Prvorodičky a pôrod

6. aug 2022

Ahojte, prosím Vás , dievčatá, ktoré ste čakali prvé bábätko, aké ste mali pocity pred prvým pôrodom? Fyzicky ste sa ako cítili? Vedeli ste, že každou chvíľou by to už mohlo prísť? Mamám termín 14.8. a už teraz cítim bolesť zospodu… že by to mohlo kľudne aj prísť…
Ak máte hocijakú radu alebo skúsenosť, ďakujem ❤️

mareka49
6. aug 2022

Ak si nemala bolesti predtým, kľudne to môže byť začiatok a kľudne nič.
Môže sa pridať bolesť krížov.
Skus si dat sprchu.
Porodiť môžeš aj o 20 dni🙂
Aj nadránom.
Uvoľni sa.
Kontrakcie rozoznas😉

bajka16
6. aug 2022

Ja som pri prvom, dostala bolesti v podbrušku o 3 poobede a neprestalo to už, až do 3 ráno keď mi praskla voda. Vôbec inak ma nenapadlo vtedy, že už ideme do tuhého, myslela som si že má nafúklo 😀 takže sa dobal a psychicky daj do kľudu 🥰

aaadkaaa
6. aug 2022

Pri prvej vobec nic, este som cely den byt vo velkom upratovala a to som uz tyzden prenasala. Este vecer nic, az v noci kontrakcie....pri druhom je to uz horsie, dnes mam termin a skapata som uz 2 mesiace😂 ale tiez sa necitim, ze by nieco malo prist...

elizabet173
6. aug 2022

Cítila som sa fantasticky ešte 12 hodín pred pôrodom, bruško som nemala veľké, nebolo nízko, tak nič nenasvedčovalo tomu, že by som mala o pár hodín pôrodit. Večer som si išla ľahnúť, na druhý deň som mala ísť na kontrolu, no po polnoci som sa zobudila, chcela som ísť na WC, hrkla zo mňa voda a o deväť hodín som bola mamina

autor
6. aug 2022

A mali ste niektorá aj taký slabo zelený výtok? Celé tehu mám taký priesvitny hlien ale posledné dni je taký zelenkavý 🙂

elly23
6. aug 2022

Ja by som išla na pohotovost do zelena isto nie je ok

dominidi
6. aug 2022

Ja som necitila vobec nic..jedine ze mi v ten den odpuchli nohy, to bolo cudne..po 22 mi potom zacala odtekat zelena voda postupne, takze som isla do porodnice..porodila som az o 27hod nato

moni2522
6. aug 2022

Ak je to zelený výtok tak zrejme pôjde o plodovú vodu. Išla by som radšej do nemocnici, keď to tak je už pár dní 🙂

ls56
8. aug 2022

Kvôli tomu vytoku zelenemu by som tiež išla radšej na pohotovosť. Môže to byť aj sfarbená plodovka,daj si pôrodnicku vložku a spravia ti test či to nie je plodovka. Lebo inak ak je plodova voda zakalena,tak je to zle. Ale to ťa nechcem strašiť, no pre svoj pokoj radšej choď.

dominidi
8. aug 2022

@ls56 zase netreba strasit, tiez som mala, v porodnici som bola cela v strese lebo som si precotala podobne komenty a pekne odborne mi vysvetlili ze to nie je az taky problem ako to zeny na mk demonizuju..ale pozret to samozrejme treba to suhlasim

ls56
8. aug 2022

@dominidi vôbec nestrašim. Ale radšej byť pripravený ako prekvapený a istota je guľomet. Aj 100x by som išla. Lebo jediny krát už môže byť neskoro.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre