Staršie dieťa a druhý pôrod - ako zvládnuť odlúčenie?

25. sep 2020

Ahojte idem za vami aby ste mi poradili lebo cítim to tak že situácia čo ma čaká bude straaaasne na city a nemôžem to dopustiť ....taaaak budúci týždeň idem na príjem do nemocnice nakoľko idem rodiť 😍 leeenze pred tým sa musím rozlúčiť s prvorodenym dieťaťom ktoré ide do školy keď si už teraz spomeniem že čo ma čaká tisnu sa mi slzy do očí .....nakoľko sme bez seba boli Max jednu noc .... Neviem či to len ja tak prežívam alebo ste niektorá boli na to podobné ale chcem vedieť ako ste to zvládali .... Ja sa nechcem rozplakať aby aj ona neplakala potom najradšej by som sa zakopala v ten deň pod zem 😓😭😭

redana
25. sep 2020

Ako som to zvladala?No asi tak,ze cele tehotenstvo som sa tesila kedy si pojdem na 4 dni oddychnut do porodnice..deti mali 6 a 3 roky..brali to uplne normalne,ale tak od malicka bezne prespavaju u babky takze ziaden problem..

zooeynka
25. sep 2020

V case videohovorov sa ides"rucat"? Si predstav nasich predkov ked ich napriklad vojna od seba oddelila na x mesiacov, rokov a oni ani len netusili co s ich detmi je, ci ziju,atd ...trosku rozvahy, ja chapem ze aj hormony robia vela, ale toto fakt nie je dovod na plac a stres tyzden dopredu.

dusankomoj
25. sep 2020

Netráp sa dopredu! Zo sebou si ju zobrať nemôžeš a keďže ideš rodiť, budeš mať iné starostí a v tom momente ti to ani nepríde najdôležitejšie, či vyroní pár slzičiek. A navyše deti vedia prekvapiť a malá to dá ,,na pána,,. Držím palce🍼

evkakozickova
25. sep 2020

Toto isté čaká aj mňa o mesiac,môj maličký tu bude bez zomna a úprimne ani neviem ako to tu muž zvládne. Ja asi celý pobyt v nemocnici preplačem,už teraz si to neviem predstaviť nikdy bez zomna nebol max pár hodín.

vilma7
25. sep 2020

V pôrodnici budeš mať iné starosti a nie mravkať za prvým dieťaťom. Ja som si pofnukala keď nás prišli na druhý deň pozrieť syn s mužom, a na tretí sme už išli všetci pekne spolu domov. Som nakoniec bez syna nebola ani len 24 hod., Mal 2.5 roka.

mogaa
25. sep 2020

No budeš to mať ťažké, ale sama si si na vine....a ešte horšie si urobila pre dieťa...teda to túto situáciu zvládne uplne hravo, lebo bude doma🙂keď nebola korona u nás chodili aj škôlkari aj školáci do školy v prírode...v škôlke mali noc v roku kedy im tam robili program a spali tam a aj v škole to mávali....v škole im urbii večer večerný pochod s baterkami a spali v telocvični v spacákoch😉a bolo to super

lenka2710
25. sep 2020

Neviem ako staré máš dieťa! Moja mala 5 a pol keď som šla do pôrodnice, respektíve sa ráno zobudila a mňa už doma nebolo! Vedela, že bábätko mi musia doktori nejako vytiahnuť 😂 muž to zvládol super a ona sa tešila kedy prinesieme súrodenca! Každý deň mi volala, keďže do nemocky kvôli korone ísť nemohla!
To si len my matky myslíme, že deti niečo nezvládnu a muž takisto! Všetko sa zvládne, keď sa musí! Moja bola tiež stále so mnou a keď mala nastúpiť do školky, každý vravel, že to nedá a vieš čo??? Dala to bez jedine slzicky a chodila do skolky rada, takže tie tri-štyri dni určite zvládnu 😉

ajka0207
25. sep 2020

Máš už veľké dieťa, ono to zvládne a ty budeš mať hlavu plnú pôrodu a novorodenca. Ja som išla od dvojročnej, tiež som sa bála ale mala taký program s ockom a starkymi, že na mamu si ani nespomenula. Dokonca dlho spomínala, že aké to bolo super, keď som bola v pôrodnici :D

viki128
25. sep 2020

Ja ta chápem.. Nezažila som to, mam len jedno dieťa, ale úplne ťa chápem.. Už teraz sa bojím dňa kedy pôjde prvý krát do škôlky a bude odomna dlhšie preč 😢

Viem ze som nepomohla prepáč

deti95060810
25. sep 2020

chápem ťa, prežila som.... syn bol roky jedináčikom.... A zrazu som tiež potrebovala ísť do nemocnice....
Keď som odchádzala do pôrodnice rumázgala som ....syn mi smutne kýval z okna...strašná scéna.... Chodil za mnou každý deň - mal to okolo keď išiel zo školy....presedel u mňa na izbe , rozprávali sme sa, napísal úlohy a neskoro poobede išiel domov.... Našťastie bábo bolo v poriadku a tak sme išili domov asi na 4 deň....
Ale neboj sa situácia s pôrodnicou sa zopakovala ešte dva krát.... Pri ďalšej dcére prišiel až raz a pri tej ešte ďalšej neprišiel ani raz za mnou....Pritom stále chodil do tej istej školy... Všetko bude dobre uvidíš.... 🙂

ckatka
25. sep 2020

Prvacka? Bez mamy nebola viac ako jednu noc? Neblazni...
Prvák by mal dávno byt schopný zvládnuť týždeň u babky (môj s prehľadom na týždňové prázdniny chodí od dvoch rokov...)
A keď sa decku vysvetlí co sa ide diať...ono to veľmi dobre pochopí.
Povedz jej tak ako je. Ze ti bude šialene smutno ale veríš ze to obe zvládnete a budete si volať. A potom prídeš aj s bábätkom.mna to čaká.o dva-tri.mesiace. Krpec ma 4 a už teraz sa bavíme o tom, čo bude ako bude a s kým bude kým prídem aby nebol prekvapený (keby sa niečo zomlelo.skor)

ave17
25. sep 2020

Ja tieto uzkostlive matky asi nikdy nepochopim, keby si išla nebodaj na nejakú onko liečbu, na neviem ako dlho s nejasným koncom, tak OK, ale pôrod????? No bože, tak dieta bude s otcom, ved je taky istý rodič ako ty, kde je problém?? Alebo ako tu ma niekto stavy, ze keď pôjde do škôlky, čo len bude?? No nič, bud pôjde v pohode, alebo si pohuci, ako moja už 3.tyzdrn, ale nejdem sa z toho zblázniť. Dieta si musí zvyknúť, že mama mu nebude stále za ritou.

kubkovamama
25. sep 2020

Fuha,no neprehanas trošku?Ja som tiež citlivka,ale klidek,veď to už nie je bábätko,ktoré nevydrží bez teba pár hodín.Mam taký istý rozdiel medzi deťmi,teraz čakáme ďalšie.Syn to bral úplne v pohode,večer mi začali bolesti,tak som s ním dala reč,že zrejme sa na 2-3dni upracem do pôrodnice a bude mať odo mňa pokoj 😉😃Ráno som ho ešte vychystala do skoly a za 2 hodky bola malá na svete.Zo školy cestoval sám k mojim rodičom do mesta,kde som rodila a poobede ma prišiel pozrieť(ex už je ex a vtedy na to kašľať)Druhá vec,že môj bol dosť samostatný,chodila som do prace na 6tu,on bol naučený byť bezo mňa či už v škôlke alebo rodičia strážili,chodili sme k nim na víkendy a prázdniny.Mozno aj tam je chybička,že si dcéru doteraz mala stále nalepenu pri sebe a možno to ona zvládne lepšie ako ty.😉Ešte máš trochu času,skús ju nechat viac času travit s niekým iným,nech ťa má z dohľadu.Ked sa nimi narodí,nech budeš sa snažiť akokoľvek,ten čas musíš rozdeliť medzi obe a na začiatku ho miminko bude potrebovať ďaleko viac ako staršia..a potom sa aj zbláznil,ak to staršia nebude zvládať tolerovat

autor
25. sep 2020

@evkakozickova no napíšem potom ako sme to zvládli ....aspoň NIESOM jediná čo to takto berie .....hotová som už teraz 😔

evkakozickova
25. sep 2020

Ach už nech to mám za sebou,muž neznáša prebaľovanie tak neviem ako to zvládne.

evkakozickova
25. sep 2020

Ak chces môžeš mi napísať správu.

pragmaticka
25. sep 2020

Ze ti prepina..ked som isla rodit druhe,prva mala 3 roky a ja som sa tesila ako si oddychnem od jej vecneho preco!! Mam doma tiez 6r. skolacku a teda pravidelne chodi na prazdniny a ja si zatial uzivam s manzelom druhe medove tyzdne vzdy ked sme sami...si extremne naviazana na svoje deti...nechaj ich zit a dychat a najdi si aj iny zmysel zivota..aj tak ti zachvilku vyjdu z domu..

autor
25. sep 2020

@ckatka a ak je situácia že nemá u akej babky byť ? Nad takým asi nikto nerozmýšľa ..... Proste není zvyknutá byť niekde inde ....

unicornlady
25. sep 2020

Tvoje dieťa to zvládne v pohode, keď naňho nebudeš prenášať svoju úzkosť.
Navyše školáčka, veď to už je veľké dieťa. Dosť sa čudujem, že doteraz nikde nespala.
Ale možno keby máš viac detí, rada by si si od nich na víkend oddýchla a postrážila by ti sestra, mama...

Nám tak neterky chodivajú od nejakých 2-3 rokov. A teraz, keď sú škôlkárky, v lete aj na týždeň boli a málo im bolo. S takými sa dá už aj niečo vyrábať z papiera, kresliť kriedou, ísť sa bicyklovať, odrážatkovať...
S takým školákom sa ponúka ešte viac možností 🙂 Zvládne, neboj 🙂

unicornlady
25. sep 2020

Aha, nemá babky. A to ani žiadnu tetu, strýka, vy ste s manželom jedináčikovia?

Ak teda aj nebolo zvyknutá, veď má svojho otca, prípadne pomôžu kamarátky, alebo ak máš kamarátky s detičkami, že by sa striedali a robili s dieťaťom úlohy (ak by muž nemal voľno, resp. by robil do večera)

ckatka
25. sep 2020

Babky mame 200km.a pracujúce. Takže veľmi sa nevidia. Ale mam takisto tetu, mam sestru, svagrinu....A odmala sme krpca vychovávali tak ze je okej byt aj inde ako doma a byt aj s niekym iným ako s nami. Proste hotely...občas opatrovateľka...alebo prišla k nám segra a malého sme.dali spať s nou na gauč a my.zdrhli do kina a oni sa uspavali pekne sami. Úplne zvládli.
Neviem si predstaviť byt s dieťaťom vkuse...A hlavne moja práca a služobky v zahraničí to je kategória sama osebe. Tri -štyri dni bol s otcom a v pohode ved aj on je rodič...

richelina
25. sep 2020

Ahoj, ja ťa úplne chápem. Pri druhom dieťatku som bola v nemocnici 3 tyzdne. Bolo to strašné. Syn bol navyše chorý, mal vtedy 2,5 roka a tiež sme boli veľmi naviazaní na seba. Bolo to pre mňa hrozné obdobie, ešte zranujucejsie je keď ti niekto povie, že preháňaš. Rozvinula sa mi parádna úzkosť, depresie.. V podstate vtedy som nechápala čo sa so mnou deje až pri treťom tehotenstve som tomu prišla na správny nazov. Separačna úzkosť. Takže som už zvažovala možnosti ambulantného pôrodu, hoci deti boli už väčšie ale pre svoj vnútorný pokoj som chcela byť čím skôr doma. Nakoniec som rodila cisárskym, ale na 4. deň ma pustili domov. Zvládli sme to bez ujmy, či už deti alebo aj ja. Volali sme spolu, navštívili ma kazdy deň. My sme sa doma o tom často rozprávali, deti sa tešili a nakoniec tých pár dní rýchlo zbehlo. Chýbali mi, aj ja im ale tatko im spravil program, tak to nebolo také hrozné. Ja som v duchu panikarila viac než bolo nutné. Len nebud pred ňou nervózna, smutná. Porozprávaj sa s ňou, aké to bolo s ňou keď si bola v pôrodnici, že aj s ňou si tam bola pár dní. Moze ti nakresliť obrazok, ktorý tam budeš mať so sebou. Môžu ti s tatkom pripraviť prekvapenie zatial, bude sa tešiť, tvoriť. Tak jej aj čas ubehne. Inak poväčšinou skôr my prežívame viac to odlúčenie ako samotné deti. Neboj, bude to dobre 🙂

autor
25. sep 2020

Nuž každá to máme inak ....ja si zas neviem predstaviť že dám dieťa preč aby som mala kľud .....mne v podstate moje dieťa v živote nešlo na nervy .... Preto som to ani nikdy neriešila že pôjde spat niekde inde na niekoľko nocí .... A nevravím že by nevydržala ale načo ? .... Skôr som bola na nervy keď bola preč a deň bol nudný ..... Asi sme na seba neskutočne naviazané ....a teraz prišla situácia kedy to musíme chvíľu bez seba vydržať a ja neviem či je lepšie ju vopred pripraviť deň pred tým že zajtra odchádzam alebo radšej nič nepovedať ....s tým že keď po ňu muž príde do školy tak jej povie že má musel už zobrať do nemocnice .... A prosím tie ktoré majú blbé narážky ....ja nepotrebujem radu od vás ..... Ďakujem 😚

autor
25. sep 2020

@richelina ďakujem za kladnú odpoveď no už len pri čítaní mi je do plaču ....isto sú v Tom aj tehotenské hormóny a neviem ako by som preglgla bez sĺz jej povedať čo i len že mi má nakresliť niečo a ja si to tam zoberiem ....bože moja ja už som vážne jak psycho haha .... A pritom viem že to zvládne a že o ňu bude super postarané .... Len ten odchod môj bude ťažký už keď budem tam tak to bude ok .... Ešte keby to dôjde na mňa skorej a fakt musím bežať do pôrodnice bolo by to super ....myslím že na veľké lúčenie by čas nebol haha

mariejenka
25. sep 2020

V októbri rodim, a starší má 4 roky, nikdy ešte za jeho života nebol ani noc bez mňa. Trochu bude isto fnukat,je citlivý,ale s mužom už vieme,že žiadne ceremónie nebudeme robiť, nácviky ... skrátka pôjdem do pôrodnice,keď bude všetko ok o 4 dní som doma. Volať si zavoláme,uvidíme čo bude... Ja sa trochu tak vcitujem do situácie, no musí to dať!!

martinka552018
25. sep 2020

Dcerku na to urcite pripravte. Ja mam doma 2 rocneho,idem rodit buduci tyzden a vsetko mu dlho vysvetlujem. Aj kufor so mnou balil a to je veelky maznacik. Vie kde idem, vie ako sa vola moj doktor, vie s kym pridem... A aj kto na par hodin pride k nemu, kym tu tato nebude a mamka. U nas toez neboo vyber velky na opatrovnikov ale inak to neide. Uprimne skor lutujem opatrovnika 😂ako to zvladne. maly je pripraveny a musi sa s tym stotoznit,je to len chvila a pride tato a babka 500 km dorazi za nim na vlaciku kym budem prec ar dni. Nech jej tato vymysli nahradny program co ma rada atd.v skole jej cas zbehne ako nic... A vy si poplacete trosku v nemocnici, ved su to aj hormony rozumiem... Aj ja si urcite.. Aj ked z druhej strany si vravim, ze si clovek trosku aj oddychne pred narocnymi mesiacmi co nas cakaju sam v tichucku a klude, kedze tie mini babatka par dni po porode su este take otapene 😅najdite si na pobyte v porodnici nieco pozitivne... Ja sa tesim na vylozene nohy a jedlo do postele 3 krat denne 🤪drzim Vam palce hlavne aby ste zvladli porod a babo bolo zdravucke...

andrea_ff
25. sep 2020

@redana suprova odpoved 🤭🤭👍🤣

andrea_ff
25. sep 2020

@martinka552018 presne...ja som sa po druhy raz v porodnici citila tak...ze som si vravela, ze som na wellnes pobyte 🤣 porod ok, po porode som bola po par hodinach fit, mliecko nabehlo, dcerka spinkala, papkala 🥰...no malina. Rada na to spominam...a tiez som si vravela, ze och...aspon si oddychnem...lebo som vedela, ze doma to uz bude o inom. Drzte sa kocky 👍😀

esyco123
26. sep 2020

@evkakozickova Tvoj maličký nemá otca?

esyco123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre