Som 4 dni po pôrode a stále nič. Kedy to už konečne príde?

lusyja
26. mar 2014

Mám 4 dni po termíne a malému drobcovi sa stale nechce ist na svet a mna to cakanie a obavy z porodu dost znervoznuju mali ste podobný problem?

dobromila1111
26. mar 2014

Nemala som po termíne, no nervy boli. Neboj, drobec je do 2 týždňov už určite s vami🙂zatiaľ oddychuj, rob čo ťa baví, poteš mužíka🙂 potom už budeš len s drobčekom🙂
Želám dobrý pôrod a zdravé bábätko🙂

clarissa
26. mar 2014

ak budes rodit v Trencine,tak v TN vyvolavaju na osmy den od terminu porodu ak sa nemylim,mne tak vyvolavali dva krat,takze si to vyrataj a mas datum kedy najneskor by mal byt drobec s tebou 🙂

zlte_kuriatko
26. mar 2014

ahoj, ja som mala to isté, rodila som nakoniec pat dní po termíne - aj to s cisárskym rezom, lebo hlavička nezostúpila do pôrodných ciest. 😉 ináč ja som spokojná aj so sekciou, nemáš sa čoho báť. daj vedieť potom ako si dopadla 🙂

jarmilka86
26. mar 2014

ja mám termín v piatok tiež stále nič. Zajtra idem na poradňu tak som zvedavá čo mi povie doktor, či sa tam už niečo deje. Od pondelka sa budím s tým, že dnes to určite príde a stále nič. Jediná zmena, že drobec každý večer veľmi kope, tak nekopal celé tehu ako teraz aj cez deň sa mi zdá akýsi živší,,asi si užíva posledné chvíľe v brušku a to, že môže mamine robiť "zle" 🙂

teruskaa
26. mar 2014

ja mam tri dni po termine...to cakanie nie je nic moc, ale dockame sa, neboj... v piatok mam poradnu...tak uvidime, co bude 🙂 drzim palce, at uz nemusis dlho cakat. Aj ja mam nervy z porodu, a riadne...ale zvladli to ine, zvladneme to tiez 😉

kalea
26. mar 2014

Ja som prvé dieťa porodila 4 dni po termíne, druhé 3 dni po termíne, tretie 2 dni po termíne a štvrté 10 dní po termíne. Takže príde vtedy, keď má prísť, niekedy tie termíny nie sú správne vypočítané, ale bábätko vie neomylne, kedy má prísť, tým si môžeš byť istá. Držím palce. A áno, tiež ma to čakanie po termíne mierne znervózňovalo, plus ma znervózňovali aj otázky okolia, či som ešte stále neporodila, atď.

mijunik
26. mar 2014

Ahoj, v prvom rade - skús nejako opraviť názov otázky - máš tam, že si "4 dni po pôrode"... 😀 No a kedy to príde? Mne sa dcérka narodila 6 dní po termíne a synček 8 dní po termíne... 😀 Ale neboj sa, dočkáš sa, len prosím Ťa nečítaj rôzne hrôzostrašné príbehy o pôrodoch... Každý pôrod je jedinečný, každá maminka ho preciťuje inak,, takže je dosť možné, že to bude rýchle a jednoduché. Teraz si ešte užívaj, že o Tvoje bábätko je postarané bez toho, aby si k nemu musela vstávať, je nakŕmené, netreba mu meniť plienočku, nie je mu zima, nemusíš riešiť, prečo práve plače. Ale zase - keď sa drobček narodí, bude to síce náročné, hlavne zo začiatku, ale náááááádherné. Po čase sa zohráte a potom to už bude pohodička. Drž sa a prajem Ti ľahký pôrod. 🙂

zuju2
26. mar 2014

To poznám, ja som prenášala 7 dní. Potom to samé prišlo bez vyvolávania. Aj ja som sa takto cítila, že kedy to už bude, muž bol na telefóne....

jabadaba
26. mar 2014

ja som rodila prve dieta 6 dni po termine. Priroda vie co robi, ta z vysoka dlabe na vypocty ludi. Takze klidek. 😉

sojana
26. mar 2014

Prve dieta 7 dni po termine akutna sekcia, druhe 10 dni po tiez sekcia no planovana.obe deticky su v poriadku pekne,zdrave 😉

lauricka
26. mar 2014

tehotenstvo trva 40-42 tyzdnov, termin je malokedy uplne presny....je jasne, ze ta to uz unavuje, je to napor na telo, ale pekne si polez este, potom uz budes len spominat na tu pohodu 😀 Hlavne, nech maleho kontroluju, ze je OK. Vela stastia.

prstek
26. mar 2014

bábo samo vie, kedy je ten správny čas 🙂 na to žiadne tabuľky neplatia 🙂 samozrejme na výnimky, kedy sa bábatkam veľmi páči v brušku, že by nevyliezli ani za svet 🙂 ale ako tak pozerám, ich to nadčasové bývanie v tom brlôšku veľmi baví 😀 ja mám prvého synátora 8 dní po termíne a druhého 6 dní po 🙂

zuzimino
26. mar 2014

V TO nechávajú 5 dní prenášať

purplelife
26. mar 2014

Ja som rodila na 8.den, vyvolavackou, nic ine ti neostava, len cakat 🙂. Tes sa na ten maly uzlicek, na to krasne male babo. Prajem dobry porod 😉

utte
26. mar 2014

ja som rodila 11 dni po termine, nakoniec akutnou sekciou. tiez som sa uz nevedela dockat, ale pamatam na slova jednej sestricky, ktore sice nepatrili mne, ale uvedomila som si, ze je to tak - "mamicka, budte rada, ze babatko je u vas, nie je hladne a ani neplace, v tom brusku je mu dobre a aj vy musite byt v pohode."

scarletka081
26. mar 2014

áno, zažila som to 3x. 🙂

gabina84
26. mar 2014

mne sa mala pytala na svet na 6ty den po termine. Hlavne bud v klude,verim ze nervy a nejake tie obavy su tam,ale ber to tak,ze male na svet pride a ked budes nervozna,nepomozes ani sebe ani malemu.

fopka
26. mar 2014

ja som rodila na 5.den po termine, ale nervozna som nebola.... vedela som, ze sa drobec vypyta alebo mu jednoducho von pomozu 😀 ... nakoniec som rodila na vyvolavacku kvoli tomu, ze som mala 2 dni presak plodovej vody, takze to museli urychlit... no malemu sa aj tak nechcelo... ale nakoniec je tu 😀 .... ziadne strachy a nervy uz vobec nie... uzivaj si tieto posledne dni

grossmann
26. mar 2014

Mne sa moja narodila 6 dni po termine, moj gynekolog vtedy vravel, ze do 10 dni po je to okej, na kontrolu som chodia kazdy treti den.....brala som to, ze radsej budem cakat akoby by mali orod v nemocnici vyvolavat......uzivaj si este cas bez baba, oddychuj, spi, kym mozes, a neboj, ono to pride 🙂....inak ja som skusala aj teply kupel, aj s levandulovym olejom, milovanie, skackanie na fitlopte, dlhe prechadzky....a malej sa nechcelo...nic z toho ju "nevyvolalo" na svet.....a potom jedno rano zrazu bolesti a poobede bola na svete....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrema
26. mar 2014

Tak u mna 12 dni po termine, po dvoch vyvolavackach , prepichnutim vody a nic, skoncili sme sekciou

lubina
26. mar 2014

Prva dcerka sa narodila 11 dni po termine - najdlhsie dni mojho zivota 😀 . Druha dcera sa narodila 4 dni po termine....treba cakat, mimino vie kedy je jeho cas a do tych dvoch tyzdnov po termine sa to stale povazuje za porod v termine

vinyan
26. mar 2014

Nie si po termine, este tie dva tyzdne su "v termine" (tom stvortyzdnovom)🙂 Mne obe deti sa pytali na svet, az ten "42." tyzden, ono sa vlastne nevie, ci to je Tvoj 42., ci 39., lebo ked sa nevie presne den pocatia, tak je to len odhad🙂

ivinka77
26. mar 2014

ja mam tiez obidve dcerky 10dni po termine....nebooooooj naveky tam neostane 🙂

jahodka8
26. mar 2014

Treba sa hýbať - prechádzky, upratovanie cez deň, v noci sa poriadne vyspať.

adelakk
27. mar 2014

ja som prenasala 7 dni, na siedmy den ma chceli prijat do porodnice a zacat s vyvolavanim. nastastie v noci pred tym nez ma mali prijat praskla plodova voda a tak ma prijimali uz s kontrakciami. Inak som sa snazila si trochu pomoct, neviem ci to zabralo, alebo to bola nahoda. Ked som prenasala uz piaty den, tak som vyskusala radu mamiciek tu z MK, navarila som si odvar/caj z klincekov a skorice a ten som pocas dna pila. Na druhy den v noci sa to rozbehlo.

jul11
27. mar 2014

no ked sa chces vyhnut vyvolavacke,odporucam robit vsetky mozne neci na vyvolanie,najdes vela navrhov na nete. ja som prenasala tyzden,kazde 2dni na kontrole,ci vsetko ok,stale ja ok, mala ok,ale krcok sa nie a nie uvolnit. tak som pila caj z malinovych listov, zazvorovy caj, prechadzky,chodenie bokom po schodoch, skakanie na fit lopte, homeopatika, neviem co nakoniec zabralo,ale ked lekar vyhlasil, ze ked do 2dni nic,tak vyvolavacka,tak v tu noc si to rozmyslela. jednoducho,ked je babo pripravne,tak pride. drzim palce

turcanoval
29. mar 2014

no toto som mala aj ja so synom. Mala som termín 12 podľa sona a 17 podľa M a narodil sa 26. Teraz čakám dievčatko a vraj tie sa rodia na termín. Termín mám 1.4.14 tak som ako na ihlách. Nejako mi začal stúpať tlak. Doktor mi povedal že ak budem mať viac ako 140/90 tak mám ísť k doktorke. Mala som doma 149/89 tak som išla a tak ked mi premerali tak bol dobrý. Pripadala som si ako idiot. Najradšej by som bola keby som išla do nemocnice a nech ma tam sledujú a kontrolujú aj malú. Bolesti mám často, ale nepravidelné. Ani v noci sa neviem vyspať. Každý mi vraví, že už to príde a stále nič. Všetci sa pýtajú, či nič a už mi to ide na nervy. Dosť som nerôzna sama zo seba. Nech to už mám za sebou a nech je všetko ok.

wewe22
29. mar 2014

Príde to určite ale kedy to je vo hviezdach ja mám tri baby a na trmin nebola ani tá čo išla cisárom
je to na nervy tie posledne dni ale iné ako čakať tí neostáva
Skús sa upokojiť a pripraviť sa na pôrod nebat sa toho veď ked to zvládli iné zvladnes aj ty

evka1247
29. mar 2014

moja sa narodila 13 dní po termíne a tiež už som bola dosť nervozna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre