Sekcia

marfka3
14. aug 2018

Ahoj.Som objednana na sekciu o 11 dni ako je termin a zda sa mi to velmi skoro,nie som s tym stotoznena.Mali ste niektora tiez taky termin?Bolo babo dozrete?

jankaga
14. aug 2018

@marfka3 babo je zrele uz v 36tt.tak sa neboj

zuzikak
14. aug 2018

o 11 dni este nic neznamena. Mne sa dcera vypytala na svet o 23 dni skor ako bol vypocitany termin porodu. Ako pise @marfka, ked je to po 36tt, tak bude babo v poriadku. A aj ty.

myjusiatko
14. aug 2018

@marfka3 a je nejaky dovod na naplanovanoe sekcie tak skoro? Nie je moznost nechat porod prirodzene rozbehnut a potom urobit akutnu? Nech vies, ze dietatko uz je ready? 🙂

maca2017
14. aug 2018

@marfka3 Ja som mala pri staršom plánovanu sekciu o 13 dni skôr a pri dalsom o 15 dní skôr. Obidvaja mali cez 3 kila...

jany149
14. aug 2018

@marfka3 neboj, nie je to skoro. Ja som z LV rodila som 2krat sekciou v 39tt u nás v pôrodnici sa to robí tak, že sa nečaka do termínu pôrodu, robí sa v týždni pred termínom som si mohla vybrať dátum... Obe deti boli ok...

mokon
14. aug 2018

V oboch prípadoch som mala 11 dní skôr a naplánovanú a všetko je vporiadku

danusskaaa
14. aug 2018

Od 38 tyzdna je dieťa donosene. Plánované sekcie su cca 2 týždne skor kvoli tomu aby da porod nerozbehol skor. Nie každý môže čakať na "prirodzeny" porod a potom podstupit sekciu. Plánovaná znamena, že tam je väčšinou problém, pre ktorý nie je možné rodiť prirodzene. 11dni je úplne vpohode

yanni
14. aug 2018

@marfka3
@myjusiatko Je to presne ako ako pise
@danusskaaa
Ak je sekcia, zu jedno z akeho dovodu, planovana, tak sa planuje 10 az 14 dni pred vypocitanym terminom aby sa predislo zbytocnemu sa rozbehnutiu porodu a tym pripadnym komplikaciam.
Ja som mala planovanu presne 10 dni pred terminom.

myjusiatko
14. aug 2018

@yanni ale @marfka3 nepise dovod. Ak je dovodom napr KP, tak sa kludne pockat da a este je sanca, ze sa dokonca dietatko moze otocit. Takze preto som sa opytala.

lilik96
14. aug 2018

aj ja som mala termin 2.2 a sekciu mi naplanovali 22.1. ked bol operacny den. mala sa vypytala na svet uz 17.1 a bola uplne v poriadku, trosku mensia ale velmi zivotaschopna 😊drzim paste

margaretka_
14. aug 2018

Ja som mala prvy porod sekciou, jediny dovod bola KP poloha a nedovolila son im urobit sekciu skor ako bol termin. Chcela som povkat kym sa porod rozbehne, dovolili mi, len ja som ten stres zo sekcie nezvladla a na koniec mi sekciu urobili presne na termin.

marfka3
autor
14. aug 2018

@myjusiatko ja mamplanovanu z dovodu ocnej indikacie,hrozi odlupenie sietnice...

yanni
14. aug 2018

@myjusiatko Dovod je jedno. je naplanovana, tak preco este cakat. A potom fofry fofry.

taami
14. aug 2018

@myjusiatko
Nechať rozbehnúť pôrod a potom akútna sekcia??? To si robíš srandu, že? A teda ešte keď je z nejaké vážneho dôvodu sekcia PLÁNOVANÁ.
Si mimo, netrep verejnosti, toto vypúšťaj doma, ale ken keď si sama.

annamari4
14. aug 2018

@myjusiatko toto si kde počula?? To je mega sprostosť.

myjusiatko
14. aug 2018

@yanni tak to je snad kazdej rozhodnutie.

pininka
14. aug 2018

Nesuhlasim s tym co sa tu pise. Mne naplanovali vzdy tyzden pred terminom a pri druhom synovi som mala sko, lebo sa mi spustil porod, teda sekcoa bola nakoniec 15 dni pred terminom. Maly sa nalogal plodovej vody ktora bola zelena, mal malaadaptaciu pluc a skoncil na Jiske. Nikdy nezabudnem na ten strach. Pokial nieje problem s plodom tak skutocne treba pockat az kym sa da
Nie nadarmo sa deti rodia v 40tt. A poznam este jednu kocku ktorej toez vravel doktor ze kludne aj dva tyzdne pred terminom moze ist, hmotnost zle odhadli, maly bol nedonoseny, dlho mali este problemy. Takze nie vzdy to moze dopadnut ok. Ale drzim ti palce aby to bolo v pohode.

myjusiatko
14. aug 2018

@yanni
@taami
@annamari4 ako vidite,
@margaretka_ s tym skusenost ma a robi sa to tak prave napriklad u toho konca panvoveho. Neviem preco utocite. Len som sa opytala aky je dovod planovania.

taami
14. aug 2018

@myjusiatko
Akurát že bez toho aby si vedela dôvod, už dávaš rady...ono veď net znesie...dôsledky idu mimo teba. Kua tu je toľko odbornikov pokope na tomto koňovi, že sa čudujem, že sk nie je druhé Švajčiarsko.

myjusiatko
14. aug 2018

@taami ja som sa opytala a napisala ake su este moznosti. Snad @marfka3 sama vie, co jej je a ci je moja rada vhodna pre jej stav. Tak sa mozes ukludnit. Ty sa tu rozculujes, bez toho, aby si vedela, preco je planovana. Ja som sa aspon opytala.

yanni
14. aug 2018

@pininka noooo ale to museli byt asi doktori vystudovani na klobaskach a vajickach, ked aaaaaaaaaaz tak odhadli zle hmotnost, ze deita bolo nedonosene. Kopnut sa mozu ale dobry Doktor s dobrym UTZ sa nekopne o viac ako 500 g plus/minus.

taami
14. aug 2018

@myjusiatko
Odpoved máš vyššie, aj tak si z toho nič nevezmeš tak je to jedno. Pri pôrode je prvoradá matka.

reni1512
14. aug 2018

@marfka3 bud rada...posledne tyzdne su najhorsie...ja som sla sekciou obidva porody, primar chcel 10dni max skor, ale moje deti sa vypytali obe 20dni dopredu..a bola som stastna ako blcha, do 37tt je vsetko vyvinute vratane pluc, cize sa nemas coho bat, budes to mat za sebou a netrapit sa este mesiac

pininka
14. aug 2018

@yanni co je to dobry doktor. Ja poznam x pripadov kde sa doktori sekli bezne o viac ako kilo, aj tu uz to kopec bab pisalo. Ja som mala v 34tt 3400g dieta, nebol dovod robit dalsi utz, spustil sa porod, tak sa urobila.sekcia skor, a az po porode sa zistilo ze dieta nepriberalo, posledny mesiac nepribralo nic, este schudlo. Toto ti nikto negarantuje dopredu, nebola to nikoho chyba, proste priroda. Ale naco dopredu hnat prirodu ak sa da urobit bez problemov cisarak par dni pred terminom.

yanni
14. aug 2018

@reni1512 Toto mozem len potvrdit. A hlavne v tomto teple. Ako hore vyssie, 10 dni pred terminom som mala sekciu, ale ten posledny mesiac, mesiac a pol, bol hrozny. Dcera sa narodila v juli pred 3. rokmi a to boli tiez take horucavy. V den porodu 36 stupnov, o 3 dni, ked sme isli domov, stale 32 stupnov. Fuuuuu strasne to bolo. K tomu posledne dva mesiace strasne palenie zahy, porod bol vykupenim.

yanni
14. aug 2018

@pininka nepoznam nikoho (a ver poznam Vela matiek), komu by sa dr. kopol o Kilo. Hlavne o Kilo minus. UTZ sa u nas robi posledne dva tyzdne kazdy druhy den.

pininka
14. aug 2018

@yanni ako pisem uz tu boli taketo temy a pisali tu baby ze sa im sekli aj o viac ako kilo. Jasne ze aj pre mna bol porod vykupenim, ale nie za takuto cenu. Aj je nieco s dietatom,je samozrejme ze sa musi urobit skor, ale ak ide len to,ze matka nemoze tlacit kvoli ociam tak nechapem preco robit cisarsky 10 az 14 dni pred terminom. Mne cely cas tvrdia ze som musela otehotniet neskor a ze som mala zle vypocitany termin a nerodila som v 38tt ale v 37tt. Stavaju sa rozne veci,naco zbytocne riskovat.

karmela
14. aug 2018

@marfka3 mala som dve sekcie obe dcérky sa narodili v 38tt boli plánované sekcie.Obe sú zdravé a v poriadku prvá mala 3150g 49cm a druha 3600g a 50cm myslím si že dr vie či má počkať či už ho môže priviesť na svet.Drzim palčeky

willino1
14. aug 2018

dvojičky, plánovaná sekcia 37+0 t.j. 3 týždne skôr... jeden mal 3140 g druhý 2570 g... žiaden problém...

janamexico
14. aug 2018

Mne planovaly na 28 decembra plan.sc 18 decembra mala isla sc 13 a vsetko je ok akurat 24 hodin bola v inkubatore

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre