Prečo ste mali sekciu?

jessica6
20. nov 2012

Ahojte mamicky..uz je tomu nejaky cas co sa u nas presadil fenomen rodenia cisarskym rezom..samozrejme nehovorim o urgentnych nevyhnutnych sekciach casto zachranujucich zivot ci uz matke alebo dietatu..hovorim o sekciach, ktore casto ani nemusia byt, pripadne o tych, ktore si zeny sami "vybavia"..zda sa mi, ze sa coraz castejsie objavuju ocne ci ortopedicke indikacie..opat nemyslim vazne indikacie, ktore skutocne vyzaduju porod cisarskym rezom..casto zeny vravia, ze chcu radsej sekciu, lebo sa boja prirodzeneho porodu a ze na tento strach existuje indikacia..ale ved ktora z nas sa porodu neboji?myslim si, ze ten skutocny patologicky strach sa objavuje u velmi maleho percenta zien..ako ste na tom vy?preco ste rodili sekciou?vybavili ste si ju?myslite si, ze bola nevyhnutna alebo sa dalo rodit aj prirodzene?nechcem sa nikoho dotknut, len by ma zaujimali vase nazory..dakujem a pekny den 🙂

jankapiknova
3. jan 2013

ja som rodila 2 dni po termine a po 12 hoodinach trapeia na sale ma uspali a išla som cisarskym....a ak budem mat druhe tak neviem či si trufnem na normalny porod po prvom neuspešnom 😖
a po cisaraku som hned na druhy den chodila,teda snažila sa chodit 😀 najlepšie hned rozhybat a schadzanie z posteli bolo otrasne prve dni.

seepferdchen
19. dec 2019

Je to stara tema ale chcem prispiet, kedze porod nie je ziadna sranda. Ja som mala prvu sekciu koli ocnej indikacii. Ja som o tom netusila, kedze som nositelko kontaktnych sosoviek pri dio 6,5 lekar si to neuvedomil a sekciu mi navrhli az v den porodu ked zistili nahodou ze mam aj okuliare. Hned ma poslali na vysetrenie a lekar povedal ze v ziadnom pripade neriskovat. Samozrejme sluzby sa menili a kazdu chvilu tam bol kekar ktory tlacil na prirodzeny porod. Nastastie som mala stastie na uzasneho porodnika pana Urdzika ktory bol super a vsetko dobre dopadlo. Pri druhom potode to bolo zasa co lekar to nazor, mala som vsak aj cukrovku aj velmi zle ozvi, chvala bohu lekarka mi urobila cisar hlavne asi koli ozvam. Chcem len povedat, ak sa Vam nieco nezda, nebojte sa ozvat, povedat si svoj nazor, vyjadrit obavy... poskodenie zraku Vam zmeni zivot, takisto malo kyslika v maternici ohrozuje Vase dieta. Radsej nech Vas maju za histerku a panicku ved oni na Vas rychlo zabudnu. Len myslite na svoju kvalitu zivota. Radsej cisarsky ako porod s nasledkami. Nemocnice dostavaju akesi body za prirodzene porody. Ale Vam to moze byt jedno. Oni maju xy porodov denne a vy sa budete musiet v zdravi postarat o vase dietatko tak myslite vzdy najprv na seba. Samozrejme ze idealny spintanny porod je najlepsi ale ako niekto pisal uz, radsej zdrave dieta sekciou ako komplikacie pri spontannom porode. Drzte sa 🙂

minimilan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
seepferdchen
19. dec 2019

@zdenulala to je hrozne, hlavne ze ste 👌

alexandra197
15. máj 2021

@jessica6 nízko posadená lonová kosť. Sekcia sa robila o 3dni skôr ako bol vyrátaný termín.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre