Otecko pri prvej fáze pôrodu

denithestrange1993
24. sep 2020

Zdravím, chcela by som sa spýtať či máte niektorá skúsenosť s pôrodom v sprievode partnera v prvej fáze pôrodu. Chcela by som ho mať pri sebe počas kontrakcií,avšak na sále to lepšie zvládnem sama (nerada by som ho zbytocne traumatizovala pri ukone, kde mi v podstate nema ako pomoct).Je vôbec taká možnosť v našich nemocniciach? Tiež to niektoré cítite ako ja? Dakujem za odpovede.

alikal
24. sep 2020

je to velmi indivindi v nemocniciach, musis sa asi dopredu opytat, napr. v piestanoch nepustaju k prvej faze, az tak 10 minut pred tlacenim, mojho pustili dve hodiny skor, lebo mali prazdno, a chudak aj tak sedel na chodbe a odmietal ist domov lebo sa bal ze ked odide zacnem rodit :D on bol pri tlaceni, stal mi pri hlave, nic tam dole nevidel a ked nam malu ukazali plakal od stastia, bolo to pre neho silne, ale chapem ak ho tam nechces

selest
24. sep 2020

Pre mna tam bol prave vtedy najdolezitejsi, a potom este tie dni po porode ked sme sa spoznavali s babatkom. Pri tlaceni som ho ani nevnimala skor porodnu som pocuvala co mam robit a tak. Ale tak on si to uzil a kukal ako ide maly von😂ale ja som nerodila na sk tu to asi malokde dovolia co je dost skoda, spoji to vztah a hlavne ten chlap vidi tie hodiny utrpenia a nielen par minut ako ide babo von😂

mtoth
24. sep 2020

@denithestrange1993 to by aj mna zaujimalo, tiez ho chcem v tej 1. faze pri sebe, lebo nech mi vzdy bolo akokolvek tazko, jeho objatia a pritomnost ma vzdy ukludili, ze nie som na to sama, tak verim tomu ze mi to bude umoznene.

veronika180384
24. sep 2020

U mňa sa pýtala pôrodná asistentka, či bude otecko pri pôrode, ja hovorím, že či by sa dalo tak, že kým sa na to bude cítiť, kým nepôjde "do tuhého" nemala s tým žiadny problém, bol pri mne cca od 18tej do 23tej, vtedy, že to možno bude trvať ešte do rána, že ešte spravia kontrolu, išiel si teda po kávu, kým prišiel, už som bola akutny CS. Bolo to v Ružinove a aj baba, čo rodila ráno, tam bola celý deň s manželom.

kate_cs
24. sep 2020

Môj muž bol so mnou odkedy sme dorazili do porodnice až kým sa syn nenarodil a ešte aj po pôrode, kým ma nepreviezli na izbu. Nikoho sa na nič nepýtal, jednoducho tam bol. Veľmi mi to pomohlo a aj o mesiac pri druhom pôrode ho budem mat pri sebe.

diaalex
24. sep 2020

@denithestrange1993 ja som mala manžela počas celého pôrodu 🙂 kým som mala kontrakcie tak sme sa bavili, smiali, čítali noviny, potom keď už som tlačila stál pri mne a keď sa malá narodila plakal od šťastia, pozeral malú a neskôr ma odprevadil na izbu a ešte aj tam pobudol so mnou 2 hodinky 🙂

lucinka1988
24. sep 2020

@denithestrange1993 samozrejme, ja som to mala presne tak isto a neľutujem to. Bol pri mne pri kontrakciach, nie však cely čas, lebo to na mňa prišlo pred polnocou, prišiel skoro ráno, keď to bolo najneprijemnejsie a manzelova prítomnosť mi veľmi pomohla. Akonáhle doktorka povedala, že už idem rodiť a mám si ľahnúť na kozu, poslala som ho von a prišiel, až keď som mala malého v rukách. Teraz ma čaká druhý pôrod a urobím to presne rovnako. Pre mňa ta samotna 2.porodna doba je chvíľa, kedy som ju chcela prežiť sama, príde mi to príliš intímne ženské, aby sa na to pozeral moj manžel, nehovoriac o istej chémii, ktorú som chcela medzi nami zachovať. Okrem toho, manžel vôbec netúžil byť pri samotnom pôrode a nerobilo mu dobre ani to, že pozerá na mňa, ako trpím pri kontrakciach. Rodila som síce u Kocha v BA, ale myslím, že s týmto určite žiadna porodnica nemá problém.

kiki68
24. sep 2020

Nechaj si ho tam do konca, lebo tych par minut poslednych je masaker a mas pocit ze to uz nedas. Moze byt pri hlave, hoci moj sa pozeral. Ale keby Ma nenastartoval v tych minutach ako zacinalo tlacenie tak to vzdam. Oni Ta nepoznaju a on Ta jediny tam pozna a vie ako ste to decko robili a cim si za 9 mesiacov presla. A ked mu ukazu babo, moj muz to opisal tak, ze mi to zmenilo pohlad na vsetko. Porod je neskutocna a uplne nekontrolovatelna vec

budemmamca
24. sep 2020

@denithestrange1993 aj ja som chcela len počas prvej fázy a potom už som bola v takom amoku že mi už bolo jedno ci pôjde či nie aj na sálu.a išiel a neľutujem.velmi mi pomohol a žiadnu traumu nemal

bjl0803
25. sep 2020

@denithestrange1993 noooo ako aj my plánujeme že tam muž bude no on je taký že jeho veľmi bolí keď mi nevie pri bolesti pomôcť ( príklad bolesti zubov ) ... Tak si neviem predstaviť ako to bude vnimat pri kontrakciach ....a ďalšia vec ak mi čo i len dva tri krát položí otázku ...láska ako ti pomozem? .,....tak si myslím že mi prasknú nervy tam haha 🤣 ale šak nech ide isto to BUDE VEĽKÝ zážitok pre neho haha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre