Prenášateľky sem

kendra73
2. máj 2016

Takze,rozhodla som sa,ze ak dodnesneho vecera neporodim,vytvorim tuto diskusiu 🙂 ..vsetky zienky prenasatelky sem s nejakymi radamy ako konecne porodit,vyhnut sa vyvolavacke 😎 😠 😠 a hlavne ako si sprijemnit tieto dni,pri ktorych uz ledva chodime,dychame a fungujeme 😅

kendra73
autor
4. máj 2016

@nikusiknika chysta 🙂 urcite .drzim silno silno palce nech to mas co najskor za sebou.Urcite davaj vediet o kazdom mozno kroku 😀 ...mne ked odisla vecer zatka rano o 5uz kontrakcie 🙂 .joj zavidim ale v dobrom samozrejme

lauricka
4. máj 2016

@kendra73 ja tiez som proti zasahom do porodu pri fyziologickom porode. Aj tu si myslia, ze signal dava babo. Podla mna pri predcasnych porodoch ide o patologiu, na ktore je proste aj babo kratke. Nie vsetko je v jeho rukach 😉 "Impulz na pôrod však nedáva matka, ale bábätko." http://www.babyweb.sk/prenasate-skusate-bezpecn...

kendra73
autor
4. máj 2016

@lauricka no tak potom to moje male je bud lenive alebo sa mu u mna velmi paci 🙂 musim ho presvedcit ze u nas pri nas mu bude lepsie

lauricka
4. máj 2016

@kendra73 alebo nie je jeho cas este

kendra73
autor
4. máj 2016

@lauricka ale co dalej ☹ cakat a ked sa nic nestane do pondelka,nehat do seba zasahovat ☹

ivushka19
4. máj 2016

@kendra73 a neskusali ste sa vozit v aute? Najlepsie nejaka lesna cesticka, nech to hrkoce 🙂

kendra73
autor
4. máj 2016

@ivushka19 nemame auto ☹ iba bycikel 😀 ale na ten asi nevylezem kedze som ako hroch 😀

ivushka19
4. máj 2016

@kendra73 hehe, tak bicykel veru neodporucam.... mojej mamine to zabralo a mne tiez.... vozenie v aute a do 24h som rodila 🙂 kazdopadne drzim palec...

kendra73
autor
4. máj 2016

@ivushka19 dakujem 🙂 dufam,ze zajtra ked dnes nic :-/

nikusiknika
4. máj 2016

Baby zacinam mat bolesti ale trvaju Len par sekund a dajubsa v pohode zvladnut zasielam intervaly co di myslite?

kendra73
autor
4. máj 2016

@nikusiknika ak sa daju vydrzat ja by som este pockala.ja som hned bezala a nehali ma samu na izbe s monitorom na pupku v bolestiach :-/ a az na dalsi den rano mi pichli vodu.Skus si odpocinut ak sa ti da pretoze zachvilu to pride 😀 a uz nebude kedy

nikusiknika
4. máj 2016

@kendra73 Este Su v pohode a hlavne trvaju Len par sekuns uvidim pojdem do sprchy 😁

kendra73
autor
5. máj 2016

@nikusiknika ako si dopadla?uz je babenko? :')

anakristina
5. máj 2016

@kendra73 ahoj nenapisala by si prosím ťa postup od 39+6,ze ako casto chodis do poradne, ci robia nieco extra a co povedali v ktorom dni by sa pristupilo k vyvolaniu alebo k hospitalizacii?

kendra73
autor
5. máj 2016

@anakristina vpodstate nie je o com extra pisat.V piatok rano som bola na monitore a s vysledkom som zaklopala dr.Sestra ho vzala,po chvili visla ze je vporiadku.V pondelok som prisla na poradnu ale v ten den som monitor nemala.Vysla som na kozu pozrel ma to bolo vse.Sestra mi kazala objednat sa na sono (on sono nema).Sono je v nemocke na oddeleni sestonedelia.Isla som sa teda objednat.objednali ma 4dni pred terminom.Cize na utorok minuly tyzden.Dosla som tam pomerali mi babo,doktorka povedala ze velkost zodpoveda 36.tt ze je drobne a konec.Isla som domov.Na poradni opat koza.Dr.sa spytal ako mi je.hovorim ze dobre ale vecer mi zvykne tvrdnut bolestivo brucho a magnezko uz nejem.On ze ok pozreme to.Kukol ma zospodu nepovedal ani slovo.Odmerali mi tlak a predpisali sorbifer na zaklade neviem coho.Myslim ze sa dava na anemiu ale odkial vedel ze ju mam to neviem.Isla som domov.V pondelok ak sa nic neudeje a pri mojom stasti neudeje,tam idem znova

anakristina
5. máj 2016

@kendra73 :( to je uz pristup. Drzim palce nech sa to rozbehne

kendra73
autor
5. máj 2016

@anakristina dakujem,prave som doupratovala cely byt 😀 uvidime.

zimmi1
5. máj 2016

@kendra73 tonik som skusala- nic a ten ricinovy sa bojim, predsa len je trochu jedovaty 😖 takze do toho sa nechystam ist..
dnes akurat poradna, krcok stale 2cm, zavreta, dalsia bude tiez v pondelok, tak hadam dovtedy uz porodim 😉

kendra73
autor
5. máj 2016

@zimmi1 tiez sa bojim toho ricinoveho.predsa len som citala take veci o tom brrrrr...a tonic nelubim :-/ uz vidim jak by mi tu zbytocne stal..dnes som upratala cely byt vratane kupelky aj podlahy som vytrela a stale nic ☹ .cakam na tu zatku jak na spasenie

pettulka22
6. máj 2016

pridavam sa aj ja,som treti den po termine,ak do nedele nic tak do nemocky aj ked uz som tam mala ist dnes ale som odmietla....ja som mala oba predchadzajuce porody vyvolavane,no pri tomto som dufala ze to pojde samo ale uz som rezignovala...vyskusat som vyskusala uz vsetko,tak uz neskusam nic(mozno neskusanim sa to rozbehne)....najhorsie je ze psychika je uz uplne v riti(s prepacenim) hlavne ked vidim ako vsetci naokolo rodia a pred terminom,a odnasaju si to hlavne deti za hociaku prkotinu na ne kricim co uz som taka nervozna :(

nikusiknika
6. máj 2016

Baby tak mam to za sebou mala Sa narodila vcera 06:15 rano 3540g a 49cm 😊

kendra73
autor
6. máj 2016

@pettulka22 som na tom podobne.myslim psychiku.Dnes 6.den po TP.v pondelok poradna.Stale som verila ze sa to rozbehne a nic.nezabrali okna,upratovanie,cistenie dlazok,teple kupele,sex,behanie po schodoch,nosenie 15kg syna....dnes som sla radsej od rana na prechadzku medzi ludi lebo doma sa len sledujem a skusam vsemozne veci a studujem co a ako vyvolat.Moj prvy syn bol v termine.druhy mal byt predcasne nakoniec prenasam.Zuriva som na vsetkych kazdy mi vadi.Najviac si to vzdy odskace mama,maly a muz...Zo skupiny aprilovky porodila myslim uz kazda....o nervy ☹

kendra73
autor
6. máj 2016

@nikusiknika prekrasne babulko.Gratulujem a vela stastia zdravia.Vedela som,ze isto to mas za sebou ked sa neozyvas 🙂 ...dufam ze porod bol v ramci moznosti dobry.uz nech sa to aj mne rozbehne ☹

nikusiknika
6. máj 2016

@kendra73 pravdupovediac porod bol o 80% bolestivejsi ako prvy ale rychlo som Sa otvarala do nemocnice som prisla uz Na 5 cm otvorena 😊 a o 3,hodky uz mala vonku 😊 tebe drzim palce nech uz to pride moja ..viem ako Sa citis veru

kendra73
autor
6. máj 2016

@nikusiknika tiez si myslim,ze druhy bude horsi.aj babi z mojho okolia maly prve porody lepsie nez druhe.Tak sa drzte,nech uz ste pekne doma 🙂 ja uz som zmierena,ze bude vyvolavacka

hostacka
6. máj 2016

@kendra73 chcem ta povzbudit, lebo ja som mala druhy porod este jednoduchsi ako prvy a to som vtedy este netusila, ze raz budem rodit aj tretikarat a to bola uplna pohoda (za 1,5hodiny od prvej slabulinkej bolesti)🙂 Drzim palce, nech to mas cim skor za sebou🙂

jordana111
6. máj 2016

@kendra73 ja som musela od piateho mesiaca lezat s tym ze mi hrozil predcasny porod a aj tak som na koniec tyzden prenasala nieco podobne ako ty za chvilu to mas za sebou zelam ti lahky porod 🙂

kendra73
autor
6. máj 2016

@hostacka dakujem 🙂 .myslim na najhorsie a mozno budem milo prekvapena.Ale neh je akykolvek uz sa neviem dockat

kendra73
autor
6. máj 2016

@jordana111 ja od zistenia tehu som na rizikovom a hen ho mladeho pana.6.den si vo mne kope jak keby nic.Teda cakala som cokolvek ale ze budes prenasat,to teda nie 😀 .....a dakujem 🙂

jordana111
6. máj 2016

@kendra73 tak ja hovorim ze lepsie prenasat ako predcasne porodit babatku je tam dobre nic mu nechyba :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre