Aký bol váš tretí pôrod?

3. feb 2024

Dobrý deň, mamičky aký bol váš tretí pôrod? Strašne sa bojím neviem prečo , každý mi vraví že by som sa už nemala čo báť keďže už dva pôrody mám za sebou ale , práve že preto že viem aké to je tak sa toho bojím . Prvý pôrod hrozný, dlhý, vyvolávani . Druhý rýchli menej bolestivy. Tretí pôrod ma čaká len s odstupom rok aj pol.

nika23t
3. feb 2024

Tretí pôrod po 8 rokoch bol najrýchlejší. Aj najkrajší 😊 Rodila som prirodzene, od príchodu do pôrodnice do pôrodu ubehlo 6 hodín, ale mala som pocit, že to bola polhodina. Držím palce 💚

jasminet
3. feb 2024

najrýchlejší, najbolestivejší

mmoni89
3. feb 2024

Taky normalny ,lepsi ako prvy ale dlhsi ako druhy asi aj viac bolestivy.Ale trval celkovo hodinu takze sa to dalo vydrzat 😀

aniele
3. feb 2024

Rýchly a intenzívny. Pred jedenástou na ambulancii zistili otváranie bez kontrakcií, o dvanástej príjem, o druhej prvé kontrakcie, o pol štvrtej bola na svete.

autor
3. feb 2024

@nika23t ďakujem 🙂 och tak dúfam že aj ja budem mať taký krásny rýchly pôrod.

nevenka
3. feb 2024

Prvy 3,5 hodiny od prvej kontrakcie, druhy 5 hodin, a treyi vyvolavany v 39 tyzdni kvoli vyokemu tlaku, trval 45 minut od prasknutia vody, ani oxytocin nebol treba. Stvrty podobny ako treti, este skor, v 38 tyzdni malu museli vyhnat, no trval dlhsie, lebo robili este oxy test, zvazovali sekciu, nakoniec vsetko ok a bolesti sa dali vydrzat, samotny porod, ze fakt velke bolesti, tak asi 15 min., tretie a stvte dieta som nemusela ani tlacit, jedna pani tam chuda tlacila asi 20 minut. Toto je nepoznam. Tak Ti prajem taky porod ako som mala ja.

autor
3. feb 2024

Keby som to už mala za sebou . Termín mám v marci 16teho . Čím sa blíži marec tým viac mám strach .

autor
3. feb 2024

@nevenka ďakujem dúfam že bude menej bolestivy ale hlavne si prajem nech to je rýchlo zamnou . Toho sa bojím že tam budem v bolestiach aj 24 hodín trpieť tak ako pri prvom a nakoniec museli vyvolávať

veronikam33
3. feb 2024

No 23:30 prvá kontrakcia, hneď som mala každé 3 minúty, utekám do auta, deti mi naložili tašky do auta, ja predychavam, čakám na muža, ako som sa dozvedela neskôr on si šiel gelovat vlasy. Cesta do pôrodnice trvá cca 40 minút, v aute som vravela že ja už nevydržím že mu tam porodim, cez mesto šiel 120, dobre že bola pol noc nikto nikde semafory vypnuté, prišli sme do nemocnice a tam že muž môže ísť preparkovat, stal na mieste sanitiek, že mňa musia ešte vyšetriť. Chcel byť pri pôrode. Akonáhle som dala dole gaťky tak prišla kontrakcia, jedna na mňa kričí netlačte, druhá pozrela dolu, vraví rodíme a tak ho chytala, ja opretá rukami o stoličku už som ho nemohla udržať v sebe. Rodila som na stojáka. Muž keď prišiel naspäť, tak otázka, či chce ísť ku nam, nechápal čo sa stalo. Narodil sa 00:20

autor
3. feb 2024

@veronikam33 Tak to ste malý veľmi rýchli pôrod taký si prajem aj ja 🙏 ale hlavne nech všetko dobre dopadne a budeme obaja zdravý 🙂

cafelatte
3. feb 2024

Tak ja som sa pri prvom pôrode poučila, že do pôrodnice sa netreba ponáhľať( strávila som nej do pôrodu 9 dlhých hodin), druhé dieťa som porodila do 50 min od príchodu do pôrodnice a tretie do 20 min. Primár kričal cez celé oddelenie: Kde leží ta magistra co porodila do 20 min a prišiel mi podať ruku na izbu.😅

Prvý od prvej kontrakcie do pôrodu trval 10 hodín, druhý 4 hodiny, tretí 6 hodín.

veronikam33
3. feb 2024

Prajem všetko dobré. Ja som sa nebála porodu v podstate ani jedného, už som ich vlastné chcela dostať von😁 ak môžem poradiť, všetky 3 pôrody som mala rýchle, a pred každým som pila čaj s materinej dusky. Prvý 3 hod, druhý 4 hod a tretí 50 min

autor
3. feb 2024

@veronikam33 že by to bolo tým čajom také rýchle? 😀 tak ja skúsim tiež piť

veronikam33
3. feb 2024

Ale najskôr tak týždeň pred termínom, pri prvom som si urobila 10 dní pred a na druhý deň som porodila, a to som bola v deň kedy som ho pila bola u doktora a on že to potiahnem do termínu určite 😂,pri druhom som si zaliala až keď som dostala kontrakcie. A pri treťom som ho pila týždeň pred termínom každý deň, narodil sa deň pred.

autor
3. feb 2024

@veronikam33 ďakujem za radu. Tak ja skúsim týždeň pred termínom vypiť každý deň jednu šálku.

nevenka
4. feb 2024

@veronikam33 jezkovi voci, ja som sa duskou nalievala v kuse, na kasel, hrdlo a nic nastastie...🙈
Ale teda mne pri prvom to pomohlo rozbehnut cervene vino...🤭.
Mne kebyze praskne voda (ani pri jednom nie), tak ja uz radsej ani nikam nejdem, nie ze 40 min. v aute. Lebo tretie za 45 min. bol vonku, tiez som.ani netlacila, skor mi.kazali este pockat, zadrzat, kym sa nachystaju a detto mi stvrtom, tam mi doktor hovori, ze viete, este ste len na 7-8, to este nemozeme, este sa postavte, poprechadzajte. A ja ako som sa postavila, tak prudka kontrakcia, krce do ruk, tolka bolest, som vyletela na to kreslo ako raketa a ze drzte, dychajte, netlacte, preboha! No to sa nedalo zastavit.

maryetta
3. mar 2024

Treti bol najrychlejsi a najbolestivejsi.
Teda aj stvrty ale to som uz vsade isla (po predchadzajucej skusenosti ) s predstihom. 😂

adima3377
19. mar 2024

Rýchly,po 17tich rokoch od prvého,avšak som ho vnímala,ako najhorší,aj keď prvý KP fyziologický,,velky chlapec.dievčatko posledné malinke,asi som už bola v rokoch.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre