Pýtame sa na svet?

mya135
21. jún 2017

Ahojte maminky,buduce maminky 🙂 Bolest v podbrusku,oblast krizov,az take pichanie niekedy v konecniku,trosku vytok s primesou krvi... je toto uz signal,predzvest bliziaceho sa porodu?kolko to moze trvat,alebo co mam este cakat : ) podelte sa o skusenosti som prvorodicka dakujeeeem 🙂

sardinka336
21. jún 2017

tak v 40tt čo uz ine čakaš? Išlo dnu pojde von, nerieš, oddychuj kolko sa da..v tomto hice byt v nemocke nič moc, ja som rodila na konci juna. Kolko toto moze trvat ti nikto nepovie lebo nikto nevie, ale tak ked mas termin v juni tak asi to uz bude čoskoro.

mya135
autor
21. jún 2017

@sardinka336 mam stastie ze ja som v zahranici a tu nieje teplo ako na SVK dnes len 11st. 😀 takze tomu sa tesim. Ano termin za tyzden. Viem ze sa to blizi,neda sa ovplyvnit,ja len nech sa zienky podelime o skusenosti,atd 🙂

kammik
21. jún 2017

keďže máš za týždeň termín tak bude pravdepodobné, že to súvisí s blížiacim sa pôrodom, aj som čítala, že také niečo sa môže objaviť. mňa sa to už tiež nezadržateľne blíži takže a tiež prvé takže budem tiež asi dosť "vyplašená" :D hlavne oddychuj a držím palce 🙂

zlaticko118
21. jún 2017

Vytok s primesou krvy moze byt aj hlienova zatka uz, takze to moze byt zajtra moze to byt do tyzdna aj neskor. Bolest v krizoch- teply kupel ak bolest neustupi a zosilnie tak su to dost pravdepodobne kontrakcie. Ale do porodnice by som sa aj tak neponahlala. (poucena z prveho porodu)

6699333
21. jún 2017

Daj si teplú sprchu buď sa to zastaví alebo bude pokračovať ak bolesť bude pokračovať sú to začínajúce kontrakcie držím palce 😉 daj vedieť

zuzadula
21. jún 2017

Všetko to signalizuje, že pôrod sa blíži. Koľko to môže trvať je veľmi individuálne. Prípravné sťahy môžu byť aj dosť intenzívne, ale väčšinou sa prejavujú len v podbrušku, krížoch a často ženy popisujú bolesť, alebo pichanie v pôrodných cestách. Pod vplyvom hormónov sa táto oblasť prekrvuje a potom je poddajnejšia. Okrem toho u prvorodičiek dieťatko zostupuje do panvy cca. 3 týždne pred pôrodom. Pokiaľ je to nepríjemné, môžete skúsiť sprchu - teplú vodu ako zvládnete, krúživé pohyby na bruško, alebo na tú oblasť, ktorá tlačí. Pokiaľ neodteká voda, tak aj kúpeľ. Pokiaľ vám voda nebude vyhovovať, využite suché teplo - deka, perina, hrejivý vankúšik. Ke´d prídu skutočné kontrakcie, bude pracovať celá maternica a celý proces sa bude zintenzívňovať a bude si vyžadovať oveľa viac vašej energie. Príprava má svoj význam, čím viac si to maternica a dieťatko nacvičia, tým lepší výkon potom v deň D podajú 🙂

zeytin
21. jún 2017

Ja som pri oboch detoch porodila do 24 hodin po odchode hlienovej zatky. Drzim palce 🙂

deti95060810
21. jún 2017

do nemocnice sa ešte netisni, stačí ti tam ísť keď budeš mať bolesti každých 10 min. Skôr tam pôjde zbytočne....

mya135
autor
21. jún 2017

@deti95060810 ano ano do nemocnice to este nie, a tu u nas v zahranici niekedy nezoberu ani skor ako pri kontrakciách kazdych 5min ked nieje ziadny problem samozrejme 😀 a to mam 60km 😀 takze to viem ze mam este cas na nemocnicu, a dufam ze aj malinka, termin je 25.6. 🙂

zlaticko118
21. jún 2017

No ja som mala kontrakcie v rozmedzi 1min - 10min a aj tak to bolo skoro na to ist do porodnice. A ze kontrakcie su v pravidelnom intervale je dobra hlupost asi ako to ze kontrakcie su ako silnejsia menstruacia, u mnaneplatilo ani jedno :/

libawet
22. jún 2017

@mya135 no ak to máš prvé dieťa, môže pôrod trvať aj dva dni...mne to tiež začalo krvou, odtekala pomaly aj plodová voda ( čo som ani len netušila, to až na príjme mi sestrička povedala, že už mám plod. vodu odtečenú ), začalo ráno o 5.00, porodila som o 14.40. ,cca 9 hodín....

yoxinka
22. jún 2017

@mya135
Mne začali ako keby menštruačné bolesti (podbruško,kríže) ráno o 7, tieto bolesti som mala celý deň, večer okolo 20.00 začali kontrakcie, v podstate všetky pod 10 minút, o polnoci krvavý výtok, malá sa narodila ráno 5.13. Ale to bol druhý porod. Pri prvom to všetko trvalo dlhšie. Nepravidelné kontrakcie mi trvali celý deň a noc až potom začali také pravidelnejšie cca okolo 21.00 a malý sa narodil ráno o 8.00. Inak tot je veľmi individuálne, takže skúsenosť som napísala, ale každý porod iný, každá žena iná, každé bábo iné, nedá sa zovšeobecniť. Držím prst! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre