Vyvolaný pôrod

20. mar 2023

Ahojte idem od dr. Ale ostala som pri nej tak zmätená ze som sa jej nedokázala pýtať žiadne otázky len som bola ako duchom mimo...mala som termin porodu podla ultrazvuku 17.3 a podľa poslednej ms dnes 20.3. dr mi povedala ze ak dnes alebo zajtra sa nic nespustí tak mam prist v stredu do nemocnice na vyvolanie pôrodu.
.. nieje to zbytočne este skoro? A to vsetko co som citala na nete ohladom vyvolaneho porodu ma dost desi
A vraj dokonca ked sa vyvola porod tak sa nemusi ani spustit a aj tak moze zena skoncit na cisarskom. Mam len pomaknuty krcok... Mate skusenosti ohladom vyvolaneho porodu? Mali by mi dať tbl na vyvolanie. Vraj vyvolany porod je bolestivejsi co porovnat neviem lebo som prvorodička...
Ďakujem za skúsenosti rady...

ada12345
20. mar 2023

Ak dieta nie je nejak nadmerne vacsie podla UTZ ako vypocitane datumy, tak by sa malo nejaky ten tyzden pockat. Urcite je lepsie spontanny zaciatok ako vyvolavanie. Tablety na vyvolavanie nie vzdy zaberu a niekedy treba zopakovat a ano, ja som potom mala silne bolesti pri kontrakciach. Ak by si takto dopadla, urcite si daj pichnut EPI.

autor
20. mar 2023

@ada12345 tak mala ma podla ultrazvuku 3400g
Myslela som ze za prenasanie sa povazuje keby sa od dneska od terminu podla poslednej ms nic nestane do 27.3 ze to je tyzden po termine... Epi si dam urcite...

ada12345
20. mar 2023

Ano, tak by to malo byt. Ja by som urcite este chcela pockat, ci sa porod nerozbehne prirodzene, pokial lekarka na to nema nejaky zdravotny dovod preco porod zacat skor vyvolavat. Pripadne jej este zavolaj/napis mail, ze ti nie je jasne preco ti kazala prist uz v stredu a ze ak na to nie je nejaky zdravotny dovod, tak by si radsej este par dni skusila pockat.

cookie29
20. mar 2023

V ktorom si tyzdni? ja som prve dieta rodila 41+3 praskla mi plodova voda, ale teda ako vo filme. A potom vyvolavali porod, lebo sa nechcel spustit. Tabletky mi dali viackrat ale nezabrali, nakoniec oxytocin. Skus este zavolat dr a popytat sa. A na nete moc necitaj, tam vacsinou ludia davaju desive historky, ci popisu skor to zle a porod sam o sebe vyvolava respekt, tak sa nestresuj 🙂 pred najkrajsim stretnutim zivota

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pondelok01
20. mar 2023

ja mam cerstvo za sebou vyvolavany porod, tiez som sa predtym docitala vela strasidelneho, takze som mala z toho velke obavy, aj z pripadneho cisarskeho. Ale odtekala mi voda uz 36h, takze to bolo potrebne. Dali mi balonik (foleyho kateter), a tabletku misoprostol. Balonik som mala 12 hodin, tabletiek som pojedla 6, nic sa nedialo. Isla som znechutena spat, ze ja snad nikdy neporodim. Zobudila som sa na kontrakcie, celkom silne ale zvladnutelne. Sla som na wc, balon vypadol. Za 20 minut kontrakcie zosilneli na mega bolestive, za dalaich 10 minut som sla tlacit, a o dalsich 10 minut bolo dieta na svete, bez nastrihu. Celkovo porod od odtecenia vody trval 47 hodin, ale bolesti iba 40 minut. Takze moja skusenost je, ze vyvolany porod nemusi byt nutne hororovy pribeh. Ale co sa tyka tvojho terminu, ak je vsetko v poriadku, a dieta nie je prilis velke, tak by som este pockala, v mojej porodnici vyvolavaju za takych okolnosti az v 41+1.

katka281
20. mar 2023

Ja to sice porovnat neviem, ale prvy porod mi vyvolavali vkladom tablety, ktoru teda zavedu aj tebe ak sa ti porod nerozbehne sam. Islo to naozaj rychlo. Len som ti chcela napisat, aby si sa nebala 😉 nemaj stres, dychaj dychaj dychaj a hlavne klud. Boli to, ale vydrzis - ja osobne som cakala ze to bude boliet viac. Necitaj hororove skusenosti a pozitivne nastav mysel. Ono bez bolesti na svet dietatko nepride, uvidis ze budes po porode na seba velmi hrda.

autor
21. mar 2023

@marietaaaa11 tak niesom asi jediná 🙄 noo tak uvidim zajtra idem tak uz som troska nervozna zo vsetkeho

autor
21. mar 2023

@pondelok01 tak ja mam 41tt a myslím ze 1den a ako to bolo mohla si predtym jest? Musela si len lezat bola si napojdena na pristroje? A co wc? Podla toho co pises asi si nemohla chodit na wc ale dali ti hadicku? Mnr dr povedala ze mam prist zajtra rano daju mi tbl a budem cakat neviem ci s tebou bol manzel dúfam ze za ten cas bude moct byt pri mne co budeme cakat...

autor
21. mar 2023

@katka281 uz aby som to mala za sebou aj to je najhorsie ze ci ta tbl zaberie ako dlho budem cakat a vsetko do kopy 🙄

maryetta
21. mar 2023

Prvy porod mi zacal ale pomohli vyvolavat.
Dala som si aj epi-nezabrala. Mala som nakoniec akutnu sekciu.
Druhy a treti boli vyvolavane. Zvladla som aj bez epi 😉
Vyvolane tiez tableta dole. Dali o pol noci a na dalsi den sa narodili.

tiumen
21. mar 2023

Ja som mala tri pôrody a tri vyvolávačky a normálne sa bojím, že budem 4x rodiť normálne bez nej 😅 mne vždy pekne zašlapali, že všetci boli do 6hod vonku 😁

autor
21. mar 2023

@tiumen tak to by som chcela aj ja za 6h 😁 toto ze neviem ako dlho to bude zaberat a vobec ci to zaberie

autor
21. mar 2023

Dokonca si myslim ze v noci mi odisla cast hlienovej zatky bol to taký dlhý do zlta sfarbeny hlien a pred tym take mensie kusky, ale dnes cely den nic ani sa nic nedeje tak ja uz neviem isto o tom poviem zajtra dr tak uvidim

pondelok01
21. mar 2023

Mohla som normalne chodit na wc, trcali mi take nejake veci zo susky, ale normalne som s tym fungovala. Nebola som pripojena nikam, parkrat mi spravili ctg pocas dna. Jest ani pit mi nikto nezakazoval, aj obed aj veceru mi normalne priniesli. O 21:00 zamykali oddelenie, dovtedy som mohla byt s manzelom v navstevnych priestoroch, keby je volny nadstandard, mozme byt na izbe spolu, ale nebol, takze bohuzial ho poslali potom domov, a potom sa to rozbehlo tak rychlo, ze som ho sice zavolala skor, ako som dostala pokyn, ale aj tak nestihol prist. Cesta trva 25 minut, a kym prisiel, mala bola na svete.

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katuskamala1
21. mar 2023

Mne primar vysvetloval,a tiez nasledne i dr ze epiduralka pri vyvolavani porodu je kontraproduktivna. A suhlasim. Prvy porod mi epi zastavila na nejaku dobu... no ale k veci - prvy porod sa rozbehol sam na 9ty den ked aom uz mala ist na prijem a druhy porod mi vyvolali na 5ty den a som porodila za 1 hodinu :D takze jak som sa bala jak cert kriza,ze bez epi a vyvolavacka tak mega stastie som mala.
Ale skor ako na 5ty den by som nedovolila vyvolat.. mne vyvolavali lebo prvy po 9 dnoch navyse mal zelenu vodu a infekciu z nej..
Drzim ti palce a prajem krasny porod

autor
21. mar 2023

@marietaaaa11 dakujem velmi pekne 😇 urcite sa ozvem

autor
21. mar 2023

@katuskamala1 och 😞 a dala si to klobuk dole 🎩 ďakujem pekne

3petka
21. mar 2023

Podľa mna je to individuálne. Ja som prvého rodila prirodzene a druhého vyvolávačku. Pri oboch boli kontrakcie to iste ale samotné tlačenie bolo horšie pri vyvolavanom. Dr mi vravela že niekomu zaberie hneď tabletka a niekto čaká aj 4 hodiny poprípade nezaberie. Ja som do 15 min začala mat bolesti a za 4 hodiny som rodila.

autor
21. mar 2023

@3petka parada ja uvidim zajtra 🙄 tak sa vam ozvem

autor
22. mar 2023

@marietaaaa11 tak ozyvam sa som uz na izbe a cakam ci sa nieco bude diat zatial nic vobec tbl som dostala cca pred 2 a pol hodkou

pondelok01
22. mar 2023

Drzim palce

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. mar 2023

@marietaaaa11 akurat som bola na usg tak je vsetko ok mala sa ma dobre 🙂 ved bodaj by sa nemala ked sa jej nechce von 😂 akurat som sa pytala sestricky ci sa ma budu pred porodom pytat ci mam zaujem o epi.tak sa ma pytala ci mam na to vysetrenia hovorim ze nie 🤔 ani som nevedela ze sa dajake pred tym robia 🤔 tak ze neviem asi budem bez epi

sasanka605
22. mar 2023

Teraz pri 3tom som sa zasekla na 5cm a dali oxytocín. Bolesť ovela horšia ako bez neho ked to išlo prirodzene ale do cca hodiny bola mala von. Na konci ale tie bolesti boli fakt zle.

mmoni89
22. mar 2023

Treba mať na to také poučenie aby to dali epi. Aspoň teda keď som ja rodila tak som musela a to som išla tretí krát 😄držím palce nech to máš čím skôr za sebou

maryetta
22. mar 2023

Ja prvy porod neratam.
Ale pri druhej ked mi dali o pol noci tabletu. Musela som lezat ze lepsie zaberie ze sa udrzi pri krcku.
Ze do rana zvyknu nabehnut kontrakcie. Mne nabehli az poobede a vecer o 20:00 som prisla na salu a za 20min bola na svete.
Pri poslednom tiez ze tableta o pol noci. A rano sa to rozbehne.
Zacala prva mini bolest cca o pol 8.
9:30 som volala dr. A 10:25 sa syn narodil.

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika5481
22. mar 2023

Na Epi sa chodia vybavovať papiere minimalne mesiac dopredu aspon u nas, ja som ich mala, chodila som na vsetky vysetrenia, prenasala som tyzden, vyvolavali, najprv injekcie, napokon cipok ten zabral tak rychlo,ze mi tu epi pichnut nemohli, lebo som bola velmi otvorena, tolko z mojej skusenosti 🙂 pri prvom porode som mala epi neviem si vynachvalit, druhy som si prezila so vsetkym, to date drzim prsty 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre