Porovnanie prvá verzus druhá sekcia v celkovej narkóze

monca0021
5. jan 2023

Ahojte baby, chcela by som trochu obnovit tuto diskusiu tak sa prosim nehnevajte ak sa opakuje, rada by som si precitala o najcerstvejsich skusenostiach a kedze som typ cloveka ktory sa popredu musi psychicky nastavit na nejaku vec pripadne si o tom poriadne precitat otvaram opat tuto temu, prosim vas viete porovnat prva vs.druha sekcia?? skor ma zaujimaju tie mamicky ktore mali celkovu narkozu ale kludne si precitam aj tie so spinalom, z prvej sekcie mam hrozny ale ze hrozny zazitok, ten sok z bolesti po prebudeni, ani si nepamatam kedy som videla prvy krat malu taka som bola mimo este cely den po narkoze, zaujimaju ma skusenosti co sa tyka porovnania bolesti kedze som hrozny posero a mam velmi nizky prah,plus ma zaujima kolko x asi vam stlacali tu ranu pripadne ci ste mali vrecko na stahovanie maternice, proste vseobecne vase pocity po sekcii, v pondelok idem na prijem uz tak budem dufat ze naozaj tato druha sekcia a psychicke nastavenie mi pomoze ju zvladnut a ze bude lepsia, kedze doma ma tiez bude cakat dcerka. dakujem za skusenosti ❤️

danieli
5. jan 2023

Mam starsiu skusenost, ale 2 sekcie v celkovej, ranu mi nestlacali, ziadne vrecko som nemala, narkozu som znasala velmi dobre, po prvej sekcii som citila rez, operacnu ranu, po druhej sekcii ma priserne bolelo stahovanie maternice, takze nespala som ani po prvej sekcii ani po druhej, obe noci som preplakala od bolesti, kym mi uverili, ze ozaj boli a doplnili druhy liek od bolesti, pri oboch sekciach som musela mat kombinaciu 2 liekov proti bolesti, ale bolest je najmenej to proste zabudnes…decka zdrave ja tip top a pokojne by som si strihla dalsiu sekciu v celkovej, ale vopred by som si pytala dvojkombinaciu liekov proti bolesti😉

monca0021
autor
5. jan 2023

@danieli a nevies prosim ta co ti davali? ja viem ze pri prvej som mala tramal ale teda absolutne mi neprislo ze by mi nejak zabral ked mi ho dali 😀

danieli
5. jan 2023

@monca0021 No netusim musela by som pohrabat zaznamy, vzdy som mala jednu infuziu plus novalgin k tomu, bola som v rozlicnych porodniciach a podla bolesti by som sa stavila, ze tie infuzie boli rozdielne

skyahiah
5. jan 2023

@monca0021 ja som mala prvu sekciu v 2019, druhu sekciu pred rokom, a ranu mi nestlacali tentokrat vobec (pri prvej asi 2x). Ale pribudla novinka oproti prvej, dren v rane, ktory vyberali na druhy den a bol to zahul, nastastie ale len sekunda. Celkovo zotavenie bolo rychlejsie u mna tento druhy raz. Bolesti vyzadujuce lieky som nemala ani prvykrat ani teraz. Vrecko na stahovanie som nemala ani pri jednej. Rodila som v Martine.

gabika128
5. jan 2023

@monca0021 ja som rok po sekcii a mala som vrece na bruchu, brucho mi tiež stláčali asi 2x potom, bolesti som mala strašné celú noc, ifúzia mi zabrala asi na 1 hodinu a zase veľké bolesti, sestrička si spala v pohode.... Anestézie som mala aj spinal aj celkovú keďže spinal mi nezaberal a museli už rezať. Rodila som v MT.

misa1308
6. jan 2023

Moja druhá sekcia bola oveľa lepšia ako prva. Vedela som čo má čaká tak som sa už psychický pripravila a môžem povedať že na druhý deň som už ako tak fungovala, tretí deň som si už vedela aj sadnúť s pokrčenými nohami keď som dojčila, viac ako bolesť brucha som v tedy riešila nenormálne bolestí chrbtice. Držím prsty

domak2
6. jan 2023

Dve sekcie v spinali, pri druhej som stratila veľa krvi,museli mi dat transfuziu. Ale zotavenie po druhej bolo oveľa lepšie a rýchlejšie, stacil mi paralen/brufen, hlavne som nemala čas sa toľko ľutovať ako po prvej, lebo bolo treba tahat domov za prvým dietatom 😅 O stláčaní rany 😳 ci vreckách počujem 1x.

pininka1
6. jan 2023

Mam tri sekcie, prva v celkovej bola najhorsia, druha a tretia v spinale neporovnatelne lepsia, bolesti prisli poatupne, nie ze som sa zobudila do toho najhorsieho, maleho som videla po 9 hodinach.

ropucha6
6. jan 2023

A preco ides do celkovej narkozy?

ivanaa346
6. mar 2023

@monca0021 Ahoj .Prosim Ta ako dopadla tvoja druhá sekcia nakoniec ? Bola lepšia alebo horšia ako prvá? Ďakujem

katuskacicuska
9. apr 2023

@pininka1 ahoj, prosím ťa, aké máš rozostupy medzi sekciami? Ja mám syna 5r, dceru 2r a ešte by sme chceli jedno dieťatko, no bola by to tretia sekcia..dosť mám pred tým rešpekt no.. aké si mala to tretie tehotenstvo ? Bolo všetko ok?

pininka1
9. apr 2023

@katuskacicuska tretie tehu bolo uplne ok. Len ten koniec uz samozrejme bol narocny, mala som pocit ze mi uz na vsetko dole tlaci, ale dali sme to. Ja mam vacsie rozostupy. Medzi 1 a 2 su 4 roky a medzi 2 a 3 je 5 rokov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre