Rana po cisárskom

jaju_ska
13. okt 2015

Ahojte som 15ty den po sekcii a mam takuto ranu. Na nohavickach som si nasla mokre na vrchu uz viac krat ako keby mi jazva mokvala. Neviem ci mokvanie znamena hnisanie. Mam to na zaciatku jazvy a na konci jazvy. Neboli ma to vobec iba podla tych nohaviciek na vrchu som zistila ze to "mokva". Neviete poradit ci staci vysusat repikom? Pripadne ku akemu doktorovi ist? Ku gynekologovi alebo na chirurgiu? Dakujem za kazdu skusenost a radu

bianca
13. okt 2015

casta sprcha,betadine a susit-vetrat.Pri zvysenej teplote,bolesti,zmene farby,velkosti ku gyn. na ster.Pokial u toho tecie mozno by bol vhodny Framykoin zasyp

jaju_ska
autor
13. okt 2015

@bianca no u mna je ten problem ze mi po porode tak padlo bruxho ze mi vlastne tu jazvu zaktyva cize sa mi to nevetra vobec (iba ked lezim) a este sa mi to aj poti. To co si napisala si volnopredajne?

bianca
13. okt 2015

@jaju_ska velmi dobre poznam,resp.pamatam sa.Musis v case volna lahnut.Neda sa nic robit,potrebuje to vzduch.Ja som sa sprchovala dla moznosti minimalne 3 x denne ,zacapkat Betadine ( ten je volne dosutupny,vyuzijes aj do buducna) a gyndos predpisal Framykoin ( atb zasyp) lenze mne to mokvalo fest.Zle mi presili jednu koznu riasu a ta mi cela odpadla.No hnus.

bianca
13. okt 2015

@jaju_ska inak kraaaaasne meno ste vybrali pre malu 🙂 asi pripisem na zoznam 🙂

jaju_ska
autor
13. okt 2015

@bianca Dakujeme 🙂 to meno som si musela vydupkat. Cela rodina vola proti ze co som vymyslela a uz ked som ho v porodnici dala tak kazdy ze jeeeej 🙂 ale tak to byva.
A kedze to "mokva" tak to znamena ze z toho ise von hnis? Ja to mampresne na zacitku kusok a na konci kusok. A to som sa snazila aj gatky aj gate nosit tak velmi pod bruchom a nepodarilo sa :/ neviem co mam nosit oblecene

bianca
13. okt 2015

@jaju_ska skusa sa poradit s gynekologom.Nevyzera to strasne a organizmus by si s tym mal poradit.Fakt ale vhodny by bol asi ster ,ci sa tam nezavliekla neaka nozokomialna nakaza z nemocnice.

darina1952
13. okt 2015

@jaju_ska tak ja by som sa s tým určite vrátila do pôrodnice nech sa na to pozrú - ak je tam hnisavé ložisko, treba to uvoľniť, zaviesť drenáž aby sa to vyčistilo. 😉 oni to šili, takže musia vedieť čo s tým 🙂

celasapremenim
13. okt 2015

k lekarke fic

sardinka335
13. okt 2015

S týmto sa treba vrátiť do porodnice, alebo volaj gynekologovi čo máš robiť. Toto doma sama ,,repikom,, nedáš. Ze ,,nevyzera to strašne,, ....na vonok ale čo je vnutri pod povrchom budeš prekvapena kolko hnisu nazberaneho. Kamoška to mala po cisarskom a mala tyzden vyvod, je tam infekt. Ako nič v zlom ale miesto pisana na koniku a čakania čo ti tu povedia laici....si mohla davno byť na odbornom ošetrení. Lebo ked začneš mat bolesti ze fest a horučkovať tak budeš mať čo robiť sama so sebou a nieto sa ešte o dieťa starať.

viera77
13. okt 2015

ak mas doma, pripadne si vies pozicat lampu Bioptron, je to super vecicka, staci ranu ozarovat 2xdenne a casom ostane makka a hladucka, skoro neviditelna, lieci vsetky zapaly a poranenia....mam za sebou 2 sekcie, ale s tymto by urcite navstivila lekara, pre istotu, podla mna toto urcite nie je v poriadku.

tarrra
13. okt 2015

Ahoj
@jaju_ska , mne pomohla vždy kalciová masť a keď zišli chrasty doktor mi predpísal Silkyderm - silikónový gél na jazvy, bol bez doplatku a jazvu mám takmer neviditeľnú.

maminuska
13. okt 2015

@jaju_ska ahoj , ja som mala niečo podobné po druhom cisárskom . Ja som bola u gynekológa, pozrel mi to a povedal mi že sa mi to trocha zapálilo ale že to nič nie je. Kázal mi to vetrať a udržiavať v čistote. Na padnuté bruško som používala brušný pás, tým som tu uvolnenú kožu dočasne zdvihla a sa mi to luftovalo , do týždňa som ta nemala nič.

jaju_ska
autor
13. okt 2015

@sardinka335 ja som tuto temu pisala o stvrt na tri v noci a nechcela som ist na pohotovost v noci lebo by som nemala kde nechat malu

jaju_ska
autor
13. okt 2015

Dneska som skocila ku chirurgovi. Tvaril sa skor tak ze ho obtazujem. Povedal mi ze co chcem po dvoch tyzdnoch ze to je skoro a musi sa to hojit. Ale ked videl ze by som bola rada aby aspon nieco spravil tak najprv zobral vzorku z toho co mi mokvalo. Potom povedal ze nech to sestricks vyhodi a av strede jazvy ako keby mi ju trosku rozstrihol alebo take nieco a z toho mi zobral vzorku. A previazal a ze o dva dni zas na prevez. Ale nic mi k tomu nepovedal :( a teraz pri malej a dokola mysliet na to co mi je. Aaach psychika moja

7certik7
13. okt 2015

Ja som mala cisarsky.som presne 3mesiace po porode.A jazvu som mala taku tiez ale nebola otvorena takto..ale cela cervena bolela atd.Nesla som nikde spavala som bez nohaviciek,vsetko sa zahojilo.A este ja truba som zacala cvicit drepy atd hned mesiac po porode..nie som normalna no :D

siska53
13. okt 2015

@jaju_ska mne sa tiez kusok rany zapalil,sla sim.k svpjmu gynekologovi a on mi predpisal betadin.

lilik96
13. okt 2015

Ja som s tym bola u gynekologa, tiez mi to takto praskalo, mne to vytlacal a cistil betadinom, hojilo sa to dlho, ale asi najviac mi pomohli repikove obklady, mala som ich stale 2 tyzdne. Vraj to bola reakcia na sitie. Urcite by som ss tym vybehla.

ivet1371
15. okt 2015

Betadine treba dávať

jaju_ska
autor
15. okt 2015

V utorok mi to nastrihol a vypustil hnis dneska na preveze povedal ze je to krajsie a dal mi nejaku mast antibiotikovu tiez na B ale nie betadine. Da sa ten bezadine volne kupit?

jaju_ska
autor
17. okt 2015

Tak po troch dnoch to vyzera takto. Neviem ci lepsie ci horsie ale uz sa zacinam obavat

katrin21
17. okt 2015

@jaju_ska ja som mala zle sa hojacu jazvu a dali mi na to betadin.... mozes aj repik, ale ten betadin je super, to pouzivaju aj v nemocke, len bacha, farbi to nohavicky na oranzovo a nejde to dole nicim vobec, takze len stare ,alebo cierne si daj
ja som nenosila prvych 10dn gatky vobec, nech sa to vetra,len vložka medzi nohami a nocna kosela ,alebo volna sukna... a aj potom som sa snazila mat take priedusne, bavlnene ...

teraz uz vyzera po 3dnoch dobre ta jazva, uz sa ti to hoji, uz bude dobre, neboj
myslim, ze betadine sa da aj kupit, ale ked ti dal atb mast , tak to bude OK

katrin21
17. okt 2015

inak toto je dokaz toho, ze dnes pustaju po 5 dnoch od cisarskeho domov.... potom lekari nezachytia taketo zapaly, lebo zena uz je doma.... kedysi sa lezalo 10dni a vybrali sa stehy a az potom sa slo domov , tkaze ak nieco, tak to videli kazdy den na vizite..
ved cisarsky je riadna brušna operacia, tzv. velka.. vobec to nie je len tak nieco, ako to kazdy zlahcuje.. sitie je v 3-4 vrstvach v roznych smeroch ...
ale uz bude dobre, neboj, uz je to pekne na fotke teraz

jaju_ska
autor
17. okt 2015

@katrin21 presne ja mam tento isty nazoR. Ja som v pondelok poobede rodila a v piatok rano nas pustali domov. A v pondelok som isla na stichy. Este pred stichmi to bolo prkne a ako ich vytiahli tak toto. Neviem ci aj pri tom vyberani mi tam nieco nezvliekli.
Repikujem stale a stymi nohavickami mam aj ja problem aby mi nezatlacili na jazvu takze nosim tzv. Mama gatky 🙂) uz pobolieva nastastie menej len nechcem aby ma na novo otvarali lebo uz akosi ich "sterilnemu prostrediu" neverim

katrin21
17. okt 2015

@jaju_ska urcite kupis ten betadin v lekarni, mne ho odliali do flasky v nemocke, ked som odchadzala a aj na kazdej vizite mi to s tym prebehli a natreli vatou...
alebo potom je aj ajatin, ale betadin je jemnejsi tusim...

myleontina
17. okt 2015

@katrin21 ja som v utorok rodila a sobotu som sla domov, ale teda, uz som sa sama pytala, uz som ratala kazdu sekundu do odchodu, mala som spolubyvajucu, cu chrapala horsie ako drevorubac a absolutne som nemala sancu si aspon trosku pospat, bola som tak priserne unavena + ta bolest k tomu + starost o maleho, uz som sa nesmierne tesila domov, takze mne to vcelku aj dobre padlo, ze som mohla ist tak skoro, neviem si predstavit stravit tam dalsich 5 dni, urcite nie... ale je zase pravda, ze je dobre, ked je zena pod dohladom, mozu nastat este rozne komplikacie, zapaly, atd, je to take, no....

jaju_ska
autor
17. okt 2015

Tento betadine u nas nemali ale odporucili mi unigel. Je sice drahy ako svina ale vraj ucinny. Nemate niektora skusenosti?

monikac
17. okt 2015

je tu niekto kto mal cisarsky a caka dalsie babo? ja som mala prvu dcerku cisarskym a teraz v druhom tehu my zacala ta vnutorna rana po cisarskom krvacat...stretli ste sa s tym?? 😒Ta vonkajsia rana je fajn kedze cisar som mala pred 4 rokmi...

katrin21
17. okt 2015

@monikac ako vies, ze ti krvaca vnutorna rana,, to je nejaka blbost, nie? to by si mala rupturu maternice , co je zivot ohrozujuci stav..

celasapremenim
17. okt 2015

to uz by prebehol dalsi cisarak

iveta443
17. okt 2015

Choď na gynekológiu, nasadia ti antibiotiká, máš tam začínajúci pekný zahnisaný rez.
Mňa po 5 dňoch doma znova prijali na gynekológiu, ležala som skoro týždeň, rana zapálená, zahnisaná, otvárali mi ju / vôbec to nebolí, keď otvárajú brušnú dutinu po cisárskom/, čistili nejakými vodičkami, moja rana penila a hnis vytekal.
Brala som cez infuzky antibiotiká, ale kojila som normálne, malej to neškodilo, povedal doktor, že ak by nemohla, dajú jej z banky mlieka a ja by som odsávala.
Každopádne po prespustení som chodila každé dva dni do nemocky cca 35 km na čistenie, neskôr mi to doma čistil manžel.
Ten stred nemám dobre zarastený ani teraz, malá bude mať 2 roky, mám tam taký "valec" tvrdý, na čo doktor povedal, že je to zhluk tých hnisových buniek, ktoré vieme odstrániť iba operačne, takže pri ďalšej sekcii.
No nabudúce si vypýtam antibiotiká hneď, mám asi slabšiu hojitosť rán a každý deň to mám na očiach ... určite choď, mne to hnisalo a ja som tiež na začiatku nevedela čo to je, dokonca ke´d mi to puklo a lialo sa doktori si mysleli, že to ide zospodu, ono to tak totiž vôbec nevyzeralo ... len presne ako píšeš na nohavičkách to bolo ... veľa šťastia a napíš ako si dopadla 🙂
Držím palce 🙂 Iveta