Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Ahojte, ešte môžme pokračovat v hiporehabilitáciách. Už sa blíži vianočné obdobie budeme mať prestávku. Johanke sa na koni páči. A veľmi jej to pomáha. ♥️

  (3 fotky)

  Pozdravujeme z kúpeľov Lučivná

  (7 fotiek)

  ❤️Johanka vystúpila sama po balančných doskách🤗 pred pár mesiacmi mala problém stáť na nerovnej ploche a narážala do všetkého. Myslím si, že dosahuje naozaj krásne úspechy. A to vďaka fyzioterapii a hipoterapii a iným terapiám (mesačne cca. 300€).🐕‍🦺🐴 Nehľadíme na financie a na čas, ale na to, čo všetko môže dosiahnuť. Záleží nám na tom, aby bola v živote, čo najviac spokojná a hlavne sama sebou🐬🐕‍🦺

  Dnešná fyzioterapia. Jedna z mnohých. Jedna terapia vychádza cca. 45-60 min. od 15-20€. Terapie máme 3krat týždenne, 2 krát do týždňa hradíme sami a 1 krát týždenne je hradená poisťovňou. Začínajú sa objavovať výsledky práce😉

  (2 fotky)

  S Johankou navštevujeme hipoterapiu alebo hiporehabilitáciu vzhľadom na jej poruchu koordinácie a celkovej motoriky. Každá terapia nás posúva vpred. Trvá približne 30minút a stojí 18e, ale myslím, si že jej účinky sa určite časom dostavia. Absolvujeme ju raz do týźdňa, i keď určite by bolo lepšie ju absolvovať dvakrát do týždňa, ale vzhľadom na náš nabitý program cez týzdeň by sme nestíhali.
  Ak ste ešte o hiporehabilitácii nepočuli resp. nečítali tak by som len napísala pár viet k jej účinkom. Možno sa to niekomu z Vás zíde a možno ju aj niekomu vo Vašom okolí potom budete môcť odporučiť a niečo nové sa dozviete 🙂.
  Hiporehabilitácia je jedinečná v tom, že spočíva v podobnosti pohybu koňa v kroku s chôdzou človeka. Krok koňa umožňuje hendikepovanému pohyb vpred a napodobńuje bipedálnu chôdzu čiže chôdzu zdravého človeka, jeden zo základných pohybových vzorcov, ovplyvňujúci celú psychomotoriku organizmu. Krokom koňa vzniká asi 110 pohybových impulzov za minútu v 3 rovinách (dopredu a dozadu, hore a dolu, doprava a doľava). Tieto stimuly sa prenášajú na pacienta a vynucujú si neustále jeho motorické odpoveďe.
  A teraz k tým účinkom. Tie najčastejšie sú:
  1. regulácia svalového napätia. Rytmický pohyb koňa pôsobí na spastické svaly a hypotonické svaly tonizuje. Záleží však aj na rytme kroku. Rychly krok ovplyvňuje hypotóniu, pomalý a pravidelný krok pôsobí relaxačne a uvoľnuje spasticitu. Regulacia a úprava svalového tonusu je základný predpoklad na zlepšenie pohybových funkcií a koordinácie. Vďaka konskému pohybu dochádza k úprave a stimulácii svalového tonusu komplexnejšie, intenzívnejšie a s dlhodobejším efektom ako pri klasickej fyzioterapii.
  2. zlepšenie dýchania. Vďaka rytmu koníka dochádza k regulácii a ekonomizácii dýchania. Stimuluje sa svalstvo hrudníka, brucha, panvového dna a bránica, ktoré sú dôležité pre správny priebeh dychovej vlny. Dieťa sediace alebo ležiace na koni vníma rytmus koňa celým svojim telom a podvedome ho preberá a tak mu prispôsobuje aj svoje dýchanie a pohyby. Pri rýchlom tempe sa dieťa učí držať rovnováhu a napína svaly a spomalenie kroku vyvolá uvoľnenie svalového napätia a prehlbuje sa dýchanie.
  3. Zlepšenie reči. Reč súvisí so správnou motorikou a pri poškodení motoriky je častno poškodená reč. Terapiou dochádza k jej ovplyvňovaniu a zlepšeniu. Reč sa stimuluje rozprávaním a spievaním na koní, dobre pôsobí smiech a vnímanie rytmu koňa. Po čase dochádza k výraznému uvoľneniu bránice, prehĺbeniu dýchania a zlepšeniu reči.
  4. Tréning rovnováhy. Krok koňa vyžaduje permanentné udržiavanie rovnováhy a to pohybom koňa vpred, rytmickým kmitaním a zmenami tempa kroku koňa. Dochádza k stimuláciu rovnovážneho aparátu a tréningu koordinácie.
  5. Koordinácia trupu a sed. Dochádza k pohybom trupu ako pri fyziologickej chôdzi človeka a napraví sa ramenný pletenec a hlava.
  6. reedukácia držania tela. Pohybové impulzy sa prenášajú z koňa na pacienta cez sediaciu oblasť a stimulujú cez panvovú oblasť vzpriamené držanie trupu cez napriamenie chrbtice. A to je dôležité pre správne dýchanie a fungovanie ramenného pletenca a panvy.
  7. Uvedomovanie si vlastného tela. Dochádza k stimulácii rovnovážnych orgánov a zlepšuje senzomotorické vnímanie. Zlepšuje sa zrakové, sluchové, čuchové a hmatové vnímanie.
  8. Podporuje kreativitu, intelektové funkcie, komunikáciu, zdravé sebavedomie, psychiku a poddobne.

  A mohla by som takto menovať ešte veľa benefitov tejto terapie. Myslím, si však, že tie najdôležitejšie som spomenula. Tak hlavne nech pomáha stále viac a viac deťom a dospelým, ktorí majú akýkoľvek zdravotný problém.

  (3 fotky)

  ❤️🌺Naša Johanka má už vyše roka diagnostikovaný detský autizmus, motorickú poruchu koordinácie a poruchu reči. Pre svoj vývin potrebuje hipoterapiu, fyzioterapiu a delfínoterapiu🐬. Ak by ste ju chceli podporiť už akokoľvek a pomôcť jej sa rozhovorit so svojimi sestričkami, napíšte mi kľudne spravu. Ďakujem.🐴🙏☀️

  (4 fotky)

  💙🌺V tento krásny sviatok Deň detí sa chceme s Vami podeliť o našu radosť. 🥰Johanka sa sa stala majiteľkou nového autíčka, na ktoré sme po odvolaní dostali kompenzáciu od ÚPSVar. Teraz sa už pohodlne odvezie na terapie a k lekárom. Pred kúpou to však nevyzeralo ružovo. V žiadnej banke nám nechceli poskytnúť úver na doplatok na kúpu auta, pretože bohužiaľ naše príjmy na to nestačili. Boli sme frustrovaní a smutní, že napriek tomu, že sme za Johanku na ÚPSVar bojovali, nebudeme môcť kúpiť auto, kôli tomu, že nemáme na doplatok. I napriek tejto našej skúsenosti sme sa presvedčili, že dobrí ľudia existujú. Boli ochotní nám pomôcť a v našej situácii nám poskytli pôžičky. Za čo im veľmi pekne ďakujeme. Potrebujeme ich splatiť čo najskôr. Okrem toho Johanka navštevuje fyzioterapiu a hipoterapiu, vďaka ktorým pekne napreduje a vidíme už teraz pokroky v lepšej motorike a koordinácií. Nevieme však dokedy budeme môcť tieto terapie finančne utiahnuť. Všetko sú to velké výdavky.
  Určite je potrebné v nich pokračovať ešte pár mesiacov. 🐬V septembri plánujeme delfínoterapiu na Ukrajine. Veríme, že sa tam dostaneme aj s Vašou podporou.🐬🐬
  Ďakujeme, že sledujete Johankinu cestu, ktorá nieje vôbec jednoduchá. Je tŕnistá. Ale Boh nám vždy dáva nádej a posiela do cesty zázraky. ☀️

  (2 fotky)

  Včera bola dcérka Johanka prvýkrát na hipoterapii. Predtým už aké sedela a jazdila na koni s niekým. Tešíme sa, že sa jej páči a čakáme aké výsledky a radosti nám prinesie. Držte palce!!

  (8 fotiek)

  Ahojte, zbierame pre našu dcérku Johanku 2%z dane, ktorá je ZŤP. Môžte si viac prečítať v profile. Ak by ste vedeli o niekom, kto by rád ešte prispel a nevie komu, tak mi prosím napíšte správu. Dnes 30.4.2021 je posledný termín na zaslanie vyhlásení. ďakujem pekne.

  Ahojte, zbierame pre našu dcérku Johanku 2% z dane, ak by ste vedeli o niekom, kto by rád ešte prispel a nevie komu, tak mi prosím napíšte správu. Do zajtra 30.4.2021 je posledný termín na zaslanie vyhlásení. ďakujem pekne.

  Ahojte, volám sa Veronika a som mama troch dcér. Naša najmladšia dcérka Johanka bude mať v apríli štyri roky. Prosíme Vás o podporu a zdieľanie našej výzvy na ľudiaľudom. Od malička si Johanka prešla dlhou cestou uzdravovania z chorôb, ktoré neobišli ani moje staršie dcéry, ktoré sú tiež na imunologickej liečbe, tak ako ona. Keď sme si už mysleli pred rokom, že sa jej zdravotný stav zlepšil a začne rozprávať a rozumieť reči /po operáciach, vyšetreniach sluchu, nosení načúvacích aparatov/, oznámili nám psychológovia znepokojivu diagnózu Detsky autizmus. Okrem neho dcerka trpí expresivnou poruchou reči, má neskorený psychomotoricky vyvoj, vestibularny syndrom s poruchou koordinacie pohybov, a ďalšie. My ako rodičia sa nevzdavame a bojujeme. Navstevujeme terapie a odborníkov. Snazime sa ako najlepšie vieme, aby sme jej pomohli. Dcerka nam zatiaľ nepovie mamka, ani ocko. Nevie si vypýtať co potrebuje a povedať, co ju boli, ci trápi. Potrebuje pomoc pri bežných kazdodennych cinnostiach. Dopoculi sme sa o delfinoterapii na Ukrajine, ktorá pomohla a pomáha mnohým deťom i dospelým s rovnakými, ci podobnými diagnozami. Ulavuje od stresu a depresii, pomáha pri rekonvalescencii po operaciach, a co je najdôležitejšie pomáha stimulovať lavu hemisferu v mozgu, ktorá je centrom reči. Detom sa zlepšuje jemná a hrubá motorika. Je potrebné túto terapiu absolvovať aj viackrát za sebou pre lepší účinok.
  Okrem liečby a terapii Johanka potrebuje výživové doplnky, ktoré prispievajú jej zdraviu.
  Liecba je pre nas financne narocna a preto Vas chceme poprosit o podporu a pomoc na nasej ceste, ci zdielanie pomoci. Dakujeme Vam všetkým za pomoc a docitanie tohto príspevku. Sme velmi vdacni za našu Johanku, ktorá je naše slniečko a prináša nam vela radosti a svetla do nášho života.
  https://www.ludialudom.sk/vyzvy/9717
  Zverejňujem aj č.ú. SK89 0900 0000 0001 8274 9505. Účet patrí našej rodinke.
  Ďakujeme💙
  Link na výzvu ⬇️⬇️⬇️

  https://www.ludialudom.sk/vyzvy/9717?fbclid=IwA...

  (5 fotiek)

  https://www.ludialudom.sk/vyzvy/9717?fbclid=IwA...

  Delfínoterapia pre Johanku 💙🐬- prosíme Vás pekne o zdieľanie, kopírovanie prípadne podporu. Srdečná vďaka 😊 Výzva trvá do 31.augusta 2021🐬
  Naša Johanka má diagnostikovaný detský autizmus, oneskorený vývin reči a ďalšie pridružené diagnózy.
  Radi by sme poprosili touto výzvou dobrých ľudí a vyzbierali pre ňu dostatok finančných prostriedkov, aby mohla absolvovať delfínoterapiu na Ukrajine. Liečba delfínmi je metóda známa po celom svete na rehabilitáciu detí a dospelých s fyzickými a psychickými problémami. Jedinečný ultrazvuk delfínov, emitovaný biologickým sonarom, má pozitívny vplyv na ľudské telo.
  Moderné lekárske štúdie potvrdzujú, že v dôsledku priameho kontaktu s ľuďmi aktívne stimulujú mozgovú kôru, čo má pozitívny účinok na rehabilitáciu tela, úľavu od stresu a potláča depresívne stavy.Cvičenia a pobyt s delfínmi pomáhajú zvyšovať sebavedomie, rozvíjajú komunikačné zručnosti, zlepšujú interakciu zmyslových orgánov, rozvíjajú emocionálne a behaviorálne sféry.
  Johanku je možné podporiť aj na č.ú. SK89 0900 0000 0001 8274 9505. Účet patrí našej rodinke. Vďaka💙

  Delfínoterapia pre Johanku 💙🐬- prosíme Vás pekne o zdieľanie, kopírovanie prípadne podporu. Srdečná vďaka 😊 Výzva trvá do 31.augusta 2021🐬
  Naša Johanka má diagnostikovaný detský autizmus, oneskorený vývin reči a ďalšie pridružené diagnózy.
  Radi by sme poprosili touto výzvou dobrých ľudí a vyzbierali pre ňu dostatok finančných prostriedkov, aby mohla absolvovať delfínoterapiu na Ukrajine. Liečba delfínmi je metóda známa po celom svete na rehabilitáciu detí a dospelých s fyzickými a psychickými problémami. Jedinečný ultrazvuk delfínov, emitovaný biologickým sonarom, má pozitívny vplyv na ľudské telo.
  Moderné lekárske štúdie potvrdzujú, že v dôsledku priameho kontaktu s ľuďmi aktívne stimulujú mozgovú kôru, čo má pozitívny účinok na rehabilitáciu tela, úľavu od stresu a potláča depresívne stavy.Cvičenia a pobyt s delfínmi pomáhajú zvyšovať sebavedomie, rozvíjajú komunikačné zručnosti, zlepšujú interakciu zmyslových orgánov, rozvíjajú emocionálne a behaviorálne sféry.
  Johanku je možné podporiť aj na č.ú. SK89 0900 0000 0001 8274 9505. Účet patrí našej rodinke. Vďaka💙

  https://www.ludialudom.sk/vyzvy/9717?fbclid=IwA...

  Milí naši priatelia, rodina, ľudia dobrej vôle. Prosíme Vás o darovanie 2% pre našu dcérku Johanku. Johanka je krásne usmievavé dievčatko, a my rodičia a jej sestričky jej veríme, že raz bude žiť plnohodnotný život aký si zaslúži každé jedno dieťa. Bez Vašej pomoci to však tak ľahko nejde. Napreduje vďaka terapiám, špeciálnej škôlke, liekom a výživovým doplnkom a liečeniam. Radi by sme Johanke zabezpečili delfínoterapiu avšak je finančne náročná a je potrebné ju absolvovať viackrát. Každé euro nám pomôže. Ďakujeme zo ❤️ a tešíme sa každému zdieľaniu.
  Prikladám tlačivo na vyhlásenie k 2% z dane. V prípade akýkoľvek otázok ma neváhajte osloviť správou, a všetko Vám vysvetlím. Do 15.2.2021 je potrebné upozorniť zamesnávateľa, že by ste chceli prispieť, on Vám vydá potvrdenie o zaplatení dane. Všetky podrobnosti sa dozviete bude v skupinke alebo priamo odo mňa, ak ma kontaktujete správou.
  Ak by ste mali záujem prikladám link na skupinku, ktorá je vytvorená na tento účel zbierania 2%.
  Pridajte sa, budeme radi!❤
  https://www.facebook.com/groups/150298516750803/
  Ak nemôžete prispieť z Vašich daní a radi by ste pripeli Johanke, na tento účel zverejňujem č.ú. SK89 0900 0000 0001 8274 9505. Účet patrí našej rodinke. Vďaka za Váš čas a prečítanie si celého príspevku.
  https://www.dakujeme.sk/vyzva/4018/raz-vm-povie...

  Milí naši priatelia, rodina, ľudia dobrej vôle. Prosíme Vás o darovanie 2% pre našu dcérku Johanku. Johanka je krásne usmievavé dievčatko, a my rodičia a jej sestričky jej veríme, že raz bude žiť plnohodnotný život aký si zaslúži každé jedno dieťa. Bez Vašej pomoci to však tak ľahko nejde. Napreduje vďaka terapiám, špeciálnej škôlke, liekom a výživovým doplnkom a liečeniam. Ďakujeme zo ❤️ a tešíme sa každému zdieľaniu.
  Prikladám tlačivo na vyhlásenie k 2% z dane. V prípade akýkoľvek otázok ma neváhajte osloviť správou, a všetko Vám vysvetlím. Do 15.2.2021 je potrebné upozorniť zamesnávateľa, že by ste chceli prispieť, on Vám vydá potvrdenie o zaplatení dane. Všetky podrobnosti sa dozviete bud v skupinke alebo priamo odo mňa, ak ma kontaktujete správou.
  Ak by ste mali záujem prikladám link na skupinku, ktorá je vytvorená na tento účel zbierania 2%.
  Pridajte sa, budeme radi!❤
  https://www.facebook.com/groups/150298516750803/
  Ak nemôžete prispieť z Vašich daní a radi by ste pripeli Johanke, na tento účel zverejňujem č.ú. SK89 0900 0000 0001 8274 9505. Účet patrí našej rodinke. Vďaka za Váš čas a prečítanie si celého príspevku.
  https://www.dakujeme.sk/vyzva/4018/raz-vm-povie...

  (2 fotky)

  Milí priatelia, ľudia dobrej vôle chceli by sme Vás poprosiť o zdieľanie nášho príbehu resp.príbehu našej dcérky Johanky. Ďakujeme 💙

  https://www.dakujeme.sk/vyzva/4018/raz-vm-povie...

  Opäť je tu začiatok nového roka a s ním Vám dávam do pozornosti, že máme možnosť poukázať 2% z daní niekomu, komu by sme chceli zvýšiť kvalitu života. Aj tento rok sa uchádza o Vašu priazeň a pomoc naša dcérka Johanka.
  Ak ste sa rozhodli prispieť, nezabudnite to svojmu zamestnávateľovi oznámiť do 15.02.2021.
  Tlačivo vyhlásenia Vám budem vedieť poskytnúť až potom, čo uverejní jeho aktuálne znenie Finančná správa SR. Prosíme Vás o zdieľanie 💙
  DAKUJEME!

  💙Opäť je tu začiatok nového roka a s ním Vám dávam do pozornosti, že máme možnosť poukázať 2% z daní niekomu, komu by sme chceli zvýšiť kvalitu života. Aj tento rok sa uchádza o Vašu priazeň a pomoc naša dcérka Johanka.
  Ak ste sa rozhodli prispieť, nezabudnite to svojmu zamestnávateľovi oznámiť do 15.02.2021.
  Tlačivo vyhlásenia Vám budem vedieť poskytnúť až potom, čo uverejní jeho aktuálne znenie Finančná správa SR. Prosíme Vás o zdieľanie 💙
  DAKUJEME!

  💙Opäť je tu začiatok nového roka a s ním Vám dávam do pozornosti, že máme možnosť poukázať 2% z daní niekomu, komu by sme chceli zvýšiť kvalitu života. Aj tento rok sa uchádza o Vašu priazeň a pomoc naša dcérka Johanka.
  Ak ste sa rozhodli prispieť, nezabudnite to svojmu zamestnávateľovi oznámiť do 15.02.2021.
  Tlačivo vyhlásenia Vám budem vedieť poskytnúť až potom, čo uverejní jeho aktuálne znenie Finančná správa SR. Prosíme Vás o zdieľanie 💙
  DAKUJEME!

  Naša Johanka navštevuje terapie a veľmi sa jej tam páči💙 včera aj so sestrami pretože sa nechodí do školy a škôlky tak takto spoločne strávili deň v autististickom centre v Prešove.💙🌹

  (8 fotiek)

  Ahojte priatelia, známi, ľudí dobrej vôle. Prosíme Vás o zdieľanie príbehu našej rodiny resp. našej dcérky Johanky. Ďakujeme ❤️💙
  https://www.dakujeme.sk/vyzva/4018/raz-vm-povie...

  Ahojte priatelia, známi, ľudí dobrej vôle. Prosíme Vás o zdieľanie príbehu našej rodiny resp
  našej dcérky Johanky. Ďakujeme ❤️💙httpss://www.dakujeme.sk/vyzva/4018/raz-vm-poviem-mamka-...

  ♥️Drahá rodina, priatelia, známi a všetci ľudia dobrej vôľe♥️ obraciame sa na Vás s prosbou o darovanie 2% z Vašich daní pre našu dcérku Johanku.Ešte stále sa dá posielať, aj po skončení pandémie ešte 2 mesiace. Johanka má 3 rôčky.Má dve staršie sestričky, ktoré by ju chceli spoznať, rozprávať sa s ňou a pomáhať jej napredovať na ceste za zvukom. Johanka sa trápila dlhodobými vírusovými a zapálovými ochoreniami, ktoré jej poškodili sluchové orgány. Nedávno jej bola diagnostikovaná kombinovaná obojstranná percepčná porucha sluchu, ľahký stupeň periférneho vestibulárneho syndrómu s poruchou koordinácie pohybov. Má oneskorený vývin reči a psychomotorický vývoj. Johanka nerozpráva a dobre nepočuje.nokrem toho má črty autistického spektra. S Vašou pomocou jej môžme poskytnúť kvalitné načúvacie aparáty s príslušenstvom, pomôcky a potreby pre nepočujúcich, didaktické, edukačné a motorické pomôcky slúžiace na rozvoj dieťaťa, pomoc odborníkov a rôzne terapie. Johanka je jedno milé a usmievavé dievčatko. Veľmi by chcela rozprávať, avšak jej bľabotanie nedáva zmysel. Veríme, že nájdeme pre nu tú správnu pomoc včas. Čas hraje proti nám. Včasná intervencia vie robiť zázraky. Dúfame, že jej načúvacie aparáty pomôžu a rozvinie sa jej reč. Nevieme však, či sa jej sluch nebude zhoršovať. Čas všetko ukáže. ĎAKUJEME!!! Ďakujeme za každé zdieľanie a podporu♥️🙏poukázať 2% môžte občianskemu združeniu ONAS, Hlavná 10/32,040 18, ICO: 422 46 512. Všetky doplňujúce informácie a dokumenty viem poslať do správy,mailom. Budem potom potrebovať fotokópiu vypísaného vyhlásenia, aby sme vedeli poukázanie 2% pre Johanku identifikovať, že táto platba je od Vás. Je vytvorená aj skupinka pod nazvom 2% pre Johanku na FB. Pridajte sa kto by mal záujem. https://www.facebook.com/groups/784150765400246/ Pre bližsie informácie môžte písať na mail:veruska.guldanova@gmail.com alebo sem do správy. Môžte sa tiež informovať o možnosti poukázania dane pre Johanku priamo u združenia na tel. č.0907 908 965, alebo mailom kontakt.onas@gmail.com. Ak nemôžte darovať 2%, ale chceli by ste pomôcť iným spôsobom ozvite sa mi prosím do správy. Ďakujeme zo srdca všetkým darcom!♥️🙏

  nevestienka
  Správa bola zmenená    25. apr 2020    

  ♥️Drahá rodina, priatelia, známi a všetci ľudia dobrej vôľe♥️ obraciame sa na Vás s prosbou o darovanie 2% z Vašich daní pre našu dcérku Johanku. Johanka má 3 rôčky.Má dve staršie sestričky, ktoré by ju chceli spoznať, rozprávať sa s ňou a pomáhať jej napredovať na ceste za zvukom. Johanka sa trápila dlhodobými vírusovými a zapálovými ochoreniami, ktoré jej poškodili sluchové orgány. Nedávno jej bola diagnostikovaná kombinovaná obojstranná percepčná porucha sluchu, ľahký stupeň periférneho vestibulárneho syndrómu s poruchou koordinácie pohybov. Má oneskorený vývin reči a psychomotorický vývoj. Johanka nerozpráva a dobre nepočuje.nokrem toho má črty autistického spektra. S Vašou pomocou jej môžme poskytnúť kvalitné načúvacie aparáty s príslušenstvom, pomôcky a potreby pre nepočujúcich, didaktické, edukačné a motorické pomôcky slúžiace na rozvoj dieťaťa, pomoc odborníkov a rôzne terapie. Johanka je jedno milé a usmievavé dievčatko. Veľmi by chcela rozprávať, avšak jej bľabotanie nedáva zmysel. Veríme, že nájdeme pre nu tú správnu pomoc včas. Čas hraje proti nám. Včasná intervencia vie robiť zázraky. Dúfame, že jej načúvacie aparáty pomôžu a rozvinie sa jej reč. Nevieme však, či sa jej sluch nebude zhoršovať. Čas všetko ukáže. ĎAKUJEME!!! Ďakujeme za každé zdieľanie a podporu♥️🙏poukázať 2% môžte občianskemu združeniu ONAS, Hlavná 10/32,040 18, ICO: 422 46 512. Všetky doplňujúce informácie a dokumenty viem poslať do správy,mailom. Budem potom potrebovať fotokópiu vypísaného vyhlásenia, aby sme vedeli poukázanie 2% pre Johanku identifikovať, že táto platba je od Vás. Je vytvorená aj skupinka pod nazvom 2% pre Johanku na FB. Pridajte sa kto by mal záujem. https://www.facebook.com/groups/784150765400246/ Pre bližsie informácie môžte písať na mail:veruska.guldanova@gmail.com alebo sem do správy. Môžte sa tiež informovať o možnosti poukázania dane pre Johanku priamo u združenia na tel. č.0907 908 965, alebo mailom kontakt.onas@gmail.com. Ak nemôžte darovať 2%, ale chceli by ste pomôcť iným spôsobom ozvite sa mi prosím do správy. Ďakujeme zo srdca všetkým darcom!♥️🙏

  nevestienka
  31. máj 2018    Čítané 365x

  Bezlaktózové výrobky môžu byť chutnou alternatívou

  Pred dvoma týždňami som sa zapojila do súťaže o testovanie Rajo produktov bez laktózy. Som veľmi rada, že ma vybrali, pretože som si mohla otestovať päť druhou mliečnych výrobkov na vlastnej koži.

  Intolerancia laktózy vzniká nedostatkom enzýmu laktáza v tenkom čreve. Organizmus nie je schopný stráviť mliečny cukor, čiže laktózu, ktorý sa nachádza v mlieku a mliečnych výrobkoch. Z toho potom vznikajú rôzne ťažkosti ako nafukovanie, hnačky, plynatosť, kŕče alebo zvracanie.

  Môj príbeh sa začal pred deviatimi rokmi, keď som študovala na vysokej škole. Začala som sa cítiť veľmi zle po zdravotnej stránke. Mala som tráviace ťažkosti, bolesti v krku, vykašliavala som hlieny a v nose som mala pocit akoby som mala neustále napuchnuté sliznice a nemohla dýchať. Zašla som za svojím krčným lekárom. Ten mi nevedel vysvetliť dôvod bolestí v krku a tak ma poslal na rontgen. Tam mi zistili nález na štítnej žlaze. Absolvovala som vyšetrenie na endokrinológii a taktiež na alergológii a po nich som sa dozvedela, že mám imunologickú poruchu štítnej žlazy a alergiu na mlieko, sóju, intoleranciu laktózy, celoročnú alergickú nádchu, ktorá zahŕňala skoro všetky druhy ako pele, trávy, kríky, stromy, roztoče, plesne, obilniny a podobne. Nabalená liekmi som sa vrátila domov a plná beznádeje som nevedela kde a čím začať. Vtedy nebolo toľko informácii ohľadom intolerancie laktózy a produktov tiež nebolo veľa. Začala som vylúčením mlieka a mliečnych výrobkov na dva roky.

  Môj stav sa začínal zlepšovať. Zbavila som sa čiastočne hlienov a bolesti v krku. Zlepšenie stavu bolo vidieť aj na mojej pleti, keďže bola vždy začervenaná. Môj zdravotný stav sa po dvoch rokoch zlepšil, začala som pomaly pridávať do svojho jedálnička mlieko a mliečne výrobky. Začala som si vyberať zdravšie potraviny a jesť viac zeleniny a ovocia. Samozrejme, jedlo som si pripravovala doma. Dnes po rokoch zlepšenia životosprávy sa cítim lepšie. Tráviace ťažkosti ako nafukovanie, kŕče a hnačky ustúpili, pleť sa vyčistila a hlavne netrpím toľkými nádchami a zahlienením.

  Teraz by som prešla od môjho príbehu k testovaniu výrobkov Rajo bez laktózy.

  Testovala som všetky výrobky, ktoré som mala k dispozícii a to mlieko plnotučné a polotučné, tvaroh, smotanu na varenie a smotanu na šľahanie. Piekla som tvarohový koláč, čokoládovú Kuba tortu, palacinky a varili si soté a omáčky zo smotany.

  Plnotučné mlieko si zvyknem dávať ráno do kávy. Musím povedať, že jeho chuť je sladká, čo ja vidím ako veľkú výhodu, pretože kávu nemusím veľmi dosládzať.

  Mliečne výrobky som dobre znášala a nemala problém ich stráviť, okrem tvarohu. Ten mne osobne príde ťažký. Je možné, že som ho zjedla viac ako obvykle a trochu ma nadúval.

  Smotana na varenie a šľahanie mi prišla identická s bežnou smotanou. Chuť smotany je výborná a lahodná. Takže ich hodnotím veľmi pozitívne a určite ich budem viac zaraďovať do jedálnička.

  Na záver by som chcela odporučiť mlieko a mliečne výrobky bez laktózy aj tým, ktorí netrpia intoleranciou laktózy. Na lepšie trávenie a po prekonaní črevnej chrípky sú tieto výrobky dobrou voľbou. Nebude vás nafukovať a jedlo ľahšie strávite.