Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problém so zubami po pôrode

barbara088
18. mar 2014

mate po porode problem zo zubami....

linda20111
18. mar 2014

@barbara088 aky problem myslis konkretnejsie? Mala som iba bezne kazy a zubny kamen ako aj predtym. Ale po porode uz nemam taky strach ked idem k zubarovi 🙂

aries24
18. mar 2014

Ahoj.Ja mam ☹ uz som o par zubou prisla,kedze som si vybrala radsej kojenie ako antibioticku liecby,kde by som s kojenim musela hned prestat.Kojim uz 3 roky 3mesiace 😉 😀 😀,takze za chvilu budem bez zubou ☹

barbara088
autor
18. mar 2014

no ja mam 3 deti,po kazdom porode som dosla o jeden zub...no teraz po malej sa mi zacali normalne ako keby striestit stolicky zadne...predne mi ako decku mi robili no pekne to odsrali...zubarovi sa bojim ist,dnes som sa odhodlala lebo ma bolel jeden,no nezobrala ma.ze ma vela ludi tak zajtra rano pojdem na novo.

satanka1
18. mar 2014

@barbara088 ja by som isla vzdy radsej rodit a k zubarovi. Obe deti som kojila 3roky a mam 11zubov vonku.Zacali sa mi zapalovat korene jeden za druhym.

sisaka
18. mar 2014

@aries24 to je zaujimava vyhovorka. vybrala som si kojenie pred ATB liecbou.... No to urcite! ATB pri zuboch sa davaju zvacsa amoxicillin, ktory sa moze podavat aj pocas dojcenia.... nie je vobec potrebne obetovat zuby, skor si si to nechala zajst do takeho stadia, ze uz sa s tym zubom nedalo nic robit. ....

brumka
18. mar 2014

@barbara088 ja mam odjakziva problem so zubami zapali a kazy (dedicne) a ako som sa prestahovala som si nasla zubara a pred mesiacom pretiekol pohar mojej trpezlivosti a idem sukromnikovi o 2t. lebo ked mi pan zubar povie ze nemam kaz a o mesiac pridem s 2 dierami ako jama a 2x sa mi zlomi stolicka co mi on tvrdil ze tam nemam kaz pritom volnym okom som to ja videla.... nemam nato uz slov. obe deti boli a druha este aj je kojena. hovori sa ze za peniaze si clovek zdravie nekupi ale asi uz naozaj kupi

sisaka
18. mar 2014

@barbara088 a co sa tyka odpovede na otazku. NIe nemala som ziadne problemy po porode, u zubara som bola aj pocas tehotenstva, aby opravil to, co je potrebne a v normalnej dentalnej hygiene a dentalnej starostlivosti u zubara som pokracovala aj po porode. Syna som kojila 2 roky nezaznamenala som zvysene problemy so zubnym kazom a to mam dost velku kazivost zubov. Ja sa ale zubara nebojim, chodim na pravidelne prehliadky a ked je potrebne nieco opravit davam si to spravit hned, este nikdy ma neboleli zuby a to mam plombu skoro na kazdom jednom zube 😒

martina1305
18. mar 2014

ja som rodila, dojcila 3 roky a 3 mesiace a zuby mam presne take iste ako pred otehotnenim 😉

anik025
18. mar 2014

je to individuálne , ja osobne som mala problém, a napriklád moja segra nič bez problémov

bubelko
18. mar 2014

@barbara088 nemala som problemy 😉 ani v tehu, ani po porode.

ichbinich
18. mar 2014

Ani ja som nemala problemy. Syna som kojila 2,5 roka. Nebola som u zubarky skoro 2 roky, opravila mi jeden kaz, spravila hygienu (mala som vela zubneho kamena) a hotovo. Teraz po roku a pol mi vymenila dve stare amalgamove blomby a dovidenia... Dceru este kojim, uvidim, dokedy 😉
Ale pouzivam elektricku zubnu kefku, nit nie denne, ale snazim sa casto. Niekedy ustnu vodu.
Osobne si myslim, ze radsej preventivne k zubarovi, ako ked uz nieco boli... Ved robia aj s lokalnym umrtvenim, a ked ma niekto panicky strach, tak dokonca aj v narkoze...

aries24
18. mar 2014

@sisaka A ty si kto, 😠zubar ktory mi to povedal,ze bud dat zub von,alebo prestat kojit.Nemyslis,ze je to individualne,uz len ked si precitas ostatne prispevky.Ja nie som zubar,nevyznam sa v tom a to mam sukromnika,ktoremu platim nemale peniaze. Mojmu otcovy prvy zub vrtaly ked mal 50 rokou,moj brat nemal takisto doteraz ziadny kaz.A moja mama prisla skoro o vsetky pri prvom tehotenstve v 20-ke ☹Tak mi nehovor,o ziadnych vyhovorkach a svoje pripomienky adresuj niekomu inemu, ked sa potrebujes s niekym hadat,postav sa pred zrkadlo,mozno ono bude mat na teba naladu 😀 😀 😀

sisaka
18. mar 2014

@aries24 tie rozpravky si nechaj pre male deti. A nemam potrebu sa hadat, ale ked niekto pise bludy svrbia ma prsty a musim sa vyjadrit

bullinka
18. mar 2014

teda ja po porode este niesom, neviem, co ma caka. Mozno aj u mna sa to zhorsi. Ale moj zubar stale vravi, a tu na okoli je fakt ze odbornik, ze deti mamickam zuby nekazia. Ze na vine je vzdy mamicka. Nehovoril o zlej hygiene, vzdy hovori o spravnom stravovani, jest tvrde syry a vobec jedla, ktore maju vela vapnika.

aries24
18. mar 2014

@sisaka uz par mamiciek sa tu vyjadrilo,ze sa prestane vyjadrovat,k otazkam a k diskusiam,lebo maju pocit,ze niektore si tu potrebuju riesit svoje komplexi a doma ich uz nikto nechce pocuvat , uz chapem o com ,vlastne o kom hovorily.Ale ked si na tom tak zle,ze miesto toho,aby si odpovedala autorke otazky, sa tu potrebujes do niekoho navazat ,je to tvoj problem.Podla mna by si sa nemala pohybovat v otazkach typu zuby,ale v psychologickej poradni.Prepac,aj mna svrbely prsty.Neviem ako to tu beries Ty,ale ja si nemyslim,zeby sme sa tu jedna do druhej maly navazat ako male deti.Kazda mame svoje zivoty,svoje skusenosti a nech si kazdy z toho zoberie co potrebuje.Ani ja, ani Ty sme nezjedly vsetku mudrost sveta a ja som povedala len svoju skusenost,preto si nemyslim,ze si mala pravo na mna tak zautocit.Ja som pred tym zo zubami nemala ziadne problemy.No pocas tehotenstva a teraz ako kojim je to horsie a tak isto ako autorke otazky sa mi zuby zacaly stiepit.Moze to byt dedicne,mozu mi chybat vitaminy,ale to co mi povedal zubar je fakt,a popravde v tej chvily som neriesila ci ma pravdu,alebo nie.Prajem vela stastia

barbara088
autor
18. mar 2014

mile maminky dakujem za nazor....prosila som hlavne o radu alebo skusenost,nie aby ste sa tu urazali.kazdy mame ine zuby,aj dedicnost robi svoje....zdielam nazor.bullinky asi je to o tom stravovani.nemam moc rada mlieko a mliecne vyrobky.boli ma aj brucho po nich,ale asi tam bude problem.dietatko si asi vela vytiahlo zo mna a nestihlo sa to dat do normy

Tu začni písať odpoveď...

Odošli