Porovnanie pôrodov

mia258
7. máj 2012

Chcela by som sa spýtať, ako prebiehali vaše pôrody. Či bol druhý rýchlejší, menej bolestivejší, porodili ste skôr/neskôr.
Ja som dcérku porodila skôr, spontánne sa vypýtala na svet a teraz mi dr. hovorí, že keď som mala prvý pôrod skôr, budem mať aj druhý.
Stalo sa vám to? A potom pri porovnaní druhého pôrodu s tretím?

dadika2504
7. máj 2012

Každý pôrod je iný a jedinečný, tak ako deti 🙂 Vôbec sa to nedá porovnávať 🙂

tinki
7. máj 2012

@mia258 Každý pôrod je iný, nespoliehala by som sa na takéto veci. Hovorí sa, že druhý ide rýchlejšie, ale nie u každého. Ja som porodila druhú o hodinu neskôr ako prvú, ale v podstate obe šli rýchlo.

gracekely
7. máj 2012

Ja som mala prvý pôrod rýchly, druhý ešte rýchlejší..🙂, ale o to bolestivejší. Prvý bol syn, toho som prenášala niekoľko dní a druhá bola dcérka, tu som zase rodila nejakých 12 dní skôr,ako bol termín. Teraz sa s mužom smejeme, že ako dopadne tento náš tretí(termín máme koncom septembra), ale ja priznám, že z tohto mám asi najväčší strach..☹

mummy01
7. máj 2012

netvrdila by som ze ked bol prvy porod skor tak bude automaticky aj druhy.Dceru som prenasala 4dni,porod bol rychly-od prvej kontrakcie po narodenie dcerky ubehlo 5 hodin a syn sa narodil 9 dni pred terminom za 4 hodinky

mia258
autor
7. máj 2012

@dadika2504 @tinki @gracekely @mummy01 ďakujem za názor a skúsenosť 🙂
Prvá sa mi narodila menšia, mala 2.5kg a viem, že sa to nedá tak presne odhadnúť a naplánovať, len keď mi to lekári tvrdia, tak som sa musela opýtať aj tu na MK 😵

mischell333
22. dec 2021

@mia258 prvý 13 h druhý 9 h a 3 ma čaká tak som zvedavá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre