Prirodzený pôrod verzus pôrod sekciou

mon1806
14. sep 2021

Ahojte keďže mam za sebou už jeden veľmi ale ze veľmi ťažký pôrod Prirodzeny pred 5 rokmi kde sme zomreli skoro ja aj môj syn zvažujem teraz pri druhom pôrod sekciou ale mam aj z nej veľký strach, ako prebiehal vás druhý pôrod prosím vás? Bolo to lepšie ako prvé alebo ani nie?
A čo sekcia aké ste mali tam pocity a ci sa vám nič nestalo, je tam dosť riziko embolie 🤔

matkahelka
14. sep 2021

@mon1806 vobec ta nesledujem 😁 ale v kazdej diskusii spomenies, ze si zdravotnik a v kazdej diskusii spomenies, ze prirodzene stresujes- tak sa predsa neda prehliadnut, ze to pise jedna a ta ista osoba 😉

mon1806
autor
14. sep 2021

@matkahelka myslím ze každá žena stresuje a je stresak najme co sa týka deti a podobne nepoznám ani jednu co by taka nebola 😁😁😁

hederamonstera
14. sep 2021

@mon1806 ja nie, so stresom sa da pracovat 😊

matkahelka
14. sep 2021

@mon1806 velmi sa mylis, ani zdaleka kazda zena nestresuje. a obzvlast nie v tehotenstve, ked ti kazdy lekar povie, ze zakladom je byt v pohode. ja ako tehotna nezbieram data, kolko zien skoncilo po covide s akym stavom, neriesim ockovanie, dcera chodi do skoly a nepanikarim co na mna donesie, a ani by mi nenapadlo pol roka vopred stresovat ako budem rodit. naladila som sa do modu relax, take it easy a takto fungujem. a to, slutocne v dobrom, odporucam aj tebe ❤

barus26
14. sep 2021

@vanda323 keby si sa neprebrala už by ti to bolo jedno😀😀😀 ale áno väčšinou sa snažia davat len spinal 😃 ale niekedy treba aj celkovú, ja som ju mala…

weronca22
14. sep 2021

Mam za sebou aj sekciu aj prirodzeny. Za mna jednoznacne prirodzeny, dobrovolne by som nad sekciou neuvazovala.

luciaaaaa
14. sep 2021

@mon1806 ja som mala prvy porod tiez tazky, mam z toho aj po 10 rokoch traumu.rodila som prirodzene, neotvarala som sa, liali do mna vyvolavacky, ruky mi doktori pchali medzi nohy, co ma masazou chceli otvorit, nekonecnych 24hodin pre mna. Vzdy som vedela, ze ked este niekedy budem rodit, urcite nie prirodzene. Som momentalne tehotna a so svojim gynekologom som dohodnuta na sekcii- spinalke,celkovu nechcem, chcem hned vidiet babatko. V dnesnej dobe nepotrebujes na sekciu neviemake odporucania, staci ti chapavy porodnik. Ja mam vo svojom okoli viacero zien,co nemali ziadne kontraindikacie na prirodzeny porod, len proste rodit prirodzene nechceli a nasli si lekara, co im urobil sekciu. Na sukromnych klinikach je to bezny standard.

ewka0012
14. sep 2021

ja som mala presne tento problem, velmi velmi tazky prvy porod prirodzene,syn skoro zomrel pri nom,mal neokysliceny mozog a poskodili mu ruku ako ho zo mna tahali,nastastie je ok, ja som stratila vela krvi a od vycerpania odpadla po porode.ked sme sa po 6tich rokoch odhodlali na druhe, vahala som co robit. na sone som to povedala lekarovi,on je fakt odbornik ze ho vela zien vyhladava,povedal mi ze mam velmi uzke porodne cesty a mohlo by sa stat cosi podobne aj pri druhom,pomaly som sa otvarala,povedal ze pockame do posledneho sona a uvidi sa, do karty potom napisal ze by bolo riziskove rodit prirodzene, napisal ze odporuca cisarsky. potom sa syn dokonca napretocil,bol stale hlavickou hore, takze to vyriesil za nas, navrhli by cisarsky aj tak,skus sa popytat lekara a povedat co sa stalo pri prvom. cisarsky tiez nie je bohvieaky zazitok, ale aspon nam neslo o zivot a vsetko bez komplikacii, drzim palce nech to dobre dopadne.

adnil
14. sep 2021

@matkahelka ja som tam rodila 2x. Ak je indikacia k sekcii, samozrejme ano, ale urcite nie preto, ze niekto bez dovodu chce sekciu. Okrem toho pred kazdou sekciou zasada konzilium takze aj keby bola “dohodnuta” s porodnikom, musi to schvalit primar a riaditel a oni teda dost tlacia na prirodzeny porod. A nemyslim to v zlom, len ked niekomu radis aby si vybavil u kocha cs, asi moc nepochodi

barus26
14. sep 2021

@matkahelka u Kocha nechce robiť moc sekcie. Kamoska mala syna KP a nechceli robiť sekciu.. Len horko ťažko jej to nakoniec povolili

mon1806
autor
14. sep 2021

Ďakujem za každú info 🙂

vanda323
14. sep 2021

@barus26 Jooj až ma zmrazilo keď si povedala že keby si sa neprebrala už by ti to bolo jedno😀 Keď ja sa neviem rozhodnúť, normálne sa bojím vsede čítam čo sa stalo pri normálnom pôrode pri sekcii a to čakám štvrté babulko ale mám strach, začínam sa hnevať na muža že čo mi to spravil

engel76
15. sep 2021

@mon1806 skus kurz hypnoporodu na odburanie strachu a dulu Gabiku Janovicovu. Drzim palce, nech vswtko dobre dopadne.

maryhrib
29. sep 2021

Chcem povzbudit mamicky, aby sa nebali, ze po sekcii bude problem s kojenim..kvoli roznym komplikaciam, mojim, synovym (predčasne narodenemu), mohla som si ho prilozit az po dvoch tyzdnoch..odsavala som si samozrejme mlieko, podstupila som este jednu operaciu (kedze sekcia je tiez operacia) a do piatich dni sa normalne rozkojil..bola som stastna ako blcha 😁 a rodila som aj prirodzene..ale ked si budem mozt teraz vybrat, pojdem radsej sekciou 🥴

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre