Šitie po pôrode a veľká potreba

sofka9
19. máj 2019

Ahojte chcem sa opýtať ako ste zvládli šitie po pôrode, cıkanıe žiaden problém, ale na veľkú sa bojım ist. Som zošita až po zadok a bojım sa ze sa to roztrha rodila som len pred dvomi dňami. Mate nejaké overené typy ako na to?? Doktorka mi povedala len pomaly a ono to pôjde...

whatever1
19. máj 2019

@sofka9 glycerinove cipky😉

natyla2012
19. máj 2019

ja som sa tiez bala..ale kedze som nesla asi 3 dni na wc, lekar mi kazal dat si cipok..a to pomohlo

uzanka16
19. máj 2019

Moja skúsenosť,dali mi cipok ešte v nemocnici lebo ma nutkalo ale nedalo sa tlačiť lebo riadne zošita tak to šlo ľahšie,horšie to bolo doma či mala potreba i veľká, nakoniec mi známa poradila kúpiť si nafukovacie koleso na plávanie a dať si na dosku a tak to šlo,len nesmela som riadne tlačiť úplne.takisto som používala koleso na sedenie,riadne som si dosť dlho nešla sadnúť ,1.porod som mala sekciu a aj vtedy som mala problém ísť na veľkú,musela som iba dať prehanadlo lebo som až revala.

ziarifka
19. máj 2019

Pomohlo mi vyložiť si nohy na nízku stoličku a čakať, kým to pôjde samo bez tlačenia. A hlavne to šlo až v pohodlí domova, v nemocnici ani náznakom 🙂

nika3136
19. máj 2019

Ja som mala 16 stehov, pravdepodobne celkom dosť. Taktiež odporúčam čapíky a naozaj dbať na hygienu kvôli hojeniu. Držím palce

domculik
19. máj 2019

@sofka9 a zavarane slivky pomahaju, aby ta stolica bola prijemnejsia pre steny pocas vychadzania 🙂

apip42
19. máj 2019

Ja som mala velke sitie po porode a na prvu stolicu urcite glycerinove cipky,, potom to uz islo myslim aj bez nich😉

katren
19. máj 2019

Mne pomohlo Acidko a glycerinove cipky....

ivusikk
19. máj 2019

@sofka9 glycerinove čipky alebo ricínový olej

maminka2710
19. máj 2019

Ja som mala tiež brutálne šitie, ešte aj teraz ho niekedy cítim, po 5 mesiacoch. Stolica sa mi podarila až na piaty deň, mala som pocit, že ma roztrhne. Mne čìpky vôbec nezaberali, ale tiež mi pomohlo nafukovacie koleso (nedám dopustiť, sedela som na ňom skoro 2 mesiace po pôrode 😁), a vypitie šťavy zo slivkoveho kompótu 🙂 No ešte dlho som sa trápila aj so zápchou a stolicou celkovo

sonicka96
19. máj 2019

Ja som žiadne čipky do seba nedavala ani nič nepila (slivky...) Keď sa ma pýtali či som bola na stolici povedala som áno aj keď som nebola ... Proste čakala som kým sa to samo rozbehne, tiež som sa bála že sa mi natrhne to zošite 🙂

baajulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
19. máj 2019

@sofka9 nejedz nic, co by ta mohlo zapiect, radsej nieco, s cim mas opacnu skusenost (ako pisali, acidko, susene, ci zavarane slivky, ovsene vlocky, ...), no hlavne: vela pit. v pripade potreby cipok/prehanadlo. inac mne pomohol hroznovy must Matysak.

domi129
19. máj 2019

Radim zjest detsku vyzivku pomohlo super zmakci to stolicu a nebudete musiet ani tlacit

renimac
19. máj 2019

Mňa šili 50 minút, rozparana až po zadok, ešte aj po pôrode cievkovana. Keď som išla na 3.deň na záchod, bála som sa ako čert kríža. Na moje prekvapenie absolútne bez bolesti a žiadnych čipkov a pod. Často je to skôr psychika 😉.

michelle567
19. máj 2019

Ráno nalačno ešte pred raňajkami mi radila sestrička vypiť pohár teplej vody. A potom som si dala aj čipok a pomaly to šlo 🙂

zuzankkaa1
19. máj 2019

Zo zaciatku urcite s cipkami. Ja som po prvom porode tak skoncila. Mozno prva stolica bude problem,potom uz v pohode...

dudart
19. máj 2019

@sofka9 základ je veľa tekutín, vlákniny a keď máš nutkanie, sadni si pri tom akoby v podrepe (stolička, na kt. Si vyložíš nohy troška doširoka=správne uloženie čriev= bez tlacenia) a radím po každej potrebe (malej aj veľkej) sprcha rýchlejšie sa zaliečiš... V nemocnici mi dokonca sestrička povedala, že cikať mám chodiť do sprchy 🤣🤣🤣

iveta143
19. máj 2019

ak si este v nemocnici, tak pytaj od sestricky cipok...ja som pytala po obidvoch porodoch...a velmi to pomohlo

sonicka96
19. máj 2019

@dudart ja keď som sa sprchovala tak som tiež cikala 🤣🤣 akože je to nechutne ale... Veľmi príjemné to bolo 😂😂 a zase po prvom pôrode mám taký slabý mechúr že vždy viem kedy som doma (vždy sa mi chce pred dverami cikať ) 😁

nini1010
19. máj 2019

Cipky a hrusky a kiwi a pojde to hladsie.

michelle567
20. máj 2019

Hruška môže pomôcť ale opatrne lebo z hrušiek môže aj naduvat. A mohlo by bolieť bruško aj bábätko keď kojis. Keď tak možno polku by som skusila

novakkata
19. júl 2019

@sofka9 malá lyžička ľanového oleja, prírodné a šetrné k organizmu, mne čípky nezabrali. A po druhom pôrode som vôbec nič nepotrebovala a bola som taktiež šitá.

grososova
20. júl 2019

@sofka9 ,,,mne to islo až doma v kľude a super priebeh 😂 v nemocnici som vyzivy do seba tlačila a veľa veľa vody.A žiadne sladké hlavne čoko.

lucka1197
20. júl 2019

Ja som sa tiež bála a riadne :( ale na moje prekvapenie úplne v pohode...horšie na tom bola malá potreba, to som nechtami robila ryhy do steny 😂

andulka126
20. júl 2019

Ja som az doma na 4.den a to s cipkom aj to bola katastrofa pre mna podobny pocit ako samotny porod strasne ma to bolelo ale dalsi krat uz pohoda😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre