Spomienky na druhý pôrod

bjl0803
17. aug 2020

Keďže ma to čoskoro Čaká chcela by som vedieť vaše zážitky som síce druhorodicka ale pri prvom som išla pred termínom do porodnice a teraz by som rada vedela ako to na vás doma prišlo v kolkatom týždni to bolo ako sa zatvarilo okolie keď to na vás prišlo a tak .... Tak pome zaspomínať

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominikak4
17. aug 2020

@veronika4495 Prístup niektorých sestier a lekárov ma naozaj desí =(

dominikak4
17. aug 2020

Hovoríš jej niečo a ona prevracia oči krava....!!!!! Asi ma tam porazí od nervov.

jeanne14
17. aug 2020

Prvý pôrod 8 dní po termíne, začali kontrakcie okolo16:00 doma, 19:30 príchod do pôrodnice, 21:45 sa narodil syn. Pôrod dosť ťažký aspoň som si to donedávna myslela.
Tento druhý bol rozhodne ťažší, aj keď zotavenie po rýchlejšie hoci som viac zošitá ako po prvom.
5.8 (dva dni po termíne) ráno o 2.00 mi začala po kúsku odtekať voda, a začala som krvácať. Tak som sa rozhodla necakat, o 4.00 príchod po pôrodnice no nález taký že 🙄 otvorená na špic prsta. Každú hodinu monitor, na vzdycharni som ešte čo to pospala. O 8.00 mi zaviedli do posvy tabletku na vyvolanie. Do 12tej sa nič nedialo, potom naraz bolesti každých 5 min, otvorená na 4. Rýchlo klystir atď, mala sa narodila 14:10. Ale teda bolesti ukrútne, nemala som ich takéto pri prvom, naozaj. To Asi tou tabletkou. Potrhana až pri konečníku, resp dnu .. ani neviem koľko stehov, nariadená kasovita strava prvé tri dni v pôrodnici.
Tešila som sa na druhý pôrod, že bude určite lepší ako ten prvý. No žiaľ nie. Ale nevadí, už sme doma, ja popri väčšiemu nemám čas ani myslieť na to čo ma boli a čo nie.

simuskaaa123
17. aug 2020

Prvý pôrod, pondelok som mala dôjsť na príjem týždeň po termíne.. Nedeľu večer som sa bola prejsť so psom, ešte sme boli u babky. Jedla som hrozno, že nech mam vitamíny. Okolo 9 som si išla ľahnúť a mrte ma začal bolesť chrbát. Zrazu kontrakcie kazdych 10min. Okolo 11 sme išli 35km do nemocnice. Po 15km kontrakcie každých 5min. Potom neskor každé 3min. Do pôrodnice sme došli okolo 12, hneď ctg do pol 2. Že rodine. Lenže pred nemocnicou stala psychicky šialená bezdomovkyna, vyzerala jak matoha tak sa mi stratili kontrakcie.. O 9 epiduralka a 10:01 bola malá vonku

tatisna
17. aug 2020

@bjl0803 ja som porodila druhe bejby na chodbe pred urgentom, odrodil ma v podstate sanitar a manzel, snuru uz strihal doktor z urgentu, 4 dni predtym som uz mala poriadne poslickove kontrakcie, ale neotvaral som sa. Porod krasny, 40 minut od prasknutia vody, na 3 zatlacennia, bez poraneni.

bjl0803
autor
17. aug 2020

@tatisna preboha a akoze ľudia naokolo teba ? 🙈😮😮😮

justify
17. aug 2020

Prvý na termín presne, prirodzený, prišlo to nečakane, v noci mi odtiekla voda, muž samozrejme v strese ale islo to rýchlo a dopriala by som taky porod kazdej, nehovorim ze uplne bez bolesti ale, rada nan spominam. Druhy plánovaný cisarsky kvoli KP. Princezná sa ale rozhodla ísť von o 10dni skor ako bola naplanovana sekcia. Opat mi odtiekla voda ale doma som bola sama so 6r synom. Sadnem k telke a zrazu hlasne "puk" a uz sa voda liala. Moja reakcia bolo hlasne "do riti". Utakala som na wc lebo voda sa lialaaaa jak keby som jej 200litrov mala,volam muzovi ze mi odtiekla voda a on sa ma opytal ze " a mam prist domov?" Nieee moj zlaty,ja si ju vyrezem sama doma priborovym nozikom 🤦‍♀️ nakoniec teda prisiel,samozrejme stres a panika po druhe, syn plakal na chodbe lebo trma vrma okolo, zľakol sa co sa to deje. Bola som cerstvo najedena,tak ma nechceli rezat,ze az po 6hod.ale nakoniec to islo tak rychlo,ze o 16:55 mi odtiekla voda
, 17:30 prijem a 20:07 zo mna vybrali malu. Dúfam,ze moj posledny porod, na cisarak uz ani za milion 😂

tatisna
17. aug 2020

@bjl0803 bolo to okolo 23.00 takze 1 chlapik tam bol v cakarni ale potom nejako zmizol, asi sa vyliecil 😁

bjl0803
autor
18. aug 2020

@justify to sa len chlap môže spýtať 😁😁😁😁😂

bjl0803
autor
18. aug 2020

@tatisna radšej haha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre