu ?

felino1993
22. sep 2018

Ahojte 🙂som v 39tyzdni tehotenstva veľmi som sa naň pripravila chodila som na kurzy a cvičenia na dýchanie a cvicim aj doma s balonikom aniball.Nacvicila som zatiaľ 31cm obvod .K doktorovi chodím teraz každý týždeň.Kedze som útla že mám panvu 17,18 na hranici tak sa bojím či dieťatko porodim pretože z týždňa na týždeň pribralo o dosť viac ako sme čakali .Myslela som si že bude mat do 3 kg kým neporodim a teraz naposledy mi dievčatko pomerili a povedali mi cislo 3 500g a to mám ešte týždeň pred pôrodom 😳Tak sa vás chcem
Opýtať či je tu nejaká mamička ktorá je veľmi úzka a porodila väčšie bábätko ?ja som na začiatku vážila 45kg a mám 169cm teraz už vážim 60kg..,pribrala som 15 kg

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
felino1993
autor
22. sep 2018

@lenkakravcova rodila si presne v termíne ?🙂a nastrih bol či ani nie ?🙂ni dúfam že to bude moj prípad a že dieťatko nebude až take veľké na mna 😋

eriksonka1234
22. sep 2018

@felino1993 moja babka mala 155cm,porodila môjho otca 5kg,prirodzene,doma.Vtedy sa asi ani panva nemerala.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilli19
22. sep 2018

@felino1993 ja som pred porodom vazila 42 kg, pocas tehu som pribrala na 49 kg, meriam 173 cm. mala sa narodila normalne, porod pohoda len dlhy, steh jeden vraj kozmeticky.vazila 2600 v 37. tt. jj a tiez mala vraj vazit nad 3 kg-to su len priblizne odhady😊ked som porodila ja s mojou kostrou porodis aj ty.aniball som nikdy nepouzila

baboobchod
22. sep 2018

Tak ja mám 160 cm, 44 kg, v deň pôrodu 54 kg, krpec mal 3,82kg a všetko šlo prirodzene. Nejaké rozmery panvy netuším 😄 ale doktor nič neriešil 😄

tslobik
22. sep 2018

@felino1993 Mne lekár nikdy panvu nemeral. Pri výške 172 cm som pri pôrode vážila 55 kg. Panvové kosti ma boli nehorázne, myslela som, že sa mi total rozsypú...A malý bol za 1/2 hod. na svete.

lucia147852
23. sep 2018

@felino1993
Panvu som mala 17, dcera 4150g.porodila som,ledva ledva. Myslela som ze mi panvu trha od tela.dodnes problemy s krizami.

denisa098
23. sep 2018

@felino1993 ja 56 kg,pri porode dcérka 2280 išla zadkom ako slimáčik až potom nohy s bruškom a hlávka, na osem prstov, lekári neverili že to dám, dala som a dcérka je krásna a ľúbim ju. Neboj sa, počúvaj doktorov, nenechaj sa strašiť, kontrakcie bolia najviac, o nástrihu nebudeš ani vedieť a samotné vytlačenie bábätka už je rýchle. Len sa neboj. Držím palce, všetko bude ok.

ebi88
23. sep 2018

Ja keby som sla rodit druhe tak cisarsky, snad by sa k tomu uz priklonil aj moj lekar, myslim ze ano . Panva ako tvoja, sice teraz bez problemov ale maly bol fakt “stisnuty” nejdem sa rozpisovat vsetko ok klop klop ale boli komplikacie. Porad sa o tom s viac lekarmi

lucia147852
24. sep 2018

@denisa098 s tym nesuhlasim. Ja som tlačila hodinu.prave kvoli uzkej panve a velkemu dieťaťu. To bolo najhoršie z celeho pôrodu.

felino1993
autor
24. sep 2018

Dievčatá ďakujem za odpoved lekár chce aby som šla prirodzene je dokonca nás znamy ale vo štvrtok mám ísť do poradne a v sobotu by som mala rodiť tak to ešte pomeria...od soboty mi ide taký slabo hnedý výtok možno to je tá zátka čo odteká každý deň trosku mi vide tak už asi o pár dni pôjdem

denisa098
24. sep 2018

@lucia147852 ved ešte nerodila, prečo ju strašiť, keď sa už teraz boji. To sa nerobí.

lucia147852
24. sep 2018

@denisa098 ja ju nechcem strašiť. Ale povedat jek aj to.ze nemusi to byt take ruzove. Ak sa napr. pyta kvôli tomu ze jek odporúčaju pre to sekciu mala by vedieť ako a co. Priznávam ze sa na to uz divam osobne. Tiez mi všetci hovorili ze to.bude fajn a netrva to uz potom dlho a skoro sme to neprežili.
Ak bude mat male babo prispôsobené svojej uzkej panve vobec na tom.ci ke užšia nezáleží. Ak vsak bude mat veľké dieťatko mozu byt komplikácie.
Každopádne jej drzim palce aby to prebehlo co najlepsie.

julia204
30. sep 2018

Tiez som mala na zaciatku tehu 45kg a 167cm..do konca tehu som pribrala na 61kg..doktor ma stále strasil ze mam uzku panvu bude asi treba cisarky.. Nakoľko som schytala slávneho primára tn nemocnice zastancu prirodezeneho porodu za každú cenu, nechal ma trápiť od 21:20 do druheho dna 12:37.. Keby sa nezmenili lekári tak neviem.. Doktor mi silno zatlacil laktami na brucho pretože uz nezaberali ani infúzie co do mna pchali ja som bola mimo.. Maly prišiel na svet v 38 tyzdni s vahou 3360g..den predtym dr tvrdil ze malý ma cca 2500g.. Bola som zasivana zvonka aj zvnutra ale vobec neviem kedy ma nastrihli..Hojenie ok nic nebolelo..

l_a_d_y
8. okt 2020

Nie rodila som.sekciou, ale neviem ci to bol problem panvou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre