Spozná ma dieťa po pôrode?

smejko1212
24. jan 2023

Zdravím, moja priateľka má tento mesiac porodiť, už je v nemocnici mal som byť pri pôrode, ale keďže som ochorel silný kašeľ a teplota,tak pri pôrode samozrejme nebudem. A okrem toho, že ma trápi, že nemôžem byť pri priateľke, keď bude rodiť mám ešte starosť, že keď po 4 dňoch prídu domov a ja snáď už budem zdraví či sa ma dieťa nebude báť a spozná ma podľa hlasu? Nemáte niekto skúsenosti.

marca12
24. jan 2023

@smejko1212 netrap sa. Pre vacsinu chlapov je porod stres a nevedia,kde je sever,ked to pride. Moj švagor tak zmatkoval,ze sa dodnes na tom zabavame,ked spominame. Urcite ta spozna. Ta laska medzi dietatom a rodicmi sa neda opisat,je bezhranicna.

hviera81
24. jan 2023

no spozna ta az neskor, resp neskor bude vediet ze ty si znama tvar. prve dni, tyzdne netusi, len potrebuje starostlivost. az neskor zisti kto mu tu starostlivost dava

smejko1212
autor
24. jan 2023

Moja priateľka a moje dieťa sú pre mňa všetko preto som dosť momentálne, aj v stresoch. Ďakujem pekne všetkým, aj za pekné odpovede 🙂 potešilo ma, že sa nájdu, aj ľudia, čo dokážu, aj na takéto otázky odpovedať milo. To, že ma tu niektoré maminky vysmiali za otázku, chápem, veď každý sme nejaký a každý ináč dokážeme reagovať na niektoré veci, takže vďaka, aj za tie negatívnejšie odpovede. Uznávam, že som dal nezvyčajnú otázku a chápem, že ju niektorý ľudia vnímali, ako príliš hlúpu a prvé reakcie mňa samého presvedčili, že je otázka fakt mimo, ale ukázalo sa, že, predsa len sú ľudia, čo vedie priamo a pekne odpovedat.

euka210
24. jan 2023

@smejko1212 ze muza toto trapi, klobuk dole. Ja ani ako matka som toto neriesila.
Vyliec sa, pomahaj s malym, hraj sa a po par mesiacoch Ta bude poznat a neskor si Ta aj zapamata.

ivik4
24. jan 2023

Ja sa tak smejem z tych odpovedi 😄

zorkahorka
24. jan 2023

Moj syn skoncil po porode na jiske, manzel ho videl po cca 10 dnoch. A vies co? Mas pravdu, nespoznal ho. Dokonca ho vyse roka vyhanal zo spálne a nechcel so svojim otcom ani spať 😀 ale uz je vsetko inak. Teraz nechce zaspavat zasa so mnou 🤣

jazula
24. jan 2023

@smejko1212 Hanbiť za otázku sa vôbec nemusíš, hanbiť by sa mali tí, čo rovno vysmejú iného človeka…
Môj priateľ síce bol pri pôrode, ale okrem tej hodinky bondingu videl malú až po štyroch dňoch, kedy nás pustili domov…či ho spoznala netuším, ale pozitívne naňho reagovala od začiatku.
Dôležité je, ako sa k bábu budeš správať, keď už budete spolu, vzťah si vybudujete, neboj 🙂. A ak tu stále pre nich s priateľkou budeš, budeš pre drobčeka jeden z dvoch najdôležitejších ľudí na svete 😊. Držím priateľke palce a hlavne nech sú obaja zdraví 🤗

zuzinka888
24. jan 2023

Nikdy ta nevidelo takze asi nie. Neda sa to zistit. Moze poznat tvoj hlas. Prve dni ma babo " zakalene" oci a vidi iba obrysy. Ale urcite citi ze ho lubis.🤗

simonettasimonova
24. jan 2023

@smejko1212 opýtaj sa ho

mijunik
25. jan 2023

@smejko1212 vieš čo, Tvoja otázka je úplne v poriadku. 🙂 Síce trošku “zaujímavo” sformulovaná, 🤪 ale krásna. 😍 Dievčatá Ti už odpovedali, ale napadlo mi - skúste videohovor, aj uvidíš drobčeka a hlavne - bude Ťa počuť. Samozrejme, skoré uzdravenie. 🍀

juliet86
25. jan 2023

ahoj. mrzi ma s akymi ustipacnymi odpovedami ai sa tu stretol. chcem ti dodat nadej ze aj ked teda kvoli okolnostiam prides o bonding po porode tvoje dietatko ta bude vnimat ako druhu najdolezitejsiu vztahovu osobu. lebo ono vnima.ako sa pri tebe citi jeho mama. chapes. dolezite je proste pritomnost. byt tam pre dieta. drzat ho na rukach. pozerat nanho. spievat mu. rozpravat sa s nim. a tiez v poporodnom obdobi tzv materinska starostlivost o matku. to znamena extra starostlivost o partnerku. starat sa o jej zakladne fyziologicke potreby aby ona mala silu starat sa o zakladne potreby dietata. moje dieta sa kojilo aj 10-12hodin za 24hodin. moj manzel mi daval pit vodu z flase. sem tam ma krmil jedlom ked som mala doeta na prse a nestihala jest. masiroval ma ked ma bolel chrbat. googlil laktacnu poradkynu ked som mala zapal prsnika bolesti a teploty. uspaval na fitlopte dieta. strazil ho ked spalo aby som v klude spala.ja a podobne. tyzdne po porode mozu byt narocne. budte k sebe citlivi. oni prejdu.

andreatytler
25. jan 2023

@smejko1212 Si velmi mily clovek a budes uzasny otec.
Zevraj udajne dieta vnima hlasy rodicov uz v bruchu a potom po narodeni ich rozozna, ale myslim ze vo vacsine pripadov sa to neda postrehnut.
Ale urcite budes vidiet ako ta dieta spozna po par tyzdnoch ak sa mu budes pravidelne venovat.
Ked sa narodil syn, muz isiel do prace po 2 tyzdnoch a so synom travil tak hodinnu denne. Vzdy ked sa vratil domov, tak na neho syn vobec nereagoval. Akoby ho ani nevidel a pritom bol muz priamo nad nim. Bolo mu z toho trochu smutno. Potom prisiel covid a dostali sme home office. Muz zacal travit so synom ovela viac casu a po par dnoch ho uz syn sledoval ocami a reagoval na jeho hlas. Urcitym sposobom bol covid skvela vec, lebo bez neho by muz nemal so synom taky skvely vztah ako maju teraz.

beata_k
25. jan 2023

@smejko1212 Isto budes dobry tato 🙂

smejko1212
autor
25. jan 2023

Ďakujem všetkým za pekné odpovede moc ma to potešilo. Malinká prišla na svet včera 24 januára. Presne včera môj brat mal narodeniny čiže to vyšlo pekne.🙂 Ďakujem ešte raz pekne.

zuzahajdulka
25. jan 2023

@smejko1212 gratulujem a zelam vam vsetkym trom ten najkrajsi cas v zivote! ❤️👶🍼

beata_k
25. jan 2023

@smejko1212 Blahozelam a drzte sa 🥳💪

andreatytler
25. jan 2023

@smejko1212 A zabava zacina....
Blahozelam.

mijunik
25. jan 2023

@smejko1212 jeeeeeeeej, gratulujem, želám vám celej rodinke veľa, veľa zdravia, radosti, šťastia, lásky, zábavy, maminke a dcérke rýchle zotavenie po tak náročnom výkone, Tebe rýchle uzdravenie, aby si si čím skôr mohol vyobjímať a poláskať svoje dve dievčatá. 🥰🍀🥹 A Tvojmu bratovi všetko najlepšie k narodeninám. 🥂

lujza123
25. jan 2023

@smejko1212 novorodenec nevníma nič a nikoho. Jediny jeho záujem je matkine prso (pripadne fľaška mlieka) ináč si žije vo svojom svete.
Trvá par týždňov kým začne registrovať okolité zvuky a tváre.
Takže neboj na zoznamovanie budete mat času dosť.

A nemysli si, ty si dieťa tiež nespoznáš. Bude červené, pokrčené, šupinaté... Proste taky malý mimozemšťan, do podoby bábätka sa prepracuje postupne

juliet86
25. jan 2023

@smejko1212 gratulujem tato!!!! to date! kiez je mala zdrava a mamina tiez.

fion22
25. jan 2023

@smejko1212 gratulujeme a želáme všetko dobré malinkej, maminke a tatovi skoré uzdravenie 🥰🤗

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malacibulka
25. jan 2023

Vobec si nemyslim, ze je to blba otazka. Podla hlasu ta spozna aj neskor, ale najavo to velmi neda.

kvetinka75
25. jan 2023

@mikitilik29 bude ako moja dcéra, keď mala 1,5 roka, muž bol dlhšie pracovne mimo. Hovorím jej, príde domov ocino a ona : a ktorý? 😂

ankare
25. jan 2023

@smejko1212 keď budeš s bábom, sprav s ním bonding. Daj si ho na holú hrud naheho. Spozná Tvoju vôňu, Tvoj hlas, Tvoj tlkot srdca. Držím palce! Prajem Ti krásne a zdravé dieťatko!

ankare
25. jan 2023

@smejko1212 gratulujem ku dcérke!

bessdonna
26. jan 2023

@smejko1212 ani mamu nebude poznat☺️dolezite je aby si ho mal na rukach aj ty.kup ho,prebaluj,rozpravaj mu a tak si krasne zvykne.do 3mesiacov ale necakaj velke usmevy a kriky za tatinkom.aj mna to mrzelo,ze som si uvedomila,ze hocikto by sa mi staral o babo,jemu by to bolo jedno.no pride obdobie,ked sa od neho nepohnes a budes pre neho vsetkym.len nebud taky ten typicky otec,ze furt iba mama bude robit vsetko a ty po praci 5min sa povenujes,lebo vtedy si nezvykne a bude sa bat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre