Spontánny pôrod vs. vyvolávaný pôrod

gabika4
12. sep 2018

Ahojte, moja otázka sa týka tých žien, ktoré zažili spontánny pôrod aj vyvolaný pôrod. Aký bol u vás medzi nimi rozdiel. Ja som zatiaľ zažila len pôrod, ktorý mi vyvolávali tabletkou + pridali mi oxytocin. Bolo to niečo strašné. Prosila som ich už o cisársky. Možno to bolo zapríčinené aj tým, že som mala preeklampsiu (vysoký krvný tlak) a kvôli tomu mi vyvolávali pôrod o 2 týždne skôr ako som mala termín. Vôbec som nedokázala tlačiť od toho tlaku, takže mi musela sestrička "skákať" po bruchu. Teraz kvôli tomu mám strach mať druhé dieťa. Väčšina žien hovorí, že druhý pôrod bol rýchlejší ale zato bolestivejší ako prvý. Ja si už neviem predstaviť, žeby to bolo ešte bolestivejšie. Preto sa chcem upokojiť tým, že som ho mala bolestivý len kvôli tej tabletke a oxytocinu :D prosím potešte ma 🙂

malinajahoda
15. sep 2018

@momoika presne ako píšeš!!! To je ona! Tá stará bosorka!!! Takže sme sa zhodli 🙂. To ona sa ma opýtala prečo si furt po mlieko chodím a nedám jej to svoje?! No chápeš to?! Dobre jej to j....o! A ja bradavky v katastrálnom stave. Áno, pani Lenka. To som ti písala, že na ňu som sa vždy tešila. Aj bola u nás malinkej poistku robiť. Si podarená ozaj, zážitky máme na parádu.

bibyke
15. sep 2018

Moze to byt aj bolestivejsie😁 prvy porod vyvolavany od zavedenia cipku do troch hodin sa maly narodil,druhy porod spontanny,strasne bolesti,aj ked "len" dvojhodinovy porod,ale myslim si,ze bolestivejsi ako ten prvy

momoika
15. sep 2018

@malinajahoda pisala som ti spravu, ale nejde odoslať 😦🤔 nejak to blbne. nech tu nespamujeme autorke prispevok. Každopadne ona vždy mala
pripečenu poznamku na niekoho. Proste alepb hulakala po chodbe. Mala som dať maleho preventivne slniť, aby nedostal žltačku, to taka červenovlasa sestrička navrhla, ta bola tala neutralna ešte... No a tak ked sa najedol, mala som ho doniesť. Otvorila ta raketa:
-čo chcem?
-Ja že maleho na slniečko.
-A čo ma žltačku?
-nie
-tak a načo ho mam dat na slnko, ked mu nič neni?
Alebo spolubyvajucej povedala, že ked jej maly bude vreštať, že jej maleho donese, ona nema čas ho tam pestovat po izbe. 😀 fuchtla...

dai
15. sep 2018

@gabika4 ahoj. Prezila som 3 porody s oxitocinom - vsetky deti sa narodili cca za 1 hodinu - podla mna v pohode, posledny najhorsi lebo sa mi 3x porod zastavil... deti su v poriadku, po porode pekne hned so mnou na brusku - ja si uz na ziadnu bolest realne nepamatam aj ked som naposledy rodila pred 8mimi mesiacmi🙂 ten pocit po to nejak vymazal... ale teda ja som porod nikdy nedramatizovala - skor ho vnimam ako nevyhnutnost aby babatko prislo v poriadku na svet a bolo co najskor so mnou.

kratulka
15. sep 2018

Prvý vyvolávany doktor masiar...za 2.5 hodiny Ale dotrhana na 1 zatlacenie...Krcok mi doktor roztahoval nasilu masaker
...druhý spontánny 8 cm.orvorena som prišla a v pohode vsetko aj bolesti znesitelne...keď ma dali ľahnúť konec..všetko prestalo a o 2 hodiny pomaly zas začalo a to do pol hodky sa dalo ake posledne su vzdy masaker..

Tretí zas nasilu...aj krcok trhali atd..kontrakcie boli ok ale som.sa neotvárala. Keď dom.uz videla doktora v dverách skoro ma porazovalo.. nnakoniec došli na to ze drobec zaseknuty proti kostrci..jedna sestrička mi pomohla ruka do mna A nadvihla hlavičku.. v momente sme tlačili.. ale myslela som ked nadvihla hlavičku že som skončila..dieťa nedychalo..uz ani nerátali ze bude zit..
Teraz štvrtý sa uvidi

veronikabn
3. okt 2018

@qwert87 ja som mala presne taky isty prvy porod ako ty...nevedela som do coho idem,doktorka "poradila" oxytocin,tak som si len pomyslela,ze vsak hadam vie ako lekar lepsie co ma robit...a potom to islo rychlo,presne ako si opisala....do teraz mam nasledky,taka som ostala dotrhana (treba to riesit plastikou,ale az po dalsom porode),aj babo museli predychavat...uz by som to nechcela zazit

jennyska
23. nov 2018

Ahoj @gabika4 a ostatní maminky. Na koníkovi máme nově i Odbornou poradnu o Hypnoporodu s Hankou a všechny otázky do ní můžete kdykoli vkládat zdarma a anonymně: https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...

Vložením svého dotazu pomůžete i dalším maminkám, které zajímá to stejné, co Vás a hledají tu nejlepší možnou radu a podporu, kterou mohou dostat.

Děkuji za vložení otázky/otázek a přeji krásný den 🙂
Jennyska
Modrý koník team

ester177
27. nov 2018

@tatharina aspon ze ti ju netahali zvonom ako mne. 30 hodin bez plod.vody, 8 hodin vysoke davky oxytocinu, slabe odozvy mal vyse 2 hodin. Katastrofa, danej nemocnici sa vyhybam oblukom.

tatharina
28. nov 2018

@ester177 och panecky. Ved mne rovno povedali, ze bez plodovej maximalne tusim 18 hodin. A tak aj bolo u mna. Ked uz zacala tiect zelena, mala nema ozvy, hned behali. Fakt mi to pride tak, ze silou mocou chcu prirodzene porody a potom takto ohrozuju nas, aj nase babatka.

ester177
28. nov 2018

@tatharina ja som z toho stresu aj o mlieko prisla. A maly bol 5 dni v inkubatore. Do porodnice som isla s radostou, vsetko som pre babo mala zbalene, ze sa on budem starat sama, a nakoniec to takto dopadlo. Rana na hlave zo zvonu sa mu hojila mesiac. A nastastie mu tam aj narastli vlasy 😧. Mala som taku traumu z toho vsetkeho, ze som na kontrole u mojej dr. plakala, a ta ma utesovala. Predpisala mi aj antidepresiva. Teraz som tehotna po 10,5 roku. A verim, ze tento porod bude krasny a prirodzeny. Beriem wobenzym, serrapeptazu, aby som bola zdravucka a nepotrebovala predčasné vyvolávanie. Chcem rodiť v termíne alebo po, a bez oxytocínu a podobných humusov, co sposobuju enormné bolesti a prehnanými kontrakciami dusia bábätko. Planujem si kupit aniball, ze je to naozaj dobre. Este by som potom chcela 3.babo, a potom si dam skaredu jazvu z 1.porodu "opravit" 😃, pretoze ta komunistická mäsiarka ma skaredo zosila.

tatharina
28. nov 2018

@ester177 drzim silno prsty ❤️

ester177
28. nov 2018

@tatharina ďakujem 😊 aj ja tebe prajem všetko dobré...

lu4444
22. feb 2019

Pridám sa.... ja mám skúsenosť s vyvolávanym, tiež som ich prosila o cisarsky. Začalo to večer a skončilo rano. Veľká bolestivosť. epidural mi ani nezabral nakoniec po oxitocine. A plus v jednej polohe na monitore.

ester177
22. feb 2019

@lu4444 podstatne je, ze sa ti nedusilo bábätko, lebo pri silnych kontrakciach moze stracat kyslik. Tak blahozelam a trosku zavidim 😀 ze to mas uz za sebou. Vela zdravia a stastia tebe aj drobcovi. 😉

supucka
30. júl 2020

@lilijana ahoj.. Viem ze to už 2 roky ale mala si ten tretí pôrod prirodzene bez vyvolávania?

lilijana
30. júl 2020

@supucka ahoj, do nemocky som uz isla s tym,ze porod bude vyvolavany(4 dni po termine)prisla som v utorok doobedu na prijem, jedine co som dostala bola 1 z 3 injekcii(co sa davaju na prekrvenie maternice,alebo nieco take to je) a v stredu rano o 7 mi mala byt zavedena vyvolavacka, no maly si to rozmyslel nastastie sam okolo 3.30h rano, praskla mi voda o 6.50h bol na svete 🤷‍♀️ takze to stihol pred vyvolavackou 😃

supucka
30. júl 2020

@lilijana tak paráda. Rýchlo...

aangie6950
8. mar 2023

@malinajahoda ja som si prezila to iste a keby niet dobrej hlavnej gynekologicky tak tu niesom ja ani mala.. umelo vyvolavany uz nechcem radsej pojdem cisarskym a bodka!- ani za epidural niesom… je to tazke sa s tym zmierit tie obavy mam znova ale musim sa drzat kludna aby som to zvladla ochvilu nastane cas aby som si cvicila panvu a snad mi to pojde lahko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre