Skúsenosti s dohodnutím pôrodníka k pôrodu

23javane
6. jan 2017

Ahojte mamicky mozem sa opytat ake mate skusenosti s porodnikom, ktoreho ste chceli mat pri porode. Ake su Vase skusenosti - vyhody / nevyhody. Alebo je lepsie neriesit to?
Dakujem Velmi pekne Lucia 🙂

sardinka336
6. jan 2017

Ja mam len pozitivnu skusenost. Vyhody: vieš kto bude s tebou pri porode, čiže ziadna neznáma ten strach troška opadne, dopredu sa dá dohodnut, komunikovat o svojich predstavách pri porode, čo ano čo nie...je na to čas v poradni, nie niekde ,,na stole,, ked sa vidite 5 minut aj s cestou. Moj lekar prišiel na telefon v noci uplne bez problémov. Nevyhody ja osobne nevidim, asi len ze si to treba zaplatit, dohodnut.

m_
6. jan 2017

a ak.mas takto zazmluvneneho doktora je s tebou od zaciatku teda odkedy prides do nemocky az do konca? alebo len pocas samotneho porodu?

sardinka336
6. jan 2017

@m_ neviem či otazka bola mne...ale napišem. Prišla som do nemocky a tam ma vyšetrili aby lekar nemusel chodit na plany poplach, usudili ze ano, je to uz porod a volali mojmu doktorovi, zatial som išla do sprchy a kym som sa vymotala uz ma čakal moj porodnik, vyšetril ma, pokecali sme o dovolenkách a neviem uz o čom, par krat niekde odbehol ale bol tam moj muz so mnou a potom az do konca porodu bol so mnou. Samozrejme ak porod trva par hodin a on je v sluzbe tak tam ma viac rodičiek a musi odbiehat. V mojom pripade nemal službu, prišiel len koli mne takze mal čas na mna.

m_
6. jan 2017

@sardinka336 to je jedno komu bola smerovana otazka dakujem za odpoved🙂 nevedela som si to celkom predstavit🙂 aj ked uz jedno dite mam🙂... no uvidim ako bude toto otocene a tak🙂

23javane
autor
6. jan 2017

a mozem sa opytat ked pisu na stranke porodnice ze sa porodnik neda dohodnut k porodu tak to je asi len na doktorovi a rodicke, nemoze o tom hadam rozhodovat porodnica ci?

m_
6. jan 2017

mne sa zda ze praaaaaveze porodnica do toho moze kecat...

sardinka336
6. jan 2017

@23javane ak porodnica tuto sluzbu neposkytuje, tak sa neda dohodnut. Porodnica je miesto vykonu prace toho doktora, takze ta má hlavné slovo. Doktor si tam nemoze robit svoj ,biznis,, ked vedenie to nedovoluje, vyuzíva ich salu, ich medikamenty atd... Treba hladat inu porodnicu, ktora umoznuje zazmluvnenie porodnika.

katriona1
6. jan 2017

@23javane navíc ty peníze, které za doktora při porodě zaplatíš se dělí, část dostane doktor a část nemocnice, takže je to jenom na nemocnici jestli to dovolí nebo ne, jedině, že by ses s nějakým dohodla nějak na černo, aby to nikdo nevěděl 🙂

23javane
autor
7. jan 2017

@sardinka336 ale toho co by som chcela je porodnik v tej porodnici kam chcem ist rodit len ako sm pisala mali napisane na stranke ze nieco take nerobia ale asi ked sa dohodnes a das nejaku sumu penazi tak sa to da alebo nie.... uvidime 🙂

sardinka336
7. jan 2017

@katriona1 neverím, ze to bude nejaky doktor robit ,,na čierno,, to je kravina...koli 150 eurám čo dostane za porod, v štátnych porodniciach v BA je takato taxa (300 eur platiš ,,za doktora,, polovica ide porodnici) to ziadnemu doktorovi za to nestoji....a ja si teda ako zamestnanec neviem predstavit robit niečo za chrbtom zamestnavatela, ved mozem prist o pracu a riadne si pošramotit povest, zvlášť ak som zdravotník, lekár.

@23javane tak sa pýtaj jeho - toho porodnika ako to je v tej porodnici. On ti dá najlepšie rady čo a ako. Alebo sa pýtaj zien čo v tej porodke rodili, ze ako to bolo. Všetko ostatne je podla mna len varenie z vody ,,čo by bolo keby,,....

katriona1
7. jan 2017

@sardinka336 i já jsem zdravotník, dokonce v jedné z těch nemocnic v BA 🙂 sice nejsem na porodnici, ale můžu říct, že skoro každý doktor si tu klidně povyšetřuje nebo hospitalizuje svoje známé jak chce, a když se poznáš s primářem tak už vůbec není problém cokoliv 🙂 takže nevím jak to funguje jinde, ale tak třeba se zeptat toho konkrétního doktora, tady to nepořešíme

sardinka336
7. jan 2017

@katriona1 ale ved to je jasne...kazdy lekar si hospitalizuje svojich známych...ako si povedala, známych, ale asi nie pacientku len tak mirnix dirnix kazdy mesiac aspon 2....na to by mu hned prišli. Moze si pacientku zavolat nech pride do porodnice v čase ked ma službu, to ano...mam x kamaratiek, ktorym lekar povedal, ze dnes mam sluzbu tak pridite, to moze ...vtedy ale peniaze navyše napr. nebral. Moj porodnik bezne ambuluje v Ruzinove na poradni porodnice, ale vlastnu ambulanciu ma inde. A pacientky z tej vlastnej ambulancie si neberie v čase ked ambuluje v Ružinove. Ma to zakazane....
A ked poznáš dokonca ministra zdrav. tak naozaj sa veci rýchlo hybu..zrazu aj na nadštandard sa da dostat aj ked porodnica praska vo švikoch. Ale tak uprimne...radšej tieto známosti nepotrebovat ked uz ich potrebuješ tak je to uz zvyčajne vazna vec.

katriona1
7. jan 2017

@sardinka336 tak ono záleží v jakém postavení tam ten doktor je, když je to mladé ucho, tak si moc vyskakovat nemůže, ale takový starší prof./doc. už ví jak si to zařídit a ono každý doktor má takových "známých" které možná ani nikdy neviděl 🙂 ale tak zakladatelka nepíše jestli se tam ona nebo někdo z jejích známých s někým pozná, tak třeba si to dohodne nebo potom jít rodit do nemocnice, kde se to dá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre