Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prvorodičky okolo 40tky. Rodili ste vaginálne alebo sekciou?

catusca
15. júl 2015

Mam 38 a cakam svoje prve dieta. Jeden gynekolog je za planovanu sekciu kvoli mojmu vyssiemu veku (menej pruzne organy, stuhnute svalstvo atd.) a opakovanym potratom v minulosti. Skratka, berie ma ako rizikovu. Druhy gyndos uprednostnuje prirodzeny porod. Toto tehotenstvo mam bezproblemove. Pomohlo by mi keby sa mi vyjadrili prvorodicky plus-minus v mojom veku ako to bolo u nich. Aky typ porodu mali, preco a ci to bolo dobre rozhodnutie, neboli komplikacie atd. Dakujem.

miagucci
15. júl 2015

Ja som rodila 39,5 ročná prvé dieťa teraz v apríli. Celé tehotenstvo bolo bezproblemové. Ako som nastúpila na materskú, zvýšil sa mi tlak, napuchla som celá a hneď bola z toho preeklampsia. Z toho dôvodu som potom presne v 38,tyždni išla na cisársky neplánovaný, v ten deň sa docent tak rozhodol a mala som spinal. Tiež bez problémov všetko aj počas sekcie, aj teraz 3,5 mesiaca po nemám žiadne problémy. Nebyť toho vysokého tlaku, boli sme predbežne dohodnutí s docentom na prirodzený pôrod, ak by sa nevyskytli žiadne komplikácie. Tak preto bola nakoniec sekcia. Po nej, ma ani hlava nebolela, len to ako sa maternica sťahovala a rana po šití, čo je úplne bežné. Ani chrbát ma nebolí, ani nebolel, ako niektoré ženy uvádzajú.

lennicka
15. júl 2015

Prve dieta v 36a druhe teraz v 38, prve normalne a druhe planujem tiez normalne. Toto nie je vysoky vek. Ja napr aj pocas tohto tehotenstva este stale sportujem, a vobec nikto ani na Svk a uz toboz nie v zahranici, nepovazuje vek za faktor ovplyvnujuci vedenie porodu vaginalne alebo cs. V pripade problemov, je to samozrejme ine, ale s vekom to nema nic spolocne ;)

monuska74
15. júl 2015

Ja som rodila sice pred 4rokmi ako 37rocna,prvorodicka.problemy pocas tehotenstva som nemals ziadne,aj ked som bola na rizikovom koli veku.asi az v 8 mesiaci som zacala mat problemy s tlakom.bol trosku vyšsi,opuchala som.ked prisiel cas porodu,bol problem ze voda ma odtiekla no nemala som ziadne bolesti ani kontrakcie.davali mi tri dni vyvolavacky a nic sa nedialo.nakoniec plna anestezia,cize som rodila sekciou.bez problemov.

vroni
16. júl 2015

prve dieta v 36, druhe 43, o cisarskom nebola ani rec a uz vobec nie z takehoto idiotskeho dovodu, obe deti sa narodili prirodzene a bezproblemovo...

majcii
31. jan 2019

Ja som rodila prve ako 30ka a poviem ti, ze som sa velmi pripravovala na normalny porod, pozerala videa a pod. a bola som presvedcena, ze to ,,dame,,. Dala som aj druhy rovnako, ale poviem ti, ze teraz v 35ke, si viem predstavit, ze by som si uz az tak neverila a to zo zdravotneho hladiska a porod dietata nieje taka sranda...hlavne ide o matku a dieta a to od 36 vyssie je vyssie riziko komplikacii. Takze moja rada je, skonzultovat s lekarom a ked sa budes nato citit, nemas ziadne extra zdravotne obtiaze, tak normalne prirodzene, tak ako to priroda vymyslela, ale URCITE po 36 tt byt prisnejsie sledovana lekarom a mozno sa trosku aj nechat o seba starat, lebo poznam vselijake pripady, aj take, co sa napriek vyssiemu veku skvelo citili, ale nakoniec boli v ohrozeni zivota. Hlavne je, ako to mas v sebe, ci strach o dieta, strach z porodu, alebo si veris a chces rodit nejakym sposobom.

ingelika78
31. jan 2019

@vroni ech presne tak, prve dieta v 40ke a ziadna rec o stuhnutom svalstve - v 38 rokoch stuhnute svalstvo nepruzne organy to fakt?? To nie je vysoky vek ani nahodou. O nicom takom nebola rec. mala som jedinu tehotensku komplikaciu - cukrovku (mame to v rodine, nie kvoli veku) a i tak som porodila prirodzene.

chilli21
31. jan 2019

ja som rodila svoje prve dieta mesiac pred 40. narodeninami prirodzene. Vsetko prebehlo super, bez komplikacii. A tiez som bola pre mojho lekara "rizikova" vek, prvorodicka, po IVF. Ale tehotenstvo som mala v pohode a chcela som rodit prirodzene tak som si vybrala porodnicku ktora s tym nemala problem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli