Prirodzený pôrod po dvoch sekciach

adka1978
29. jún 2014

Chcem sa spytat, mate niektora skusenost alebo ste poculi, ze by sa dalo rodit prirodzene po dvoch sekciach ? Cakam 3 babatko, mam dve sekcie za sebou a chcela by som skusit rodit prirodzene. Neviem ci je to vobec mozne, moj gynekolog hovori,ze v takomto pripade je sekcia je automaticky....dakujem za odpovede.

dominikaa77
29. jún 2014

Urcite sekcia...ved maternica je uz oslabena po jednej sekcii,nie to este po dvoch.A byt v tvojej kozi ani neriskujem prirodzeny porod....

zonjushe
29. jún 2014

skus Trenciansku porodnicu, tam by to mozno skusili, inde jedine ze prides do porodnice len na "finale", kde sa cisar nestiha 😀

bahira1962012
29. jún 2014

@adka1978 to nie,ja čakám tiež tretie babo a ani to riskovať nebudem 😕 som po 2 sekciách 😒 doktor ani nepočúva ak začnem o prirodzenom pôrode 😲

saskabodka
29. jún 2014

pozeram ze vasi synovia uz su velki chlapci, od poslednej sekcie presiel dlhy cas a mozno by to teda slo,prajem vam velmi aby sa vam to podarilo prirodzene, tiez po tom tuzim.

cammille
29. jún 2014

@adka1978 podla mna treba skusit hladat porodnika ktory by bol otvoreny takejto moznosti...alebo naozaj prist do porodnice a rovno porodit 😉

jaruska8
29. jún 2014

@adka1978 A aký bol dôvod prvej sekcie?

stellamaris
29. jún 2014

@adka1978 mozno by ti niekde dali sancu na prirodzeny porod,ale zalezi na dovodoch,preco mas robene dve sekcie.Myslim,ze aj v zahranici by ti odporucali skor sekciu,kvoli nizsim moznym komplikaciam.............

molka
29. jún 2014

@adka1978 dohodni si konzultáciu u prim.Kaščáka v TN, tam sa to dá, za určitých okolností.

mirkava
29. jún 2014

@adka1978 nešla by som prirodzene... sekcia určite

marissenka
29. jún 2014

Ja mam tiez dve, ale urcite by som si nevydupkavala treti prirodzeny. ..naco riskovat? Tiez som dufala, ze mozno drūhy bude prirodzeny, ale mala bola tiez velka.. .a stacilo mi 8 hod kontrakcii, kym som čakala na sc. Som sa sc uz nevedela dockat.. .boļest, ako svina a štrasne som sa bala, ci je vsetko ok s malou, predsa po sc, nevies co sa moze stat.. .a zevraj 3 sc tak neboli, co baby pisali.. vsetko dobre 😉

mibi41
29. jún 2014

Ahoj poznam pani,zena farara,ktora mala prve dve sekcie a tak.dalsich pat prirodzene,zalezi to ma pocitoch a zdravotnom stave maminky 🙂

dilino
29. jún 2014

ja by som sa po dvoch sekciach bala isť celkovo na pôrod nieto ešte normalnym spôsobom prajem vam všetko dobre nech vam dopadne

adka1978
autor
29. jún 2014

@jaruska8 maly bol.zadockom a cez 4 kg.Chlapci sa nesmeli rodit zadockom koli plodnosti. Tak mi to vysvetlili lekari vtedy.

adka1978
autor
29. jún 2014

@molka ved ja som z TN,idem tam rodit po tretie, Kascak mi robil jednu sekciu 🙂 ale to este nebol primar.

molka
30. jún 2014

@adka1978 Kascak napisal nejaku studiu o prirodzenom porode po 2 sekciach, riziko ruptury maternice je porovnatelne s rizikom komplikacii pri sekcii. Ak by si sa na to dala, musela by si rodit bez epiduralu a akychkolvek urychlovacov, vsetko by muselo ist uplne prirodzene, vlastnym tempom. Najlepsie bude, ak sa porozpravas s Kascakom, on ti najlepsie poradi.

adka1978
autor
30. jún 2014

@molka dakujem za tip. Skusim za nim zajst. Mozno mi hned povie ze to nejde, mozno to skusime ak by sa porod prirodzene rozbehol ale budem nachystana aj na sekciu. Som teda zvedava co mi povie. Nevedela som ze napisal nieco na tuto temu.

mahmulienka
16. sep 2014

@adka1978 ahoj, prosim ta, keby sa ti podarilo zistit nieco blizsie v TN, dala by si mi vediet? hladam porodnika, ktory by ma po mojich 2 sekciach neposlal hned do teplych krajin 😀
dakujem 🙂

adka1978
autor
16. sep 2014

@mahmulienka ahoj, ja myslim, ze jedine v TN je takato moznost aj ked ojedinela. Mne to zatial nikto nedoporucil, ale koli tomu, ze mam babo KP. Takze tam asi riskovat nebudu po dvoch sekciach. Takze moja malinka nadej zhasla, nevadi hlavne nech vsetko dobre dopadne. Nechcela by si zajst osobne za primarom? Lebo kazda zena je ina a mozno u Teba by to slo. Najlepsie ak on zhodnoti situaciu.

alibaba8
17. sep 2014

Ahoj adka, je tvoja skúsenosť s cisárskym v TN dobrá? Uvažujem nad druhým cisárskym v TN aj keď nie som odtiaľ. Ďakujem.

kobolova
19. sep 2014

@adka1978
Da sa to. Pred mesiacom som tak porodila tretie babo 3920g - 51cm - 4 stehy dole 🙂 Podotykam, ze meriam 160cm a pred tehu 49kg 🙂
Prvy cisarak v 2009 pre nepostupujuci porod (3800g), druhy 2011 isiel ☹ "automaticky", ze to bude rovnako velke (mal 3680) a urcite to skonci takisto a teraz treti som si nasla dr. Zahumenskeho v Kochu, ktory tak uz v Cechach odrodil a podarilo sa.

Tehotenstvo bolo bez komplikacii, jazva primeranej hrubky (3mm), odhadovana vaha den pred terminom 3200 😀 .
Bola som viacej sledovana = castejsi monitor babatka v poslednych 2 tyzdnoch, takisto pocas porodu castejsie na "pasoch", ale EPI zabrala skvele, dobre som sa otvarala, takze paradoxom je, ze svoje "najvacsie babo" som dala VAGINALNE 🙂 i vdaka skvelemu pristupu a povzbudzovaniu mudr. Zahumenskeho.
Babo malo ako jedine zo vsetkych apgar 10/10 a ziadnu novorodenecku zltacku...

Je pravda, ze dokonca ani tu, v BA, s tym nemaju skusenost, nikde inde by ma tak nikto neodrodil (este snad v Trencine), ale baby, stoji to za to! Riziko ruptury maternice, ktorym vsetci operuju je asi o pol percenta vacsie nez pri vaginalnom porode po 1 cisarskom.
Je to ten najlepsi pocit, ktory mozete ako zena zazit = odrodenie svojho dietata, prilozenie, bonding... A hlavne, ze dokazete fungovat hned, sice som si 5 dni poriadne nesadla, ale je to neporovnatelne s "predklonom" po cisarskom...

Takze rodit vaginalne po 2 cisarskych? DA SA TO 😀

kobolova
19. sep 2014

...a viem, ze tyzden predomnou v Trencine porodila nejaka mamina tiez po 2 cisarakoch, Zahumensky bol "vyteseny", ze sa mu chvalil kolega, asi teda Mudr. Kascak... 😀

adka1978
autor
19. sep 2014

@alibaba8 ano neboli ziadne komplikacie, ani so zotavenim ani s jazvami. Uvidime ako dopadnem teraz, termin mam priblizne za mesiac.

adka1978
autor
19. sep 2014

@kobolova no tak to uvidim co mne navrhnu. Necham to na nich, aj ked moj gynekolog pocedal ze este o takom nepocul. Hlavne nech to dobre dopadne a sme zdravi 🙂

kobolova
19. sep 2014

A za tym Kascakom si este nebola? teda predpokladam, ze rodis v Trencine, ak si odtial...
Ja som vyslovene za Zahumenskym isla, nech to posudi, lebo moj gynekolog o vaginalnom nechcel ani pocut (uz len z principu) a tiez som ten typ, ze som si to pri kazdom chcela odrodit normalne, takze som rada, ze sa to konecne podarilo! 😀
Samozrejme, ze ak by mi povedal Zahumensky, ze nie, tak by som to nesilila, ale nevidel dovod, preco by to nemohlo ist...
Ak po tom tuzis, chod si za tym... je to super pocit 🙂

alibaba8
20. sep 2014

@adka1978 A ako to tam prebieha tesne po cisarskom? Dajú ti bábätko? Ideš hneď na normálnu izbu? Ja som mala prvý cisársky v Rakúsku, v celkovej narkóze, ale predpokladám, že na SK to beží neporovnateľne inak, len neviem ako to je bežné v TN.

p_etrisha
20. sep 2014

Kamaratka @zlatat rodila normalne po dvoch cisaroch 😉

adka1978
autor
20. sep 2014

@alibaba8 ja teraz velmi neviem ako to tam funguje, posledny cisarssky som mala v roku 2002🙂 ale prvy den si na pooperacnej izbe,iba sa lezi a potom.sa dava na vedlajsie izby sekciove. Videla.som.tam aj komody aj postielky tak myslim, ze aj rooming je mozny. To som mapovala teraz v lete ked som tam lezala ako tehu. A zevraj mmamiciek sa pytaju ci chceju babatka u seba.

anina33
20. sep 2014

@dominikaa77 ja som mala prvy porod sekciou,v druhom tehotenstve mi lekarka tiez tvrdila,ze aj toto bude len sekciou.ale rodila som prirodzene a vobec nebol ziaden problem.bola som aj rada pretoze to zotavovanie bolo lepsie a rychlejsie

vejula
20. sep 2014

@kobolova jej gratulujem 😵 To si potom už ta žena naplno uvedomí aký je to dar, ked o to tolko bojovala 🙂 Ja som rodila vaginalne po sekcii a bol to super pocit. Inak to že si najväčšie babo porodila vaginalne, je tiež paradox. Tiež sa mi to podarilo a to ma jeden pôrodník v TN presviedččal, že prvu sekciu som mala preto, lebo bol maly na mna velký (3800g) a že totot druhé bude ešte väčšie, že na 100% neporodim. A porodila som slečnu o hmotnosti 4260g 🙂

mjedina
20. sep 2014

ja mam tiez dve sekcie, tretie som chcela rodit prirodzene.... bola som na vysetreni u dr. Kascaka, on v tom nevidel problem.... ale muselo sa to rozbehnut samo a max 7. den po termine ... a to sa nakoniec nestalo... ☹ takze som skoncila u nas a hned v ten den ma rezali... este su ustretovi v Martine, ale najlepsie je sa vopred dohodnut, porozpravat s konkretnym lekarom ..... z MT ma poslali 2x domov, ze az 10 dni po termine ma prijmu.... vela stastia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre