Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

alias313
11. mar 2009

monika si ma potesila 😉 dufam, ze aj u nas to bude mat taky spad 🙂

kukulienka11
11. mar 2009

diuska6 a alias313 - musime to dobojovat,ale zaujimave je,ze su to chlapi co im je fakticky v brusku dobre...betari
🙂 manzel ma upokojuje a si zo mna robi srandu,ze aka chodim nastvana z poradne ,ked vie,ze zatial maly ani nahodou nechce ist von 😠
monike a fodo v dobrom zavidim,ze to mate za sebou... ako vase babatka? musia byt uzasne...ja sa uz neviem toho vlastneho dockat..

alias313
11. mar 2009

no jasne, to budu maznacikovia 😀 😀 ty kokso mne dnes strasne lieta brucho...take kopance cely den este aj teraz..to bude velky betar.dnes som si isla posuchat brucho a taky kusok vyduty, ako keby mi uz cela nozka jeho sla vybehnut...odpadaaavam...neboj kuku za chvilu to za sebou budeme mat aj my 😎

zmrzka1
11. mar 2009

ahojte ja mam zase problem s nizkym tlakom a chcem sa spytat ci neviete co by mi ho dvihlo-myslim okrem partnera 😀 😀 😀 lebo ten mi ho dviha niekedy ,ale to nie je na dlho 😎
dakujem za rady

hilaris
12. mar 2009

zmrzka, pohybova aktivita je najkvalitnejsi dvihac tlaku. Pred tehu som mavala nizky a doteraz stale mam a hlavne v noci (ked nic nerobim samozrejme) cez den ked vykonavam cinnosti tak je sice na nizsej hranici ale vporiadku. A dolezite je vstavat z lehu ci sedu pomaly aby to tebou neseklo o zem :D ved isto vies... Ja som mala este problem s kolisavym tlakom, ci ze ked som nieco prudko robila tak narastol a hned potom zasa prudko klesol. Ale nizky tlak je lepsi ako vysoky!!! Mozeme byt vdacne ;)

anjelikbambulka
12. mar 2009

ahojte dievčatá, máte pravdu s tým tlakom, lepší je ten nízky ako vysoký... žiaľ, ja som ten druhý prípad... ale čo, prinajhoršom skončím pri cisárskom 😖 hlavne, aby bola malinká zdravučká 🙂

fodorka33
12. mar 2009

monci inak aj mne sa to tak vidi s tymi prsiami.predtym mi normalne tvrdli a teraz ich mam makke a nebolia ma.ale zato v noci ano,lebo v noci prespi dlho bez papania takze sa dobre nalejju.no ked nam visia cely den teda aspom mne na ciciku tak ich mam take vytahaen 😀

baby nebojte sa aj ja som si myslela ze sa nedockam.pondelok 16teho som mala termin a piatok som este isa dokimu a ten mi vypisala papiere do nemocky lebo som bola zavreta ako flasa 😒 ked som prisla do nemocky tak mi povedali ze som na 1prst,tak ma prehodili na vzdycharen ze sa to rozbieha,no a takto si ma tam nechali do stredy,kedy uz primar nakazal ze kedze na mojho maleho nic nezabera nech mi daju nifuziu na vyvolanie kontrrakcii a ked sa nezacnem otvarat tak cisarsky.no a pichli mi ju na obed a o 20:15 sa mi narodil velky silny chlapisko spontanne 😉 a to som si myslela ze uz mne v tom brusku ostane navzdy a ked vam mam pravdu povedat nemyslim si ze by som bola o nieco ukratena aj ked sa narodil9dni po termine....

kukulienka11
12. mar 2009

ahojte,

tak konecne sme sa dnes normalne vyspinkali..a ziadne krvave sny neboli,akurat palenie zahy a pochodovanie na wc..inak pokoj 😉 len aby este malinkemu sa chcelo prist na svet..a dokonaly dnik by to bol 🙂 ale to asi tazko,kedze mu je evidentne dobre v brusku
😀

fodorka33
12. mar 2009

neboj kukulienka ved on vie najlepsie kedy je jeho cas.... 😉

kukulienka11
12. mar 2009

ahoj fodo,

tak to mas pravdu..asi vie kedy to bude najvhodnejsie 😉

fodorka33
12. mar 2009

neboj sa domcek si tam nespravi a raz len musi vyjst bud pojde dobrovolne alebo mu pomozu 😉

nini19
12. mar 2009

......no ahojte babeny cvicite,ci ste cvicili niektore pred porodom na lopte?dnes som bola u doktorky a kazala mi cvicit aj mi nejake cviky ukazala...len mam velku loptu musimsi kupit mensiu.. 😵

monika77
12. mar 2009

fodo tebe malý prespí celú noc bez papania? to ti závidím, aspoň sa vyspíš

fodorka33
12. mar 2009

moni nie celu raz sa mi zobudi o tej 2a potom az rano.tebe ako haja???

nini vies co ja zakazdym ked som bola na nete-co bolo skoro stale som skackala na lopte 😀

berus222
12. mar 2009

baby, prosim o pomoc. dnes som bola v poradni a doktor mi do knizky napisal 3 cievy. co to znamena?nic mi k tomu nepovedal a vsimla som si to az neskoro.

monika77
12. mar 2009

fodo no do pol noci sa zobudí raz a po pol noci ako kedy ... tak zo dva zo tri krát sa zobudí

hilaris
12. mar 2009

berus222... hlavne ziadna panika! keby bol problem tak ti hadam povie. Na dalsej poradni sa ho opytaj ;) alebo zavolaj aby ta mrle nezozrali..

monika77
13. mar 2009

ahojte bambuľky, tak ako sa máte dnešný upršaný sem tam slnečný deň??? 🙂

hilaris
13. mar 2009

Dnes som pol dna stravila cakanim na monitor a poradnu (moj dok ma dofcu tak v inej ambulancii ale trvalo toooo!!!) takze ten den ubehol... Niekedy si to zo srdca zelam.. ale dnes mi to nesadlo 😖 radsej by som doma bola!

kukulienka11
13. mar 2009

ahojte,

tak dalsi den s babatkom v brusku..len citim malo pohybov. Sa bojim,ci malinky je v poriadku 😒
inak, tie noci su pre mna utrpenim.Vobec,ale vobec nespavam...tak ma sialene pali zaha,ze idem umriet ☹
kedy to uz skonci ?! Som neskutocne netrpezliva ... uz vazne nevladzem...prepacte , ak som taka pesimisticka,ale mam strasnu naladu...

Co je s babami diuskou a aliaskou..

diuska6
13. mar 2009

ahojte. aj mi sme este stale 2v1. kazdu chvilu cakam, ze to pride, ale nic. aj lekar povedal v poradni v utorok, ked som tam bola, ze asi este jeden tyzden tam nevydrzi 😀 . ale kto vie. asi sa mu tam naozaj paci 😅 . ale panva ma uz strasne boli ☹ .
kolko moze byt plodovej vody a to odide naraz, alebo moze aj po kvapkach?

hilaris
13. mar 2009

kukulienka.. dnes je aj nas drobec pokojny.. asi spave pocasie 🙂 ale je urcite vporiadku.. obcas len citim ze sa trosku preguli alebo natiahne jemne nozicku. Inokedy tam ma diskoteku aj cely den. A ta zaha.... nuz.. hadam po porode to prejde 🙂 a keby si si dala len nejaku zeleninovu polievku alebo cisto zeleninu na veceru??? No ja neviem.. ja som so zahou doteraz problemy nemala.

plodova voda nemusi vobec odist pred porodom a odide spolu s babom. ale moze aj postupne unikat alebo odist naraz.. nevies co mas cakat 🙂 blbe, ze? :D

fodorka33
14. mar 2009

diuska doslova po kvapkach nie ale tak nemusi ti odtiect naraz moze len povedzme deci alebo tak,ja ked som lezala na por.stole tak som citila ze zo mna nieco tecie a vyslo zo mna asi 2dl a zvysok mi pustil doki

alias313
14. mar 2009

ahoj kukulienka..u nas tiez bez zmeny 😎 ja som pekne do rana cmulala ten hnusny maalox lebo uz som nesla vydrzat na zahu....vcera som si dala paradnu pizzu a konecne aj trosku feferonkov, tak dufam, ze je to v pohode 😕 vcera sa mi cely den brucho ani len nepohlo a ked uz odbije tak 7-8hodin vecer tak koniec sveta, cez den spi a v noci tam ma asi velku zabavu.. 😀 a neboj uz coskoro to urcite pride-aj ja sa tym utešujem...v noci ked som stavala na zachod mi tak ruplo v chrbte-ze som myslela, ze som sa rozpadla 😀 😀

kukulienka11
14. mar 2009

ahojte maminky a maminky-cakatelky,

takze este stale sme v brusku a celkom sa mame dobre. Dnes sme sa dobre vybuvali,takze dobra naladicka nas caka🙂 Vela ludi nam dava sancu na porod tento vikned,tak uvidime,co to bude 😉 ci sa malemu zachce,alebo uz budeme od buduceho tyzdna , v utorok prenasat.. 😀 a to sme podla uja doktora a podla sona o 2 tyzdne vacsi ako mame termin..hmhm..asi to tak nemusi byt 😉

alias313
14. mar 2009

a ako dlho je vobec vhodne prenasat?kedy sa zvykne davat nieco na vyvolanie porodu?mne doktor berie termin 15.3.takze je to zajtra, potom mi povedal, ze uz zacinam prenasat..a mozno??mozno to pride presne zajtra 😀 i ked tomu nic nenasvedcuje...kukulienka aj ja som sa dnes paradne vyspala a teraz som taka ako keby mi po hlave niekto dal...

fodorka33
14. mar 2009

tak ono sa hovori ze mozes rodit termin je plus minus 2tyzdne cize od 38tt do 42tt,ja som mala termin 16februara,to bol pondelok a piatok som isla este do poradne a pondelok nastup do nemocky.a povedali mi ze zacinaju aspom v tej nasej porodnici nieco robit ked prenasas 10dni po termine.lenze so mnou skusali robit uz utorok a nic tak stredu prisiel primar a rozkazal ze mi maju dat infuziu a slubil mi ten den ze dnes to vase tehou ukoncime tak ci tak,no ono sa to rozbehlo aj same zaco som vdacna 😉

hilaris
14. mar 2009

alias 313.. chodim na wc 3x za jednu noc (minimalne) a zakazdym ked vstavam tak mi rupne v chrbe.. a ked nahodou nie, tak sa velmi cudujem 😀 a to uz trva aspon mesiac.. a nielen pri vstavani ale aj prevalovani z boka na bok co mimochodom musim robit jedine tak ze sa pri tom posadim...

a co sa prenasania tyka... vsetci sme sice zvyknuty hovorit ze prenasame ked uz mame den po termine ale v skutocnosti ako fodorka pise.. ked porodime +/- 2 tyzdne okolo predpokladaneho datumu, rodime v termine a nie pred terminom alebo po termine.

alias313
14. mar 2009

no ja som len chcela vediet, ze ci ma nechaju v pohode do 42...to som len nevedela..tak este vesele 2 tyzdne mozno 😀 😀
hilaris ja mam vedla postele postielku tak sa tej chytam ked vstavam 😉 no este ze tam je 😀

kukulienka11
14. mar 2009

Ale ked babu sa nechce,tak musis len vyckat,kedy sa mu uraci,alebo jednoducho to vyvola ujo doktor 😀
Ked si maly neda povedat, tak bude musiet ist,ci sa mu bude pacit ,alebo nie 😅 Obcas malemu aj dohovaram,ale ten maly betar sa robi ako keby nic,ze on muzikant ...ach tie babatka su skvele,taka detska nevinnost a zároven presibanost ...sa na to tesim uz aj v reali. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre