Spontánny pôrod a cysta na mozgu

kristin00
5. máj 2022

Ahojte, je tu niektorá ktorá rodila normálne s cystou na mozgu? Pred rokom mi bola náhodne nájdená arachnoidalna cysta ( plošná 27x4,5mm) nikto to nesleduje, neurológa nemám a prakticky lekár sa mi vyjadriť nevie. Už mám stres, chcela by som rodiť prirodzene. Myslite, že je to možné ?

Ďakujem

luccija
5. máj 2022

@kristin00 prečo nechodíš nikam na kontrolu?

viestta
5. máj 2022

Prečo nemáš neurológia? Prečo ho nerieši aspoň teraz, keď si tehotná? Vie tvoj gynekológ o tejto diagnóze!

lorin29
5. máj 2022

@kristin00 v ktorom si týždni?
Cystu bude treba určite skontrolovať a je možné že bude chcieť pre vaše bezpečie oboch spraviť sekciu... Veľmi ma prekvapilo ze ta nikto s týmto nalezom nesleduje žiadny lekar🤔

silvia33_33
5. máj 2022

@kristin00 cystu mám aj ja na neurológiu chodím ale cystu neriešia, rodila som normálne. Neurologička povedala že tieto cysty sa samé obyčajne vstrebaju preto sa neriešia. Riešia sa len vtedy keď robia problém.

lily14
5. máj 2022

@kristin00 ja mám a rodila som spontánne...a druhý pôrod cisárskym

lily14
5. máj 2022

@kristin00 vraj ju mám od narodenia a má ju veľa ľudi len o Tom nevedia,aj mne ju zistili náhodne pri mr mozgu kôli migrenam.. chodila som ju kontrolovať _ či sa nezväčší ale u som 2 roky nebola

kristin00
autor
5. máj 2022

@viestta
@luccija
@lorin29
No nemám neurológa, zistili mi to tiež náhodne pri iných problémoch na pohotovosti. Povedali, že je to ok a netreba to ani sledovať tak ja teraz ozaj neviem. Zatiaľ som len v 18tt

viestta
5. máj 2022

@kristin00 tak to povedz gynekológovi, nech ta pošle na neurológia na konzultaciu

kristin00
autor
5. máj 2022

@viestta určite mu to poviem. chcela som už na poslednej poradni ale nejak mi to vypadlo. A známy ma už strašia jak je to problém tak som chcela vedieť či nemá niekto podobnú skúsenosť 🙂

diamond007
5. máj 2022

@kristin00 neviem či pomôžem, ale sesterka dostala trombozu v mozgu a musela preto cisárskym...
Ovšem ja to máš od narodenia a nerobí ti to problémy, tak možno bude možné aj prirodzene.

kristin00
autor
5. máj 2022

@diamond007 tak to je asi dosť veľký rozdiel tromboza a cysta 🙂. Snáď mi to nebude robiť žiadny problém

diamond007
5. máj 2022

@kristin00 neviem, nakoľko tiež neberie na to lieky, nič sa s tým nepodarilo spraviť takze s tým žije bezproblémov zatiaľ.

diamond007
5. máj 2022

@kristin00 a spontánny pôrod jej zakázali kvôli prípadnému prasknutiu (tlaku pri tlačení) a pokiaľ mi je známe aj cysta moze prasknúť.

kristin00
autor
5. máj 2022

@diamond007 fuu, no mne bolo povedané že cystu ma veľmi veľa ľudí ale nezistí sa lebo väčšinou nespôsobuje problémy. A tromboza je asi vážnejší stav si myslim

diamond007
5. máj 2022

@kristin00 držím palce

agikaku
25. máj 2022

@silvia33_33 a akú máte cystu? Ja mám koloidnu

sabina_71
31. máj 2022

Ja mám adenom hypofýzy, čo je v podstate to iste a mala by si mať neurológa. Pokiaľ nepociťuješ nejaké problémy tak sa cysta kontroluje raz za rok až dva preventívne. Zo začiatku sa môže aj každého pól roka pre pripadne zväčšovanie. Pokiaľ netlačí na žiadne centrum a nezväčšuje sa tak sa nerieši. V opačnom prípade treba postúpiť nejakú liečbu, či už lieky alebo čokoľvek do toho sa ja nevyznám. Každopádne treba to nahlásiť aj gynekológovi aj novému neurológovi, a nech ťa tvoja rodina nestraší, ale podporí. Strach a stres narobia častokrát väčšiu galibu.

kristin00
autor
31. máj 2022

@sabina_71 ďakujem, akurát si hladam neurológa. Nikam sa neviem dovolať a ak sa náhodou odvolám tak termín v septembri

stella1993
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka272m
4. mar 2024

@kristin00 dobrý deň , chcem sa opýtať či všetko dobre dopadlo , ja mam ten istý problém a caka ma porod

kristin00
autor
5. mar 2024

@lenka272m áno, všetko bolo úplne v pohode, rodila som spontánne. Žiadny problém nebol. Dcerka už bude mať rok a pól 🙂

Držím palce, hlavne žiadny stres 😊🌼

lucka1197
5. mar 2024

@lenka272m Dobrý deň, tiež mám cystu na mozgu a v pohode som s ňou dala dva pôrody 🙂 Držím palce 🌹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre