Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Srdcovitý tvar maternice

matulkaa2
17. jún 2015

Dobry den,su tu nejake mamicky ktore rodili prirodzene pri vyvojovej chybe maternice srdcoviteho tvaru?dakujem za odpoved 🙂

womankc
17. jún 2015

mne to tuším lekár spomínal , že mám ten tvar, všetky pôrody som rodila prirodzene a čo sa tohto týkalo nemala som komplikácie, mala som komplikácie ale iného charakteru, myslím, že s týmto to vôbec nesúviselo

kubobubo
17. jún 2015

2 x cisarsky, ale az po tom druhom mi povedali, ze mam srdieckovy tvar maternice.

Dovod prveho cisarskeho bolo zastavenie rastu a malo plodovej vody - 40. tyzden. Dcera mala 2590 g a 47 cm. Dovod druheho cisarskeho bola priecna poloha - 38. tyzden. Syn 2900 g a 49 cm. Ta precna poloha bola urcite kvoli srdieckovemu tvaru, aby mohol rast dalej, tak sa natiahol.

matulkaa2
autor
17. jún 2015

Dakujem lebo prveho syna som pred 3rokmi porodila akutnou sekciou pri ktorej mi bolo povedane ze sa nemohol narodit prirodzene kvoli tej maternici a ze druhe uz potom rovno sekciou,teraz cakam druhe a gynekolog hovori ze niektore zeny s takou maternicou porodia aj prirodzene.Tak neviem ci mam trvat zase na sekcii alebo nie ☹

rasto_zuzka
17. jún 2015

@matulkaa2 Ak sa dietatko stihne dat do polohy dole hlavickou tak sa da rodit prirodzene. Kamoske sa mala dva týžzdne pred porodom stocila hore hlavickou naspat to uz nedokazala tak sekcia ju neminula

matulkaa2
autor
17. jún 2015

Prvy syn bol otoceny hlavickou dolu.

domin85
17. jún 2015

@matulkaa2 mozno zalezi ci je "len" deformovana maternica alebo je tam aj prepazka vytvorena. Mne doktorka povedala, ze mam dvojrohu-srdieckovu maternicu, len spomenula ze nevie ci tam je to "septum" ale kazdopadne predpokladam ze nie, lebo pri tehu sa mi robilo brusko pekne na oboch stranach a porodila som prirodzene- este sa moja doktorka cudovala, ze som vobec v dnesnej dobe jedna z mala co porodila prirodzene a sprirodzene spustenym porodom 😉

anjelik2509
17. jún 2015

@matulkaa2 mne to oznámili na začiatku prvého tehotenstva, kebyže neležím, tak asi padnem na zadok od ľaku...otehotnela som bez problémov, aj tehotenstvo bolo ok, vlastne obe boli ok všetko v norme, aj sa mi obe otočili ako mali a kedy mali, ale pôrod sa mi skomplikoval tým, že nepostupoval, vraj neefektívne kontrakcie....Tak bola akútna sekcia...A pri druhom som sa o klasiku ani nepokúšala... A že ju mám dvojrohú....
Ale poznám jednu babu, tiež má takú maternicu a porodila normálne...Len teraz sa im nejako nedarí mať druhé mim.

matulkaa2
autor
18. jún 2015

@anjelik2509 tak toto bol presne aj moj pripad ze cele tehotenstvo v poriadku,malinky bol otoceny hlavickou dolu,pravidelne ale kratke kontrakcie,nemohol sa dostat do porodnych ciest.Preto mam teraz obavi ako to bude tento krat ci by nebolo tiez rozumnejsie ist rovno sekciou ☹

barboritta
18. jún 2015

@matulkaa2 ja mám túto dg tiež, bruško vždy vypucene do pravej strany, aj to vidieť trochu. Rodila som 2x normálne a raz sc,ale z iného dôvodu, kp poloha maličkej. Doktor mi povedal že všetky deti budú mať krivé nožičky kvôli tomu že majú menej miesta, dve z troch mali, teraz uvidíme. Nechaj to na porodnika, ale ja by som skúsila prirodzene porodiť.

cajka_j
18. jún 2015

@matulkaa2 ahoj,ja mam tuto dg.prva dcera bola kp tak sla planovanou sekciou,druha bolo vsetko ok ale vraj ked mam uterus bicornis a uz prvu sc za sebou,musim aj druhu.no a teraz do tretice som
nasla paradneho dr a synceka som porodila po 2sc spontanne 🙂 tato dg nie je prekazkou prirodzeneho porodu,pokail sa nevyskytuju ine komplikacie,avsak zavisi od dr. drzim palce

anjelik2509
18. jún 2015

@matulkaa2 ja som mala tiež veľkú dilemu pred druhým pôrodom, že ako..... ale nešpekulovala som radšej, môj a dcérin život a zdravie nás oboch boli pre mňa dôležitejšie ako to, ako porodím.... Koniec koncov, sekcia nie je zlá a občas to normálnou cestou nejde..

matulkaa2
autor
19. jún 2015

@anjelik2509 este sa chcem opytat ci vas na tu druhu sekciu odporucil vas gynekolog?

anjelik2509
20. jún 2015

@matulkaa2 no, myslím že ani nie...Ja som sa ho pýtala počas teho že či zas bude sekcia, a že ako chcem ja.... On ma nijak neprehováral, ani mi neodporúčal sekciu...A srdcovitý tvar maternice nespomínal ako možnú komplikáciu... On si aj pri mojom prvom pôrode (rodil ma), po tom všetkom, keď prišiel za mnou na oddelenie, sa čudoval, povedal mi, že si myslela že porodím raz dva...Hovorím mu, že to sme dvaja...
A čo som mala pri druhom svoju pôrodníčku, môj gyndoš už nechodí k pôrodom, tak tá to tiež nechala na mňa...Ale pre istotu ma aj poslali na predoperačné, tak som sa teda rozhodla pre sekciu, keď už som to mala všetko vybavené.... Objednala ma a deň vopred som prišla do nemocky....
Aj primár keď ma prijímal, tak sa ma pýtal že prečo chcem sekciu, tak som mu vysvetlila že prvý pôrod nepostupoval, slabé kontrakcie a že už to nechcem znova zažiť... Ale moja maternica sa nikdy nespomínala..

matulkaa2
autor
20. jún 2015

@anjelik2509 Dakujem za info🙂

anjelik2509
20. jún 2015

@matulkaa2 nie je začo 😉 aj nabudúce a veľmi rada 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli