Spontánny pôrod 4 roky po cisárskom v Považskej Bystrici

andreapeto
1. mar 2016

Ahojte je tu niekdo kto pracuje v Povazskej Bystrici v nemocnici na porodnom
Mam termin 17aprila a chcela by som ist rodit do PB normalne som 4roky po cisarskom a moja doktorka mi povedala ze v PB by mi naplanovali cisarsky ked som mala predtym cisarsky ,ze ak chcem rodit normalne tak mam ist do Trencina mate niekto podobny pripad alebo odbornu radu dakujem

drobcek26l
1. mar 2016

Nemám ani podobný prípad ani odbornú radu ale o PB je to uz dávno známe, ze po prvom cisárskom sa tu uz nedá rodiť prirodzene. Kedysi som sa na to pýtala lekárky a ona mi to vysvetlila tak, ze v PB nemajú potrebné vybavenie, keby sa pri takomto prirodzenom pôrode niečo skomplikovalo, aby urobili hneď další cisársky. Neviem co je na tom pravdy, ale v Trenčíne ti to umožnia pokial to bude zdravotne možné

andreapeto
autor
1. mar 2016

Dakujem som bez komplikaci a maly je dobre otoceny chlapov kolega povedal ze jeho zena pred rokom isla rodit po cisarskom a chcela cisarsky ale ze ju nechaly rodit normalne v PB tak zistujem lebo do Trencina je to odnas dalej

jolinka
2. mar 2016

@andreapeto to v dnesnej dobe nie su na to vybaveni ???? nechapem. Ja som po prvom cisarskom /deflexna poloha tvarou plus kolaps placenty/ rodila este 3 deti normalne.

Medzi CS a druhym normal porodom bol odstup 2,1 roka. tiez ma lekarka nahovarala na druhy cisarsky, ale primar ma po vysetreni v nemocke pri zacati porodu odporucil aj na normalny, ze dieta je OK, poloha naliehajuca hlavicka a pekne to postupuje a ze nie je dovod na CS, bol to mmch moj najlahsi porod.

Pri dalsich porodoch som rodila uz automaticky normalne, lekari to brali ze ked som uz zvladla jeden normal porod po cs, dalsie tiez zvladnem.

24dzin24
30. mar 2016

V PB maju dost biedne vybavenie... som 2 mesiace po porode a zazitok mam hrozny, som povedala, ze uz nikdy viac a to som chcela este dalsie babatko... ☹ prenasala som, porod vyvolany.... za mna teda Povazsku neodporucim asi nikomu ☹

andreapeto
autor
30. mar 2016

@24dzin24 a ako dlho trval vás pôrod aký bol personál v PB a mali ste komplikacie

24dzin24
30. mar 2016

Rano mi dali vyvolavacku, v noci ma to chytilo, na druhy den rano (po vymeneni smeny) pichli vodu, o pol 11 dali infuziu a do jednej ma nechali trapit.. mala sa zasekla, chybal jej kyslik, ozivovali ju a az o siestej vecer ju prevazali do BA, lebo cakali kym sa sanitka a inkubator uvolni... pritom mi hned povedali, ze musi ist do BA, ze oni nemaju potrebne pristroje pre nu a do 6 hodin po porode musi byt na nich nech ma co najmensie dosledky.. 13:45 sa narodila a o 18:00 mi prisli povedat nech sa s nou idem rozlucit, ze uz tam ide

andreapeto
autor
31. mar 2016

@24dzin24 ja som rodila pred 4r v hlave spontánne do bezvedomia a keď mal maly málo kyslíka nejaká sestra čo sa bála tak zavolala zástupca primára a ten mi nakoniec spravil cisarsky našťastie sme vporiadku tak ďakujem za radu pojdeme do Trencina hadam aj vy ste zdraví a držím palce

24dzin24
31. mar 2016

Ja som sa otvarala pomaly, aj ked kontrakcie boli neskutocne, ale ked to bolo aj pomaly tak ma nechali trapit, infuzia pomaly dotekala a ked som sa opytala dokedy to tak bude, tak mi povedala ze pokial sa neotvorim alebo sa eventualne bude dat aj cisarsky... no ale uz ked sa malinka zasekla, cisarsky sa uz nedal, a uz som musela len dotlacit.. mesiac sme boli v BA, nasledky uvidime az casom, podla toho ako sa bude vyvijat, zacali sme cvicit vojtovku a papat sa ucime cez cumel (zvysok dosondujem) ...
@andreapeto a este.. mala som taku "milu" sestricku co mi povedala, ze za to mozem ja, ze som sa malo snazila a myslela len na seba...

24dzin24
31. mar 2016

@andreapeto myslim ale, ze treba trafit aj dobreho doktora (najlepsie takeho co ma vela odrodene) a sestricku co skor povzbudi ako vynada... ja som mala mladsiu doktorku a zvon alebo klieste sa zrejme bala pouzit... len mi potom povedala, ked som sa pytala, preco nepouzila zvon, ze nevidela dovod ...

andreapeto
autor
31. mar 2016

Take pip... Som mala aj ja v ilave tak chceme ísť skúsiť do Trencina lebo termín mám už 15aprila tak hádam bude lepšie drzim vám palce aby ste boli zdrave

24dzin24
31. mar 2016

@andreapeto nech uz pojdes kdekolvek drzim palce, aby vsetko prebehlo hladko 🙂 ja neviem ci sa niekedy este odvazim mat druhe babo, aj ked by som velmi chcela

andreapeto
autor
31. mar 2016

Neboj to prejde a zabusnes na to keď dostaneš znova tehotná ja mám 4roky od toho tragického porodu bola som v bezvedomí teraz sa síce bojim porodu ako to dopadne ale sa aj teším len nechcem moc cisarskom len keď bude nutný lebo čo mi dorobili v hlave jazvu mám doteraz katastrofálnu a ešte pol roka po pôrode som s nou chodila na chirurgiu na vyberanie vn.stichov lebo mi to hnisalo no nepríjemné zazitky

24dzin24
1. apr 2016

Porod by som prezila aj ked bol dost narocny, len keby bolo vsetko v poriadku, toho sa bojim najviac ☹ ... snad budes mat tento porod lepsi, hlavne sa pozitivne nalad a nemysli na nic zle, iba sa tes na miminko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre