Som v 36. týždni a bábätko sa ešte neotočilo

myleontina
4. júl 2015

dievčatá prosím Vás, dnes sme 36+0, malé sa nám stále neotočilo a je teda dosť nepravdepodobné, že sa ešte otočí, aj keď jeden nevie. tak som pátrala po príčinách, že prečo sa dieťa v brušku automaticky neotočí a trochu ma vydesilo, že to môže byť spôsobené tým, že malé je nejako postihnuté, až mi zle prišlo... oveľa radšej by som teda prijala , že ma krátku pupočnú šnúru, alebo že ja mám nejakú fyzinomickú vadu, ktorá je tomu na príčine... tak s pýtam tých, ktorým sa tiež bábätko neotočilo, či s nám bolo potom všetko ok, nemyslím, či nastali nejaké komplikácie pri pôrode prirodzenom, to je o inom, ale či malo nejakú inú vadu , mentálnu, fyzickú... ? upokojte ma prosím trošku :-/ lebo patriť medzi tie 4%, ktorým sa malé neotočí a nevedieť prečo, nie je nejaká výhra.... ☹

sarlota1986
4. júl 2015

moja svagrina a spoluziacka mali obe babatka otocene KP,porodili cisarskym a maju krasne a zdrave babatka.Bude dobre,nestresovat a uzit si posledny mesiac🙂 aj ked viem,ze sa to lahko hovori:D

iskrickaa
4. júl 2015

Este stale sa moze otocit. Odporucam Ti robit macacie chrbaty a potom daj vediet, ci pomohlo. Neboj sa, ani dieta ani Ty nie ste chybne! Maximalne by si teda rodila cisarskym rezom...

adulikka
4. júl 2015

Mne sa obidvaja chlapci neotocili.Rodila som prirodzene.A chlapci su uplnom poriadku.Jeden druhak sa super uci.Hra na gitare Druhy chlapec skoncil skolku.Z vytvarnej ma dve ocenenia a diplom.Uz vie celkom pekne citat.Spocita priklady do 10.Tak su isto v uplnom poriadku.Zivy zdravy ,moje zlaticka.
.

evka_evka
4. júl 2015

Ahoj.moja mala sa neotocila bola stale zadockom dolu a nikdy mi lekar ani len nenaznacil ze by mohlo byt postihnute.je to krasne zdrave dievcatko.a mna ani nenapadlo patrat potom preco sa neotocila.

ennynka
4. júl 2015

iba 4%?to sa mi ani verit nechce ze iba tolko by to bolo...vedla mna v postielke prave odfukuje moje 5mesacne babo ktore bolo tiez KP(kvoli tomu som mala cisarsky) a je zdrave(aspon teda neviem zeby mu nieco bolo)

monika2712
4. júl 2015

mam pri sebe mojho takmer 3 rocneho, KPcko bol od 20tyzdna, a osobne si skor myslim ze ak sa babo neotoci tak ma na to nejaky dovod.. moj bol zrejme zaseknuty dako, pretoze mu ostali take mapky na hlavicke vzadu, aj na jednej nozke, kde mu asi tlacili moje rebra alebo daco. alebo moze mat zle obmotanu pupucnu snuru atd.. proste dovodov moze byt vela, ale o postihnuti som teda nepocula.. skor take ze Kpckove deti maju problemy s klbikmi po porode a podobne.

monciky
4. júl 2015

@myleontina
moj syn sa celu dobu neotocil, rodila som cisarskym, bol v uplnom poriadku a dnes ma 9 mesiacov, skoro 80cm a cez 11 kil, vyzera ako1,5 rocne dieta....., klbiky a chrbtica su v poriadku, vyvija sa ako ma...necitaj si ziadne blbosti a nestresuj sa dopredu....

neli26
4. júl 2015

Ahoj, podobne ako v predošlom príspevku, tiež sa mi malý neotočil a nepátrala som po tom, že prečo. Asi to tak malo byť. Je zdravý, môj lekár povedal, že všetko vyzerá byť v poriadku aj ked sa neotočil a tak aj bolo. Rodila som ale cisárskym.

radanana
4. júl 2015

Nikdy som nič také nepočula. Poznám mnoho mamičiek, ktoré mali otočené koncom panvovým a všetky sú zdravé. Podľa mňa je táto preinformovanosť na škodu. Myleontina, tvoje bábo sa zrejme nemá potrebu otočiť. Ale rozhodne potrebuje pokojnú maminu. Prosím ťa, nepátraj po informáciách a už vôbec nie na internete. Dôveruj svojmu bábätku. Určite bude krásne a zdravé. Som o tom presvedčená...

marbullsalka
4. júl 2015

@myleontina Ahoj, ja dám trošku iný príspevok.... ja sama som bola otočená zle.... moja mama mala pri mne štrašný pôrod, ktorý trval dlho a mala vyše 50 stehov (keďže doktor sa rozhodol, že odrodí normálne a cisársky netreba....) bolo to cca 30 rokov dozadu a myslím si, že som úplne ok, aj výšku som skončila a to informatiku... som normálna baba a nemyslím, že mám hociaký problém.... aj môj malý bol dlho dlho zle otočený a potom sa otočil dobre cca v 33 týždni a potom sa mi v 34 týždni narodil takže tak.... ja osobne si myslím, že tvoj drobček bude v pohode.... tak ako ja 😉

smatka
4. júl 2015

@myleontina Aj my sme boli KP a teraz máme skoro 4 roky. Dôvod môže byť aj lenivosť. A este stale je tam šanca že sa otočí 😀 . Nestresuj a hlavne nečítaj bludy na nete. 😉 Drž sa.

pribinak
4. júl 2015

Ja som prenasala a moj krpec sa otocil az v 40tt, mal cez 3,5 kg. Je zdravy, nic mu nie je. Na margo toho, ze moze byt nejako postihnute, tak dnes tehotne absolvuju screeningy, sona, odbery a vytery, ze je mimoriadne nepravdepodobne, aby bolo dieta nejako postihnute a vsetko by bolo doteraz ok

No a krby sa babo aj neotocilo, tak co? Spravia ti sekciu a hotovo. Myslim, ze priorita je zdrave dieta ;)

myleontina
autor
4. júl 2015

Dakujem babule 🙂 mne sekcia nevadi,islo len o pricinu,ze preco sa neotocilo.ale hlavne nech je zdrave,to je najdolezitejsie.asi sa mu proste nechce 🙂

danjelca
4. júl 2015

blbost prvy sa neotocil a je krasny zdravy sikovny, druhy moj syncek sa uz otocil ..

zarica
4. júl 2015

Ja som bola kp a som zdravá 🙂 a všetky známe co mali dieťa kp su tiež zdravé, tak neboj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre