Prirodzený pôrod po dvoch sekciach

adka1978
29. jún 2014

Chcem sa spytat, mate niektora skusenost alebo ste poculi, ze by sa dalo rodit prirodzene po dvoch sekciach ? Cakam 3 babatko, mam dve sekcie za sebou a chcela by som skusit rodit prirodzene. Neviem ci je to vobec mozne, moj gynekolog hovori,ze v takomto pripade je sekcia je automaticky....dakujem za odpovede.

nenulka90
23. júl 2020

@zimmi1 ale ste im povedali ze chcete rodit prirodzene, lebo mne uz pocas teho dr povedal ze budem mat automaticku sekciu

zimmi1
23. júl 2020

@nenulka90 mne povedali 2ja gyn, ze automaticky sekcia a 1 navrhoval rovno sterilizaciu.. to je este stara skola, pre mnohych je to nemyslitelne. Teba si stat za svojim a nebat sa. Gyn. vas aj tak nemoze do nicoho dotlacit. Moznosti prirodzeneho porodu treba konzultovat s lekarmi, kt.s tym uz maju prax a dostudovane, o co ide. V Ba v ruzinovskej nemocnici tieto porody robia bezne. Obyc.sa tam.hlasi normalne tych par tyzdnov pred porodom k Zahumenskemu najlepsie, on skontroluje stav rodicky, dietata, prebere moznosti, rizika a bud ten prirodzeny porod odobri, alebo odporuci sekciu. Ale ma filozofiu, ze pokial zena chce, tak porodi. Tak to bolo aj u mna. Vseobecne su take pravidla, ze mali by byt tusim cca 2 roky medzi porodmi, jazva v dobrej kondicii, plod do urcitej hmotnosti a hlavne spravne otoceny a porod by sa mal spustit spontanne, bo velke moznosti vyvolavania tam nie su.. ale, mne sa drobec otocil spravne az v 40.tt!, rodila som 41tt, nechali ma tyzden prenasat, 55cm, 3810g, cize velky, ja meriam164cm, odtiekla voda, kontrakcie 8hod nikde, potom sa zacali spustat, spravili este hamiltona, pomale otvaranie, ked uz som bola takmer otvorena, zas ustup kontrakcii..ale boli super, akoze na fitloptu ma posielali, prechadzat sa, polohovali ma, ked nezostupoval, posledne 2 min.bol aj oxytocin, bo to uz som bola otvorena, zastavovali sa kontrakcie, ale dali sme to. Fakt mi velmi pomohli. Inde by ma uz poslali na sekciu. Uzasne PA, stale ma pobzbudzovali. A ze teda ja som mala tazky porod. Ale, neskutocne lepsie ako sekcia, ten pocit, ked vam po porode daju dieya hned na brucho, ten prvy kontakt, to ze o 2 hodky clovek ide v pohode na wc (a to u mna zial musel byt aj nastrih), to ze som bola hned schopna starat sa o dieta, normalne dojcit, plne pohybliva, hojenie neporovnatelne lepsie a ten emocny zazitok ani nehovorim..aj spatne po roku ked zhodnotim, prirodzeny porod je za mna lepsi. Aj ked teraz by som radsej mala v zalohe pripravenu epiduralku:D tie kontrakcie yeda nic moc, aj ked porodom sa hned stratia.
No 0rajem vam, nech vam to vyjde.

nina88
24. júl 2020

@nenulka90 ja som mala prvy prirodzeny 2005,potom dve sekcie 2010 a 2014 a 2018 prirodzeny. Uplne bez komplikacii. 12 hodin od prvej kontrakcie. Do nemocnice som isla na posledne 2 hodiny, kedy som mala cca kazde 2 min kontrakcie. Cvicila som s anibalom,ani skrabnutie som dole nemala.

nenulka90
2. aug 2020

@nina88 a kde ste rodili poslednykrat

nina88
8. aug 2020

@nenulka90 ružinov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre