Sekcia v trenčianskej nemocnici

nykushka
1. dec 2014

Ahojte, máte niekto skúsenosť so sekciou v trenčianskej nemocnici? Mne ju iba odporučil ortopéd (kvôli symfýze), s tým, že je to v plnej kompetencii pôrodníka, tak či náhodou neviete aký majú k tomu postoj? ďakujem

kaktusik007
1. dec 2014

@nykushka sekcie robia neradi, ale ak je na nu lekarsky dovod - tak spravia. Mne spravili dve. ;)

ena70
1. dec 2014

@nykushka raz som tu rodila...a uz nikdy viac! nesla som porodit a aj tak ma nechali sa vytrapit....následky mam dodnes....neradi robia sekcie...kaktusik007 ma pravdu....ani mne nechceli, radsej ma celu dokatovali, masiari....

nykushka
autor
1. dec 2014

no práve preto som sa pýtala, bo som počula, že sekcie neradi robievajú, ale že sú schopní až takto ďaleko dôjsť, že spôsobia tým následky to som nevedela. To ma mrzí @ena70 bo inak ja mám s trenčianskou pôrodnicou veľmi dobrú skúsenosť :/
@kaktusik007 len neviem nakoľko je lekársky dôvod vážny, keď tam mám len napísané, že vhodné uvažovať o ukončení tehotenstva sekciou a teda že to je v plnej kompetencii pôrodníka...
ale ako budem rodiť sa dozviem, asi až keď to už bude aktuálne a začne mi pôrod, či? 🙂

olivia6
1. dec 2014

@nykushka skus sa stretnut dovtedy s primarom a poradit sa s nim

danieli
2. dec 2014

To si skutočne pories vopred, lebo naozaj ak máš napísané, že v kompetencii pôrodníka, nic to neznamená, ku komu prídeš ten si poriesi, ja mam odporúčanie od ortopéda viest porod sekciou a budem si za tým stať, taktiež to uvediem na prijme, nepotrebujem, aby na mne nieco skúšali, nebudem vsak v Trenčíne

ena70
2. dec 2014

@nykushka nado mnou tiež stáli a nevedeli či urobiť sekciu alebo nie, a nakoniec ma nechali tak, celá som sa dotrhala a ešte sa mi aj zlomila kostrč....nevládala som ani chodiť....a o wc ani nehovorím ...nebudem to tu rozpisovať a strašiť, ale im ako osobám neprajem nič dobré.... nykushka rozhodnú sa na mieste čo s tebou.... ale ja by som sa tam bála ísť po tejto skúsenosti...preto mám len jedno dieťa ...

lucka8787
2. dec 2014

Som z Trencina, pocula som viacere negativa na porodnicu a teraz som sa utvrdila v tom, ze ak raz pojdem rodit tak do TN nie. 😒

atika11
2. dec 2014

@nykushka ak chceš mať istú sekciu chod do PB alebo Bánoviec,tam ti ju na odporučenie spravia,ale rieš si to dopredu ako naplánovanu sekciu.

nykushka
autor
2. dec 2014

Naozaj som zaskočená, po tých všetkých pozitívach čo som počula o TN pôrodnici. @atika11 Do iného mesta rodiť nechcem ísť, ale určite to budem riešiť vopred aj s primárom a uvidíme. Ale ďakujem Vám všetkým za názor a skúsenosti, dosť ma mrzí čo som sa dozvedela, ale budem aspoň veriť, že rozhodnutie lekárov bude správne a všetko dopadne dobre :/
@lucka8787 môžem vedieť aké negatíva? Bo ja som tam rodila prvé dieťa (prirodzene) a za seba môžem povedať že som nemala ani jednu výhradu, či už voči lekárom abo sestričkám.
@ena70 neviem prečo majú taký problém so sekciami, ktoré niesú vopred ohlásené abo dohodnuté a riskujú takéto veci. je to smutné :(

ena70
2. dec 2014

@nykushka veru je to smutné... a to este kolegova zena tam sla rodit, mala to dohodnute s K...... on bez mihnutia oka vzal prachy a nemalé...a ked prislo na porod, tak sa v nemocnici ani neukazal..... je skoda ze sa neda rodit pri lekarovi ku ktorému chodis a ma ta pod palcom pocas celého tehotenstva a pozna ta inak ako ti masiari co sa lekarmi nazyvaju... mala si stastie ze si ok..... ja som sa tam este dokoncal musela vratit na cistenie, lebo ma zle vycistili, vsak ma prepustali s teplotou!!! a to nikomu nevadilo! a moj lekar zistil nejaky výrastok...slo to na histologiu...no take nervy uz zazit nechcem....namiesto aby som sa tesila z babatka, tak som plakala v bolestiach veelmi dlho.... ja len verim ze sa to tym dotycnym vrati ako bumerang a z celého srdca si to prajem.... drz sa...

lucka8787
2. dec 2014

@nykushka mojho priatela kolegu zena 😀 rodila v tn..vraj mal vyhodu, ze tam poznal sestricku, tak sa aj inak spravali, mala velke babo, nieco malo cez 5 kg, nemohla ju vytlacit, tak isla sekciou.aj kolegyne v praci ( robim v nemocnici) mi vraveli ze uz to neni to co byvalo a je to aj kvoli tomu, ze toho maju vela. Ale velmi dobre ohlasy su na Vsetinsku porodnicu.Ludsky, ibdividualny pristup, vsetko moderne, analgeza sa vraj neplati, ridinne prostredie, muz je tam cely cas s tebou...ukazoval mi fotky, este mu dali aj oblecenie 😀

kiki68
3. dec 2014

ak v kompetencii porodnika,tak pokial nebudes mat naozaj vazne diagnzy na to,aby bola sekcia tak v TN na sekciu zabudni. Co poznam baby,co tam rodili,tak sekcie v uplnej nutnosti a to inde by islo na 100% sekciou a planovanou. V TN o tom nechceli ani pocut, kamoska prehovarala mesiac primara,ze nech jej tu sekciu spravi. Nakoniec spravil,ale tie nervy. Urcite potom radsej Banovce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre