Prirodzený pôrod po cisárskom

6. jan 2023

Ahoj, stalo sa niekomu, že dieťa nezostúpilo do pôrodných ciest, tak pôrod skončil cisárskym, a pri ďalšom pôrode sa to nestalo a pôrod bol prirodzený?

euka210
6. jan 2023

Ina pricina bola prvej sc, ale svagrina ma druhe prirodzene. Po 1 sc sa prirodzene da rodit.

didush27
6. jan 2023

Ja som mala 1 pôrod plánovanú sc a druhý prirodzený (po 5,5 r.)

adus18
6. jan 2023

Tiež by ma to zaujimalo, nakoľko mám za sebou jednu sekciu s takýmto problémom 🙂

autor
6. jan 2023

@adus18 tiež to bol vyvolavany pôrod?

mikadooo
6. jan 2023

Áno, švagriná mala takto akútnu sekciu, dieťa nezostúpilo do pôr. ciest. Druhé dieťa po 2r. a 2m. porodila normálne prirodzeným pôrodom. Ale podľa mňa sa na to treba opýtať na poradniach v nemocnici, pre tvoj konkrétny prípad.

adus18
6. jan 2023

Nie, pôrod sa rozbiehal normálne po odtečení plodovej vody, otvorená na 8 a nakoniec akútna sekcia kvôli tomu, že malý bol stále vysoko a bolo to nebezpečné pre oboch už. Ale to bolo už pred skoro 3 rokmi a teraz chcem už druhé len stále rozmýšľam že ako to bude.
Jedna známa tak mala aj ďalšie sekcie, ževraj kvôli tomuto ..ktovie 🙂
Ty máš už pred pôrodom či ako?

autor
6. jan 2023

@adus18 ja som práve čerstvo tehotná, ale toto ma straší odkedy som to zistila. Ani v pôrodnici ani gynekológ mi nevedia dat odpoveď, prečo sa tak stalo. Ja mam pocit že za to môže súhra okolností ako vyvolávanie, stresovanie od personálu, nemožnosť sa postaviť z postele za celý pôrod... Ale to sú len moje domnienky, neviem pravý dôvod

adus18
6. jan 2023

Tak držím palce a hlavne čo najmenej stresu aj keď ťa chápem 🙂
Ktovie čím všetkým to môže byť. Mne sa kázali prechádzať aby som tomu trošku dopomohla, ale už v bolestiach to šlo ťažko ..
Hlavne veľa zdravíčka 🥰
Kedy máš termín ak smiem vedieť ?

autor
7. jan 2023

@adus18 na začiatku augusta 🙂

autor
7. jan 2023

@adus18 ďakujem, snažím sa na to nemysliet

adus18
7. jan 2023

Tak veľa šťastia ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre