Prirodzený pôrod verzus pôrod sekciou

mon1806
14. sep 2021

Ahojte keďže mam za sebou už jeden veľmi ale ze veľmi ťažký pôrod Prirodzeny pred 5 rokmi kde sme zomreli skoro ja aj môj syn zvažujem teraz pri druhom pôrod sekciou ale mam aj z nej veľký strach, ako prebiehal vás druhý pôrod prosím vás? Bolo to lepšie ako prvé alebo ani nie?
A čo sekcia aké ste mali tam pocity a ci sa vám nič nestalo, je tam dosť riziko embolie 🤔

sisa_s
14. sep 2021

Ty zvazujes, ale musis mat indikaciu od lekara

hederamonstera
14. sep 2021

@mon1806 nechces sa skor poradit s nejakou dulou ako zvladnut prirodzeny porod?

brita7777
14. sep 2021

Nie vobec sa nemusis bat, v tvojom pripade, kedze uz mozes mat aj istu traumu z toho porodu, isla by som na sekciu. Urcite to zvladnes, len to bude mozno tazsie s nastupom mlieka, treba babatko hned prilozit ako je to len mozne a odsavat mlieko electrickou odsavackou, aby si ho rozbehla.

marcellka32
14. sep 2021

Kebyze rodim doma prvú dcéru tak sme obe mŕtve, veľmi ťažký pôrod s veľkou stratou krvi s infuziami, druhý syn cisárskym rezom-bez komplikácií

marcellka32
14. sep 2021

Ak si mala ťažký pôrod, naozaj tazky s komplikáciami, tak lekár zvolí cisársky rez, musí to napísať do karty ako indikaciu, dcéru po prirodzenom som kojila 3 mesiace, syna po cisárskom 3 roky (priložený bol na druhy deň až)

mon1806
autor
14. sep 2021

Ja mam strašnú ale ze strašnú traumu z pôrodu ja som bola vďačná hlavne zato ze som mala zaplateného porodnika a vôbec neľutujem tie peniaze lebo ma mala odrodit mladá lekárka po ateste a myslím žeby sme tu pri nej už neboli, mne sa totálne zastavil pôrod a pritom bol drobec už v pôrodných cestách, napichana oxytocinom asi 3x mi s tiekla infuzka s nim a nič nakoniec ten doktor co som ho mala mi povedal ze keď príde kontrakcie mam tlačiť a on mi asi 10 krát za tlačil na brucho a sestrička mi drobca chytala jedine tak nás zachránil fakt zato som bola zospodu taka rozthana že až konečník sa mi roztrhal a nemohla som si polroka sadnúť na rit, doteraz mam problémy s konečníkom a modrinu som mala až na stehnách hrozne niečo mam strach to znovu zažiť

marcellka32
14. sep 2021

@mon1806 ak to máš takto, pôjdeš na cisársky rez...rodila som ako ty

akrobrab
14. sep 2021

@mon1806 Kamaratka mala taky prvy porod. Prirodzeny, uplne zly, mala z toho traumu na niekolko rokov, tiez to bolo o zivot (malicka sa zasekla, lekari jej povedali, ze bud ona alebo dcerka). Sila ju mlada doktorka, co sa to este len ucila (doslova na kamoske). Katastrofa. V jej pripade sa jednalo o totalne zlyhanie personalu - doteraz hovori, ze mala smolu na nocnu smenu, ktora ju potrebovala rychlo "dorodit".
Na druhy porod isla do inej nemocnice, vybrala si taku, kde cestra trvala skoro hodinu, ale ktora bola znama svojim pristupom a porodila prirodzene. Bez komplikacii, stresu, nastrihu. Na druhy den ani nevedela, ze rodila.
Na prvy porod spomina velmi trpko (alebo radsej ani nie), na druhy uplne v pohode a uz planuje tretie babatko. 🙂
Ak sa na prirodzeny necitis, urcite sa bude dat vybavit cisarsky. Hlavne, aby si Ty bola v pohode. Drzim palce.

mon1806
autor
14. sep 2021

@akrobrab ja sa necítim ani na jeden 😁😁😁😁 viem ze aj pri cisárskom je veľa rizík a väčších ako pri prirodzenom darmo zdravotak 😁😁

marcellka32
14. sep 2021

@mon1806 keď ti poviem, že ten cisársky bol ako zážitok v lokálnej anestéze, radosť, úplne niečo iné ako prirodzený u mňa..neboj, vybav si ten cisársky

akrobrab
14. sep 2021

@mon1806 No.. nejak sa von bude musiet dostat. 🙂 V prvej triede by ste boli na smiech. 😝
Kazdy porod je rizikovy. Az do poslednej mikrosekundy nikdy nevies ako to dopadne. Ja osobne by som v Tvojom pripade isla urcite do cisarskeho, ale uvidis ako sa zacnes citit.

matkahelka
14. sep 2021

@sisa_s to vobec nie je pravda. v dnesnej dobe na sukromnych klinikach sekciu urobia aj na ziadost rodicky. u Kocha trebars, v KE-Saci trebars, atd.

marcellka32
14. sep 2021

Dnes sa už dá všetko vybaviť aj cisársky ( a kto si myslí, že sa to nesmie alebo nedá tak verte že sa to tak robí), lepšie ako by si mala mať ďalšiu traumu, ver mi

nikpa
14. sep 2021

@mon1806 rizika su pri oboch pôrodoch, vôbec nerozmýšľaj že pri sekcii je riziko embolie alebo pri prirodzenom je také a onake riziko. Na to ideš rodiť do nemocnice a bude tam pri tebe lekár. Chápem, že sa stáva všeličo a bojíš sa ale blížiacim sa pôrodom takéto myšlienky skús čo najviac potláčať aby si bola psychicky v pohode. To je pri pôrode veľmi dôležité. Ja mám za sebou 2 sekcie, po prvej to bola náročná a zdĺhavá cesta dať sa ako tak dokopy, fyzicky som to vôbec nezvládala. Prvé dni na vozíku, nemohla som sa ani o seba postarať nie ešte o dieťa. Druhý pôrod som si vydupala že chcem prirodzene, avšak čo cert nechcel, počas pôrodu aj tak museli spraviť sekciu. Ale môžem povedať, že po tejto druhej som bola za pár hodín skoro fit. Teda bolesti som mala ešte pár týždňov ale po 15hodinach som si zobrala malého k sebe a sama som sa dokázala o neho postarať. Takže naozaj zbytočne budeš špekulovať a plánovať, pôrod je vec ktorá sa môže zvrtnúť z minúty na minútu, hlavne sa dohodni s lekárom ako by si to chcela ty, aby si tam išla s kludnou hlavou. držím palce 🙏☺️

matkahelka
14. sep 2021

@mon1806 uz som ti to tu viackrat pisala a opat zopakujem- hlavne sa upokoj. si este len na zaciatku tehotenstva a stale si najdes dovod na paniku. raz covid, potom covid ockovanie, potom duphaston, porod. predpokladam, ze si na rizikovom a mas vela volneho casu. skus si najst nejaky konicek, nieco, pri com prides na ine myslienky a nebudes non-stop riesit len stresy okolo tehotenstva. skodis sebe a hlavne tomu drobcekovi v brusku.

vanda323
14. sep 2021

@mon1806 No ja mám tiež možnosť výberu buď cisár alebo prirodzené ale bojím sa cisára že ako to dopadne

marcellka32
14. sep 2021

@vanda323 nie je sa čoho báť, mám za sebou aj prirodzený aj cisársky, cisársky bol 👍

hederamonstera
14. sep 2021

pozri si nieco o Hypnoporode - je to nastavenie psychiky na porod. Ak si taky stresovy clovek, tak sa ani necudujem, ze sa ti zastavil porod. Treba pracovat na tom. drzim palce 🙂

dkethe
14. sep 2021

@mon1806 a vies ze ten porod mozno vobec nemusel dopadnut takto? 😔 Mne neprislucha to sudit, ale takychto dodrbanych porodov je na slovensku podozrivo vela. A nie, nie je to vina tvojho tela, ale prave personalu.

Ak mas traumu a strach, kludne ziadaj cisarsky. Aj ja som chcela. Ale ked som bola druhy krat tehotna, ziadalo sa mi dostat druhu sancu, nasla som si dulu, sustredila sa na hypnoporod... A veru druhy porod bol galakticky zazitok ❤️ a to som mala riadne fajnove tehotenske dg 🤦

marcellka32
14. sep 2021

@hederamonstera prepáč, ale nezažila si niečo podobné...ja som išla bez stresu, že porodim ľahko a dopadlo to tak ako autorke..takže nesud ak nevies aké to je

kiki68
14. sep 2021

To natrhnutie konecnika je dovod na sekciu, aspon tak viem. Ze by sa to mohlo opakovat a teda nebolo by dobre riskovat inkontinenciu a mozny vyvod pre tu zenu. Neviem ci to , co robili bol najlepsi napad, mali to podla mna radsej tahat zvonom a spravit vacsi nastrih. Ako uz sa stalo, ale urcite by som konzultovala tu sekciu. Vzhladom na to poranenie je to na mieste. Embolia nema co vzniknut, je to operacia ako kazda ina a myslim, ze sa podavaju lieky na riedenie krvi ako po skoro kazdom takom vykone. Vies, to je uz na kazdom, ze akou cestou pojde, ale ten lekar by tu mal naozaj mysliet na tu zenu a kvalitu jej zivota po porode.

hederamonstera
14. sep 2021

@marcellka32 jasne, ale je vyssia pravdepodobnost, ze to takto dopadne, ked je zena v strese (co zjavne autorka byva). Plus nehovorim o praktikach v porodniciach

adnil
14. sep 2021

@matkahelka prepac ale toto s tym Kochom vobec nie je pravda

vanda323
14. sep 2021

@marcellka32 vážne? Ja sa bojím toho že sa neprwberiem z narkozy

blacki
14. sep 2021

@mon1806 ja som rovnako ako ty po zlom porode zvazovala tieto veci, ale za jedno sa ma nikto u druheho nepytal, lebo neboli ziadne indikacie k sekcii a za druhe som chcela zistit, ci je pravda, ze druhykrat to byva lepsie. Rozhodla som sa, ze ked uz som to ten prvykrat ustala, predsa ustojim aj druhy. A druhy bol na jednotku, som rada, ze som sla normalne aspon to viem porovnat. Uplne super, nic minebolo, v nemocnici som sa vlastne len nudila a sla velmi skoro domov 😁

marcellka32
14. sep 2021

@vanda323 ale prosím ťa, čo by si sa neprebrala, nemusíš ísť do celkovej, ja som mala lokálnu, čiže som vnímala všetko

vanda323
14. sep 2021

@marcellka32 ahaaaa no dobre dobre tak ďakujem za info

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mon1806
autor
14. sep 2021

@matkahelka ja neviem co ma ty tak sleduješ ale ja som úplne v kľude mam doma dosť roboty neboj sa to ze napíšem ze chcem vedieť aj ja aj náhodou okolo covidu no bohužiaľ som od prirodzená zvedavá a len zbieram dáta 😁😁 nie som v žiadnom strese a už dupľom nie moje dieťa, jedine je v strese že stále grcam to je tak jedine to ze sa tu sem tam niečo opýtam neznamená ze som prepnúť psycho žena co sa doma nudí na PN vďaka 🙂 zbieram len info tak Dik
Napr co som. Nevevedela že to čo som mala je je už to ze je to kontraindikácie k ďalšiemu prirodzenému pôrodu na to sa tu ja pýtam nie na stresy myslím ze každá žena má strach z pôrodu je to normálna bežná vec ani jedna z nás nie je taká silná ako píše tu za mobilom tak pekný deň a ostatným ďakujem 🙂

matkahelka
14. sep 2021

@adnil moja svagrina aj velmi dobra kamoska tam nedavno takto rodili- "po dohode s porodnikom" 😉 nemam to ako info od jpp, ale od blizkeho zdroja. a predsa netvrdim, ze to maju nemocnice oficialne na stranke uvedene. ale preto su sukromne, ze tam zabezpecia zenam to, co statne nemocnice nie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre