Som v 40. týždni a stále sa neotváram

veruska1488
9. sep 2013

Ahojte, dnes som bola v poradni,doktor povedal,že sa stále neotváram,tak sa snažil tomu trošku dopomôcť,čo bolo dosť bolestivé...a ešte mi aj povedal,že nakoľko sa neotváram,som nižšieho vzrastu a mám o niečo užšiu panvu,tak je dosť možné,že mi budú robiť cisársky rez. Máte podobnú skúsenosť???

aadulik2110
9. sep 2013

@veruska1488 ahoj, ja som v deň termínu bola otvorená na 1cm..... o týždeň na 2cm.... 10 dní po termíne stále 2 cm, ale už s pôrodnými bolesťami. Praskli mi vodu a nakoľko už bola zelená ani neviem ako som sa tak rýchlo dostala na sál, trvalo 6 hodín, 2 infúzky, 1 sprcha a otvorila som sa na 6cm. A o ďalšie cca 3 hodinky som porodila malého... Po tých 6 hodinách už bol aj návrh na cisarák, ale na oddelení bol pán primár, ktorý ma vôbec nevidel, ale "od stola" rozhodol, že sa počká hodinu, o hodinu sa znovu čakalo a takisto to bolo za hodinu.... až som nakoniec porodila normálne... Tiež som robila všetko pre to, aby sa rozbehol pôrod.... behala som po schodoch, makala som na stavbe, teplá vaňa a príjemná spoločnosť manžela.... ale nič nepomohlo.

anjelicek26
9. sep 2013

@veruska1488 - ja som sa neotvarala ani raz este par hodin pred porodom. Ono to moze ist rychlo. A nenechaj sa dotlacit do cisarskeho kvoli panve a vzrastu... ja pri mojich 153cm a uzuckej panve tiez nehviezdim a aj tak su vsetky tri deti prirodzene a nastrih bolo treba len prvy raz a aj to minimalne...

jankatt1
9. sep 2013

AHojky. Presne tak isto, ale doslova a dopísmenka presne tak som na tom bola aj ja. Ibaže mi to povedal doktor v 40tt a 5d. Tiež na poradni pomohol "Hamiltnovým hmatom" a o 14 hodín sa mi narodil krásny zdravý chlapček! Porod od prvej kontrakcie trval cca 90min. Dostala som kontrakcie, nie slabé, rovno silné v 5 min intervaloch, ledva sme prišli do porodnice. Ani ma nepripojili na CTG, doktorka ma vyšetrila, bola som otvorená na 8cm a šu na sálu. Veľa šťastia 🙂

vonicka
9. sep 2013

Tiez som chcela napisat, ze sa nenechaj do nicoho tlacit, neskor to budes lutovat. Mne tyzden po termine vyvolavali porod, dnes to lutujem, aj ked sa v podstate nic zle nestalo a porodila som normalne. O nieco uzsia panva vobec nemusi znamenat cisarak, takze pohodicka. Dobre sprava je, ze do 2 tyzdnov urcite porodis 🙂 Vela stastia

jul11
9. sep 2013

Ahoj, ja som tyzden prenasala,nechali sme to na prirodu.Pomahala som domacimi receptami,neviem,co z toho zabralo,asi nic. 🙂 Jednoducho,ked je babo pripravene,tak to pride. Pripadne sa v paitok na poradni zlakla,lebo vraveli,ze voda uz nevyzera najlepsie,ale do pondelka pockame a ked nic,tak sa asi bude vyvolavat a z piatka na sobotu sup kontrakcie,ani neviem kedy mi odisla hlienova zatka a vodu museli i tak prepichnut v porodnici,lebo ta stale drzla a ja uz 2minutove odstupy a skoro na 10cm otvorena a voda drzi a drzi 🙂 a sobotu rano mala na svete. Mozes skusit rozne recepty ako: pit caj z malinocych listov, pit zazvorovy caj,jest ostre jedlo,chodit po schodoch bokom,hojdat sa na fit lopte, umyvat dlazku v klaku a podobne. Hlavne pozitivny pristup. I tak nevedia,ake bude babtko velke,sono ukazuje plus minus pol kila. u mna,meranie vyslo 3600g a 'mala' mala 4kg.takze aj ked mas uzsiu panvu,nevadi,ako vypocitaju vahu babtka,hlavna je hlavicka.

madono
9. sep 2013

ahoj, ja som sa rovnako neotvárala, resp. na konci 41tt som bola otvorená na tri cm. pôrod mi vyvolávali týždeň rôznymi spôsobmi, ale nič . malý bol v pohode mal dobré ozvy. v takomto prípade treba dať na rady dr., oni vedia čo robiť, najdôležitejšie aby babo nebolo ohrozené. držím palce

seemani
9. sep 2013

ja som bola týždeň pred termínom na 1cm, skoro týždeň po termíne mi pichli injekciu- niečo na uvvolnenie panvových svaloch, ale nebola to yvvolávačka. o dva dni ďalšiu, nič sa nedialo. týždeň po termíne mi pichli vyvolávačku, stále na 1cm otovrená. Po 6 hodinách konrtrakcií, spŕch a neviem čoho všetkého ešte mi praskla voda. Otvorená som bola na tri cm, začal sa pôrod, neviem na koľko som sa ešte stihla otvoriť, ale sestrička mi masírovala hrádzu aby sa uvolnila a malý bol do polhodiny vonku, Takže sa netráp, otvoríš sa ani nebudeš vedieť ako 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre