Spinalna, alebo celková anestéza pri pôrode?Poraďte.

ustrachana
6. nov 2011

baby co mate skusenost so sekciou na Kramaroch co odporucate - celkovu alebo spinal? A zaujimalo by ma preco.Dakujem

vedorka
11. mar 2016

@sonka14 ja som mala spinal, je super, ze hned vidis a citis dietatko. 🙂 vies ze je v poriadku.
to pichnutie je neprijemne, ale potom uz nic necitis. nepichaju to priamo do chrbta, len niekedy to pichaju naniekolkokrat... cele to trva ale celkom kratko a v pohode sa to da vydrzat 😉 skor potom ako odoznie narkoza si to uzijes, ale to je jedno ci spinal ci celkova..

honey6
24. jún 2016

@kiwinka Ja som rodina v Nr 9/2015 a mohla som si sama zvoliť či chcem uplnu alebo spinalnu anestéziu a to som bola na rizikovom....takze v Nr v pohode👍

cukruska1920
15. mar 2017

@honey6 a akú si si zvolila? Ja som mala prvého syna v celkovej a teraz by som tiež chcela v celkovej...spinalu sa bojim

nevestienka
19. apr 2017

ja uz len celkovu keby som isla rodit este. po troch sekciach so spinalom mam zle skusenosti.

readka
5. máj 2018

V Brezne je to na pacientke ci si zvoli spinal alebo celkovu anestezu - aspon pri planovanej sekcii. Ja osobne odporucam spinal, pokial vam nevadi pipanie pristojov a cinkanie naradia na operacke. Vyhoda je ze vidite babo hned a bolesti prichadzaju postupne. Po spinali nemusite lezat nehybne ako v truhle, mozete sa polohovat na posteli ale tak aby bola chrbtica rovna. Ako prevenciu proti bolestiam hlavy mi moj anesteziolog odporucil pit vela tekutin a coca colu - kvoli kofeinu. Sice sestricky mi nedovolili hned pit ale pila som aj napriek tomu. Postavili ma na nohy na druhy den poobede a vobec som nemala bolesti hlavy ani ine vedlajsie priznaky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre