Sterilizácia pri 3. sekcii za 200 eur

marissenka
27. máj 2015

baby chcem sa popytat,ktore ste si to dali spravit nedavno pri sekcii platili ste nieco?mne dnes bolo povedane,ze zdravotne dovody uz nehraju rolu,a plati sa 200e...cakame 3-tie,mam dost problemy ,takze na dalsie si uz vobec netrufam...zda sa mi tato suma dost prehnana,nakolko budem tak ci tak na sale,a ide len o 5minutovy zakrok,(ako mi to sam dr.povedal)ked ma budu mat otvorenu...a platit 200!??bola som v tom,ze pri tretom to robia zadarmo...dakujem,za kazdu odpoved.

womankc
18. okt 2016

@michaela025 no čo som ja zisťovala , tak je to cca so všetkým krátky tak polhodinový zákrok možno ani to nie a robí sa to ambulantne , jeden dva dni má muž také bolesti ako keby ho niekto presne kopol 😀 ..........cca o mesiac sa robia kontrolné odbery a ak je všetko v pohode zákrok je úspešný.... Len teda máloktorý muž je to ochotný podstúpiť ...Ani môjho som zatiaľ nepresvedčila ..........keby som zatlačila a trvala na tom, tak by išiel , ale to som nechcela , chcem, aby to bolo predovšetkým jeho voľba

michaela025
18. okt 2016

@womankc ved to ze teraz vravy ze pojde on na vazektomiu ale verim tomu ze ujde.Ja uz mam vybavenu sterilizaciu.Neviem co sa mu stalo prisiel s roboty a vravy mi ze nechce aby som isla ja ze pojde on😁.Stvrtok ideme na konzultaciu a uvidime ci nezdupka stoji to 240e.

michaela025
18. okt 2016

@womankc u nas za sterilizaciu vajecnikou bez operacnych vysetreni stoji 340e.

michaela025
18. okt 2016

@womankc az pojde budem rada az nie budem a hlavne chcem ist na sterilizaciu,antikoncepciu nemozem,vnutromaternicove teliesko som mala 1,6 roka a uz nikdy viac a ina metoda mi neostava.Su naplastie a co ja viem co.To nechcem skusat je to aj financne drahe.Dam 350e a uz mam pokoj.Uz chcem aby deti odrastli nastupit do zamestnanie a uzivat si roky s mojim muzickom☺😊😊

evittam
18. okt 2016

@michaela025 Predoperačné vyšetrenia ti musia spraviť - odber krvi, interné, anesteziologické. 😉 Inak aj ja o tom rozmýšľam-už som sa rozprávala aj so svojim gynekológom. Beriem zatiaľ HAK - mne to nerobí problémy. Ale tiež by som prijala keby išiel muž - je to jednoduchšie....Po CR sa mi moc nechce ísť znovu pod anestézu.....Tak uvidím či ho "ukecám". 😀

womankc
18. okt 2016

@michaela025 no veď to , ja tiež antiku nemôžem kvôli pečeni , cez teliesko som otehotnela a žiaľ aj potratila kvôli tomu a to už nechcem nikdy prežiť a dávať si pozor ma už nebaví veru............ tiež asi v dohľadnej dobe budem riešiť

michaela025
18. okt 2016

@evittam predoperacne vysetrenie zeny si musis spravit sama kde budem este platit 30e ineternistovy a odber krvy na vlastnu ziadost☺ mne 5rokou nerobili ant.problem az do nedavna som mala vysoke pecenove testy.Muzove rozhodnutie ma potesilo.Ved uvidime ci podstupi tento zakrok alebo nezdupka😂

michaela025
18. okt 2016

@womankc ja som s telieska mavala bolesti pod brusku,vytoky ked sme sexovali neprijemny pocit.Dr.ma presviedcal ze sa to upravy a vôbec hned som si to dala vybrat a nikdy viac

lelagula
15. apr 2018

Prosim vas neviete ako to je so sterilizaciou a platenim zakroku ked mam len jeden vajecnik?vdaka plati sa cela suma ci polovica?vdaka

katka1981
15. apr 2018

Mozno budem jedina s tymto nazorom a obujete sa do mna, ale napisem ho. V zdravotnictve chybaju nemale peniaze. Setri sa na dolezitych vysetreniach, kt. su nevyhnutne na diagnostiku, dlho sa na ne caka kvoli preplacaniu, to je len jeden z prikladov. Tak sa asi niekde zacalo setrit. Aj HAK bola kedysi davno preplacana, potom uz nie. Sterilizacia nie je jedine riesenie, tak keby ju aj poistovna nepreplacala, nevidim na to nic zle. Chranit sa da aj inak a spolahlivo. Ani umele mlieko (klasicke) poistovna nepreplaca, nikoho nezaujima, ze matka nema mlieko alebo kvoli liekom nemoze kojit a to babatko jest musi. A mohla by som pisat priklady aj dalej, ale naco.

julma
15. apr 2018

ja som to doma povedala jasne, ze nie som uhorka, aby som sa dala sterilizovat a ze sa nedam ani pri sekcii...menstruacia, tehotenstva, porody, este nas caka prechod a chlopi budu pipišov len na výchyr nosiť? nech si s nimi oni robia porádky

lillystranska
16. apr 2018

baby a urobia sterilizacie sj 32 rocnej zene ktora nemala este dieta?

katka1981
16. apr 2018

@julma, hahaha, ze nie si uhorka. No ale ja si tiez myslim, ze ked chlap oplodnuj, tak asi by to mal riesit on. Ale myslim si, ze ked sa chlap citi, tak sa nikto sterilizovat nemusi. Ked niekto plodi neplanovane, ani sa nevie stopnut.

katka1981
16. apr 2018

@lillystranska, podla mna za peniaze v pohode

sonickasonka
3. jún 2018

Ahojte ,idem otvorit tuto temu nanovo ,prestudovala som vela podobnych ,ale nenasla som nic z tohoto roku.. Aj ked viem,ze sa najdu zienky ktore ma mozno odsudia ,ale chcela by som podstupit sterilizaciu ..V septembri mam termin tretieho porodu na 99% to bude tretia sekcia a mam do toho aj neake tie zdravotne problemi ako je silna alergia ci uz na stravu alebo na lieky akehokolvek druhu , som sledovana na onkologi koli hpv 16 a najnovsie mam aj zlcnik a koliky ktore tiez nemozem teraz pocas tehotenstva riesit ... Neviete prosim niekto ,alebo nepodstupili ste dakto tento zakrok tento rok? V bratislvskej nemocnici Ruzinov? Ci sa to da vybavit este aj ,zeby to bolo preplacane poistovnou ,alebo kolko to stoji co vsetko ktomu treba? Vopred Vam dakujem za vase odpovede ste zlaticka ... 😘

lelagula
4. jún 2018

@sonickasonka ahoj ja som.si to dala teraz pri tretej sekci za 200eur v tt porodnici..ale viem ze sa to niekde vybavit aj ze to preplaca poistovna..v ga by mi to tak spravili ale ja som tam rodit nechcela.my povedala ta pani ma dokumentacnom ze by to nebolo specifikovane ako samotny vykon sterilka ale v ramci sekcii ze to je operacia-tretia vtedy to je zadarmo(co v tt to nechceli tak spravit nechapem preco)takze da sa aj preplatit ale ako kde no...

lelagula
4. jún 2018

@sonickasonka rodila som 17.5 ale musim povedat ze tato sekcia bola brutal a este doteraz mam obrovsku modrinu pod bruchom

sonickasonka
4. jún 2018

@lelagula ahoj dakujem za info ,no ja patrim do. Ba ,dneska som volala do zdravotnej poistovne patrim do doveri a povedali mo ,zw uz sa sterilizacia nepreplaca ani pri tretom cisarskom ani pri zdrav.problempch... podla nwtu v ba stoji okolo 500eur.zajtra chcem zavolat priamo do, ruzinova co mi povedia tam ...dakuje ti za info

kredog
4. jún 2018

Mna dr informovala. Ze pri sekcii je to v ramci operacneho vykonu. Doplatok 60 e inak viac. Cena zavisi od nenocnice a dr. Ako to zapise pre poistovnu.

mirien22
4. jún 2018

Mne robili pri druhej sekcii zadarmo pred 8 mesiacmi... Tak nechapem tých 200€

mirien22
4. jún 2018

@sonickasonka a odkedy to platí?

golfinka8690
4. jún 2018

Ahoj...Som po druhej sekcii v januari...a pri nej mi robili aj sterilku..platila som 18e

golfinka8690
4. jún 2018

@karap segrenka po 3 porode xcela sterilku..neexist...nema.zdrv.problemy a ani neni po 30tke takze jej zamavali na cestu a je na HA

lelagula
5. jún 2018

No ved to...hovorim iny kraj iny mrav ;)

tuskau
5. jún 2018

@marissenka Som po tretej sekcii september 2017 a neplatila som nič, lebo mi povedali, že po 3 sekcii sa už nič neplatí.

fergie23
5. jún 2018

Ahoj.Pri tretej sekcii som podstúpila sterilizáciu,neplatila som ani cent.Ale!!!Papiere som si vybavovala už v 5.mesiaci.V nemocnici musí podpísať primár,riaditeľ a ešte neviem kto.Bolo to pred 3. rokmi mala som29.r

sonickasonka
6. jún 2018

@mirien22 neviem odkedy to plati ktomu som sa nedopatrala ,lebo som naozaj nasla temy kde mali bud. Preplatenu celu alebo urcitu cast sterilky ..No ja som volala na tu zdravotnu a, ze nepreplacaju uz absolutne nic ani pri tretej sekcii a zdrav.problemoch ...Ostala som stoho dost taka niaka ,lebo 500eur je ozaj dost velka suma..

petraslov
6. jún 2018

@sonickasonka mňa tretia sekcia aj so sterilizáciou čaká o nejaké tri týždne a pravdupovediac som sa úplne zabudla opýtať, koľko za ňu budem platiť, keďže je to v rámci jedného operačného výkonu robené. Že síce to poisťovne už nepreplácaju, ale závisí potom od danej nemocnice, ako to majú zariadené s poplatkom za tento výkon. Budúci týždeň začnem chodiť na pásy, tak sa na to priamo opýtam, či budem platiť niečo alebo to bude zdarma. Dám potom vedieť (rodiť budem v MT nemocnici).

mirien22
6. jún 2018

@sonickasonka to som fakt veľmi prekvapená...

marissenka
autor
6. jún 2018

@tuskau ja som 2015 a 200 e..kde si bola?a podlana to išlo aj tak do vačku doktorom..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre