Rozbiehajúci sa pôrod

7. aug 2023

Ahojte, som prvorodička. Už pár dní má boleli kríže, mala som kŕče v podbrušku ale prestalo to, v sobotu stačila sprcha , včera mi nič nebolo. Teraz poobede neskutočná bolesť do krížov, malého som nejak nepostrehla dnes, že by bol nejaký aktívny ale nepomohla ani sprcha. Jediné ale čo ma bolí sú kríže. Zátka ani voda neodišla, môže to byť pôrod alebo blbosť? Už neviem úprimne čo si mám myslieť 🙈

joesvk
7. aug 2023

Už si približne v termíne?
Môže to byť začínajúci pôrod.To spoznáš. Je tá bolesť celý čas rovnaká,či na chvíľu akoby zmizla a potom znova bolí?

hendikep
7. aug 2023

len cakaj kym sa zacne diat nieco konkretne .. ( kontrakcie ) ku koncu to je uz take…, telo sa pripravuje, boli hocico.. tu ma pichlo - tam ma pichlo ale intuicia najlepsie napovie kedy je to na spadnutie. V den porodu som vynechala omsu lebo som sa bala ze mi tam rupne voda … a naozaj okolo obeda odtiekla 🤷🏼‍♀️

autor
7. aug 2023

@joesvk áno, v nedeľu mám termín. Poväčšine stále rovnaká
@hendikep Veď práve, že už v poslednej dobe ma bolí všetko, ale vravím, dneska to neprechádza ani po sprche, neviem čo mám robiť

petronellla87
7. aug 2023

Mna tiez boleli len krize, tiez mi neodisla ziadna zatka ani voda😀 sleduj si ci su tie bolesti viacmenej pravidelne☺️

mariska1989
7. aug 2023

Áno niekomu to ide do krížov. Kamarátka tak mala vravela som jej že to sa chystá jeden deň a z nemocnice z poradne ju poslali domov že všetko ok dali ďalší dátum a tiež kríže boleli vravím sa ti to rozbieha neverila lebo však doktor nič nepovedal . Večer o 6 už začala plodová voda odchádzať. Tak uvidíš čo a ako

joesvk
7. aug 2023

Uvidíš, či sa to bude stupňovať. Tašku do pôrodnice už asi máš zbalenú,takže inak nič také nerobiť, len čakať.
Mierne bolesti môžeš mať aj pár dní pred pôrodom.
Ja by som sa už asi oholila pre každý prípad.

hendikep
7. aug 2023

kym nemas pravidelne kontrakcie nerob nic … keby si aj vedela ze uz to prislo a sla do porodnice najskor by Ta poslali domov ..

hruska91
7. aug 2023

Ale voda ti ani odísť nemusí - tým sa neriad, mne odisla 2x až na stole/koze pri pôrode

katarinka89
8. aug 2023

Myslím, že autorka už je ,,tam ,,

zuzuliennka1
8. aug 2023

@hendikep to nemusi byt pravda, mna tiez len boleli krize, na druhy den odisla voda, nakoniec to bol nepostupujuci porod a musela byt akutna sc.

autor
8. aug 2023

@katarinka89 niesom, nachvíľu to prestalo, večer zasa začalo ale nejak som sa z toho vyspala. Uvidíme, ale ďakujem vám krásne za rady, tak snáď sa to rozbehne 😁

hubka51
8. aug 2023

Ak si si nie istá a si blízko termínu choď do nemocnice.Buď ťa pošlu domov alebo ťa už nechajú.Nič za to nedáš keď si už blizko termínu.

katarinka89
8. aug 2023

Ja už som dúfala, že to.mas za sebou....držím palce ( zrejme poslickovia) ale môžem to byť aj predzvesť čoskoreho porodu

hendikep
8. aug 2023

@zuzuliennka1 co myslis ze nemusi byt pravda? ved nic co si povedala sa nevylucuje s tym co som pisala ja :D

zuzuliennka1
8. aug 2023

@hendikep napisala si jej ze “kym nemas pravidelne kontrakcie, nerob nic”
ja som nemala kontrakcie

hendikep
9. aug 2023

@zuzuliennka1 ale ani si sa neotvarala ked porod nepostupoval nie? tak co ma robit? zas len cakat lebo v nemocnici to zacnu vyvolavat zbytocne ked uz tam bude a moze to skoncit ako u Teba 🤷🏼‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre