Sekcia a nepekná jazva. Čo teraz?

lily14
27. aug 2020

Ahojte,ako by ste to riešili?? Som z toho smutná ,dohodla som sa s mojou dr na sekcii,prvý pôrod má rodila prirodEne jasne ,že dostala dosť dobre všimne a teraz po sekcii pozerám na jazvu a tiu stranu čo ona sila hrôza...hrubé ako dážďovka a druhá strana čo robil iný krásna ukážková jazva no šok! Čo by ste robili? Dali by ste jej ďakovné napriek tomu ja neviem ? Dik za odpoveď

marianeta
27. aug 2020

@lily14 a ako dlho si po? A prečo ti jeden rez šili dvaja ? To nechápem..

lenuliatko84
27. aug 2020

Ja som po cisarskom ,jazvu mam takmer neviditelnu a vsimné som nedala nikomu,ved je to ich praca a keby to niekto videl alebo zistil mas problem ty a aj lekar.odo mna nechceli zobrat sestricky na poporodnom ani keksiky ku kave

lily14
autor
27. aug 2020

@marianeta týždeň

lily14
autor
27. aug 2020

@lenuliatko84 joj dobre teraz tu neriešim morálnu stranku

lily14
autor
27. aug 2020

@marianeta vraj vždy sú dvaja...jeden z jednej druhý z druhej . Alebo možno ze preto že 2 krát nezabral spinal a šla som do celkivej

leelu
27. aug 2020

Jazvu vzdy sije iba jeden, spravidla operater .. niekedy, ked je tam mlady kolega, tak sije on pod dohladom toho skusenejsieho ... a vysledok zalezi od asi miliona faktorov a da sa posudit az s odatupom casu - u niekoho po par mesiacoch, u niekoho az po roku
Cize tyzden po operacii (akejkolvek) nie je jazva hodnotitelna

bona69
27. aug 2020

@lily14 týždeň je podľa mňa skoro na posúdenie jazvy, aj ja som mala na pohľad škaredú a teraz po vyše roku skoro nič nevidno, ono sa to musí poriadne zahojiť, no uvidíš ako ďalej, či sa to bude pekne hojiť alebo to zahnisa, nedala by som jej nič, pekne poďakuj

lily14
autor
27. aug 2020

@leelu mám ten istý názor,treba čas ale ako je možné že jedna strana krásna čo síl i iný a druhá hrôza! Asi ma museli rýchlo šiť keďže ma dali potom do celkovej

iriska13
27. aug 2020

@lily14 mám dve jazvy, jednu na druhej a ani by si ich nenašla ,vobec mi ich nevidno...to sa ti ešte zhojí, je moc skoro....

lily14
autor
27. aug 2020

@iriska13 dúfam

dskjhfdlkdjhl
27. aug 2020

@lily14 Si este velmi kratko po porode, takze jazva sa este dost zmeni. Neviem, kto Ti povedal, ze jednu stranu sil jeden a druhu druhy, to je blbost. Ja mam za sebou dve sekcie, po prvej som nemala takmer ziadnu jazvu, este sa ma pred druhou sekciou pytali, ci som naozaj mala prvy sekciou, tak krasne to bolo po prvej zahojene. Druha sa mi dokonca aj rozpadla, co teda bola slusna komplikacia, nakoniec-po 11-tich rokoch, mozem povedat, ze uz ani to az tak velmi nie je vidno.

marianeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lily14
autor
27. aug 2020

@dskjhfdlkdjhl videla som kto.ma síl ,nie som blba

tosomja
27. aug 2020

Určite ťa šil jeden, to nie je kurz šitia, že si skúšajú stehy.
A aj ja som mala jednu stranu peknú a druhú, kde bol uzlik hrubšiu. Ešte mesiac po sekcii, potom sa to vstrebalo. A kedysi sa šilo iným stehom. Teraz ani nevidno. Len potiahol nitku (či čo to bolo) a vytiahol, keď som pozrela do zrkadla, vôbec nebolo vidno šitie.

sona96
27. aug 2020

@lily14 ako si mohla vidieť kto ťa sil? Add 1 nevravela si, že si bola v celkovej a add 2, nemala si pred sebou plachtu?🙄

leelu
27. aug 2020

Iste si nevidela, kto ta sil, lebo to by si si musela vidiet priamo do operacnej rany a to nie je mozne (bez ohladu na typ anestezie je vzdy v pacientovom zornom poli vztycena ruska), mohla si max. vidiet vpravo a vlavo vedla seba operatera a jeho asistenta, kto a aky nastroj na co pouzil, si urcite nevidela ... rozna hrubka jazvy moze byt dana tangencialnym zrezanim koze, potrebou nalozit steh do podkozia, umiestnenim koagulacnej platnicky na miesto, kde to viac krvacalo, atd atd ...... ako som povedala - milion faktorov a uplne zbytocne sa tym zapodievas a trapis, pockaj par mesiacov, gro jaziev po operacii sa vyhoji do podoby minimalne viditelnej ciarky v urovni koze

tosomja
27. aug 2020

@leelu ináč, ja som mala spinal, plachtu pred sebou, ale pozerala som do svetla nad sebou. Videla som ako má rezu 😄 aj ako vyberajú malého. Ale až teraz spätne si spomínam. Vždy mi tieklo niečo do žily čo má držalo omamenu 🙈 ale určite sije jeden 😁

lily14
autor
28. aug 2020

@sona96 keď som sa zobudila na ľavo moja gynda a na právo tiež gynekológ pôrodník čo poznám z videnia....,mala som plachtu ale od krku hore ich bolo vidno.....veď by som si nevymyslala

leelu
28. aug 2020

Ved predsa to, ze si ich videla, nikto nerozporuje, pokial nespis, vzdy im minimalne vrch hlavy alebo hlavu vidis .. ale nevidela si im na ruky a preto nemozes vediet, kto sil ... a teda kedze sa stale opakujeme, tak ti to vysvetlim ... ten, co sije, zacina sit na opacnej strane, ako stoji a sije smerom k sebe .. ak by sa v polke rozhodli, ze bude sit ten druhy, musia si vymenit strany, lebo pokracovaci steh sa neda sit smerom od seba, resp. len veeeeeelmi komplikovane a to nikto nerobi .. a chirurgicka rutina je aj v jednotlivych stehoch alebo klipoch v tom, ze sa sije od vzdialenejsej casti rany k tej blizsej 👍

biela_sova
28. aug 2020

@leelu Bravo, krasne opisane, rovno som si Ta pridala medzi oblubenych 🙂 Prosim Ta, z Tvojej skusenosti, do kolkych rokov maximalne sa jazva upravi na jemnu bledu ciarku?

sona96
28. aug 2020

@lily14 ja nevravím, že si si to vymyslela, len nerozumiem. To si sa u úplnej narkózy prebrala ešte počas toho, ako ťa šili?

tanialicka
28. aug 2020

@lily14 ja som mala tiež jazvu až nechutnu nemohla som si na ňu ani pozrieť. No keď sa mi vstrebali stehy už bolo dobre. A tiež som to mala na jednej strane také ze mi to krvacalo akoby mi to prasklo.. Jasne ze neprasklo ale už je pekná akoby tam ani nebola. Počkaj nechaj toku čas 🙂

leelu
29. aug 2020

@biela_sova to tazko povedat ... predpokladam, ze sa pytas na jazvu po sekcii .. lebo inak reaguje koza, ktora sa reze v linii stiepatelnosti koze (ako pri sekcii) a inak ta, ktora proti (napr. dolna stredna laparotomia = od pupku zvisle nadol) .. tiez zalezi od typu stehov podkoznych a koznych, technike sitia, od fototypu koze, od pridruzenych ochoreni (diabeticka, ...), od individualnych hojivych predpokladov (keloidy, imunitne reakcie, ...)
atd atd ... ale v globale ma vacsina mladych zdravych zien po sekcii cca po roku od operacie tenku bledu ciarku 😊

mirkastevko
9. sep 2020

Ahojte neviete prečo mi je jazva odrazu fialova 😶

biela_sova
10. sep 2020

@leelu dakujem, ja som 2 roky od sekcie a na urcitych traktoch je jazva biela ciarka zahojena, niekde ostala v strede biela, ale v jej okoli zdurena a tmavoruzova. Vyzera to ako prerusovana ciara 🙂 mam este nadej, ze sa to zhoji na suvislu bielu ciarku?

habibim
10. sep 2020

@lily14 týždeň po sekcii si pozeráš jazvu ako vyzerá? Budeš sa na ňu pozerať celý život a budeš stále vidieť nejakú premenu.. Ja som po dvoch sekciách, robene v zahraničí.. Prvá jazva po dvoch rokoch neviditeľná a keď som bola po 4 rokoch na laparke na svk, tak všetci doktori co okolo mňa boli sa pýtali, kto má síl, tak krásne zahojenu jazvu ešte nevideli.. A druhu sekciu mi robil ten istý doktor, práva strana hrbolata, hrubá, guľôčky nejaké, a ľavá strana super.. Bola o 2cm dlhšia než prvá (nečudo, druhé dieťa o 3cm aj pol kila väčšie a ťažšie). Momentálne som po sekcii 16 mesiacov a jazvu pod prstami necítim... Ešte je ju vidieť... A aj bude naďalej, keďže som o5 tehu a čaká ma 3.sekcia.. Ale pozerať si jazvu po týždni a rozmýšľať, prečo je tak a tak urobená.. Ci už so vsimnym ci bez.,je podľa mňa zbytočne stresujúce.. Na každú jazvu treba čas.. Niekomu rok niekomu 10

leelu
10. sep 2020

@biela_sova no asi uz bude vyzerat takto, co sa tyka rozdielnej hrubky jazvy (to sa stane, ak sa zmeni uhol, akym sa reze koza skalpelom a rez ide tangencialne), ale vyblednut este podla mna ma sancu, farba je niekedy dlhorocny proces .. btw ja mam presne taku istu, ako popisujes 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre