Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Strach z druhého pôrodu

milagrosss20
15. apr 2014

Ahojte..neviem ci to tu bola taka otazka... mam taky psychicky problem...chceme s muzom druhe dietatko lenze mna brdzi porod ☹ koli porpdu druhe dieta odmietam mat....ako sa mam zbavit niecoho takeho?

seemani
15. apr 2014

@milagrosss20 mám podobný problém, zataiľ síce druhé nehceme, ale vždy keď anto príde reč, zamrazí ma pri pomyslení, že to musím absolvovať znova, teda ten pôrod a bojím sa, aby nebol ešte horší.. Hlavne tie nasledujúce dva týždne potom.. Keby sa dal iba ten pôrod preskočiť, čo? Inak tehotenstvo bolo nádherné 🙂

klincek
15. apr 2014

@milagrosss20 mohla by ti pomoct terapia u psychologa, pripadne psychiatra.
ale ak je problemom "len" porod (teda ak sa nebojis aj tehotenstva), tak tento strach je dovodom na sekciu..ak by si uz medzitym psychiatra navstivila a pred porodom od neho prinesies potvrdenie, ze mas tento problem, absolutne nikto to spochybnovat nebude a tu sekciu ti spravia bez reci. ale vacsinou ani to nie je treba-staci si zazmluvnit lekara a dohodnut sa s nim.
ak babatko naozaj chces, vzdy je nejaky sposob 😉 . a na pripadne "mudre" reci sa vykasli, ty asi sama najlepsie vies, preco sa toho porodu bojis, kedze uz mas jeden za sebou..

misul78
15. apr 2014

@milagrosss20 ja som druhýkrát tehotná takmer po 11 rokoch a poviem ti, že tiež som mala obavy, ale pri pomyslení že mám doma už skoro 11 ročnú dcéru,ktorá je už ako tak samostatná, a teraz to budem prežívať všetko od začiatku - prvé kročky, odúčanie od plienok, škôlka ,...atď., na pôrod tak nemyslím. Aj keď pravdu povediac nie je mi všetko jedno, veď už si pripadám po tých rokoch ako by som mala byť prvorodička. Snaž sa myslieť pozitívne, predstavuj si ako všetko to pekne prebehne a nemysli na nič zlé, lebo si to vsugeruješ a bude to tak. Nečítaj a nepočúvaj žiadne príbehy s komplikovanými pôrodmi a podobne, lebo potom ten strach, že sa to stane aj tebe dokáže svoje. A ver mi že mám o čom hovoriť, lebo ten môj prvý pôrod nebola prechádzka ružovou zahradou. Teraz myslím len na to ako to bude všetko v pohode. Veď druhý pôrod je rýchlejší, tak to budeme mať skorej za sebou. Veľa šťastia! 🙂

milagrosss20
autor
15. apr 2014

@seemani
@klincek
@misul78 baby dakujem vam...teb cisarsky som povedala ze edine len tak.proste neviem sa zavit toho co som prezila pri prvom porode..tie bolesti a to tlacenie ...pri zosivani som bola uspana lebo som uz nevladala vydrzat ani to ze mi zasivaju..normalne to mam vsetko pred ocami...mala som aj epidural zaplateny ale nedali mi ho lebo nestihli...vsetke bolesti neviem sa nad nie povzniest ☹ len koli tomu sa branim mat druhe babo ☹ sice mala ma 7 m a este je cas tak rok no mi si pozor nedavame.... ☹ na psychiatriu chodim lebo mi zomrel otec a tazko to znasam... ☹

seemani
15. apr 2014

@milagrosss20 ešte vyčkaj, je to čersvté, skús počkať aspoň tri roky, navyše si teraz utrápené so smrti otca, to vôbec nie je správny čas na otehotnenie.. Ja chchem najskôr keď bdue mať malý 4 roky. ideálne keď už bdue chodiť do školy. Ale cisárskeho sa bojím jak čert svetenej vody, takže sama neviem ako to spraviť.. ASi to enchám opäť na prírodu

marse
15. apr 2014

tiez som mala troska strach z dalsieho porodu, ale ked uz som bola v tom tak bolo zbytocne to riesit, to miminko ist von musi 😉

klincek
15. apr 2014

@milagrosss20 to je mi velmi luto. ale bude lepsie, uvidis, len to chce cas. no kym sa das do poriadku, asi by nebolo velmi rozumne otehotniet..nech babatko pride az vtedy, ked budete nanho pripraveni.
neboj sa, vsetko zvladnes, aj ked si to prave teraz asi nemyslis.. drzim palce.

orlik4
15. apr 2014

aby som pridala trosku optimizmu do diskusie, moj prvy porod bol tiez hrozny. bez epiduralky, pomahali doktori, co tlacili na brucho, lebo som uz nevladala, bolesti riadne... zotavovanie cele sestonedelie, lebo pribudli komplikacie. a druhe mi prave spinka, ma 3 mesiace, a bala som sa porodu strasne. ja som sa bala hlavne, aby som nemala komplikacie, a aby som sa vobec vedela postarat o seba, nieto o deti. ALE, druhy porod bol super rychly, bez EPI, ale bolesti sa mi vobec nezdali take velke ako pri prvom. boli sice, ale islo to tak rychlo, ze ani neviem... na jednu kontrakciu na tri zatlacenia bola mala vonku. rekonvalescencia taka, ze do 4 dni som sedela v pohode na stolicke. netreba vidiet vsetko hned cierne, druhy porod byva zvacsa ovela lahsi. hlavu hore!

piacere
15. apr 2014

@milagrosss20 ja som hneď po pôrode povedala, že ak by môj druhý pôrod a tehotenstve boli moje prvé, tak starší je jedináčik, nik a nikto by ma na druhé také tehotenstvo a pôrod, ktorý skončil akútnym cisárskom a bojom o mňa a malého... nikto by ma na to nenahovoril.
Ale... prvé tehotenstvo bolo v podstate bezproblémové a pôrod bol rýchly, bolesť absolútne znesiteľná, krátko, tlačenie rýchle, na sálu som šla o 0.20h a za 10 min. už malý plakal.... bez nástrihu. Takže u mňa to bolo opačne, u teba to môže byť to isté. Prvý pôrod ťažký, so zlými spomienkami, druhý ľahký, rýchly, pekný 🙂 Odporúčam do budúcna zvážiť aj výber pôrodnice a lekára, to urobí strašne veľa... ak máš dôveru v personál, tak sa tvoja hlava nastaví na úspech 🙂
A ak prežívaš ohľadne pôrodu to, čo prežívaš, nechajte tomu čas, ten všetko vylieči a za pár rokov (2-3-4roky) sa na to budeš pozerať úplne ináč, aj tvoja psychika bude prijímať spomienky na pôrod ináč ako teraz, keď je to ešte čerstvé v podstate....
🙂

albao
15. apr 2014

@milagrosss20 druhý pôrod som mala tiež oproti prvému hotová brnkačka. Bolesti boli, ale nejak to všetko rýchlo ubehlo. A hlavne som sa pripravila psychicky, dýchanie, koncentrácia, uvoľňovanie a z 6cm do pôrodu bolo 30 minút, malá vyletela sama, bez tlačenia, ani nestihli stôl prirpaviť ...
Je to o psychickej príprave. Čím lepšie prijmeš bolesť, resp. sa naučíš s ňou rpacovať a nepoddávať sa jej, čím viac si budeš dôverovať, že tvoj pôrod bude brnkačka bez komplikácií, tým viac to bude pravda. Nečítať príbehy o pôrodoch, nepočúvať lekárov, ktorí strašia, každý deň si tisíc ráz povedať, že "môj pôrod bude ľahký a rýchly pre mňa aj bábetko" 😉 Držím palce!

nikolet_89
15. apr 2014

@milagrosss20 ahoj aj ja sa bojim tak som sa rozhodla tento krat zazmluvnit dr ktorej verim a psychicky som sa presvedcila, ze to robim pre dcerku hlavne aby neostala na svete uplne sama, ked raz ja a manzel odideme takze to koly nej prezijem 😀

piacere
15. apr 2014

@albao presne s týmito myšlienkami som odchádza do pôrodnice prvýkrát a môžem potvrdiť, že MOJA psychická pohoda urobila veľmi veľa... 🙂
A nebyť takého ukončenia druhého pôrodu, aký bol, s tými komplikáciami, ktoré boli, tak by bol aj druhý pôrod rýchly a v podstate bezbolestný 😕 Bola som otvorená na 4cm pri príjme a v priebehu pol hodiny som sa otvorila bez bolesti na 6cm. Po prepichnutí plodovej vody to už bola iba otázka pár minút.... žiaľ, skončili sme na sále...

maribell
15. apr 2014

@milagrosss20 ja som mala to iste .. o druhom som nechcela ani pocut prave kvoli porodu .. ale ako cas ubiehal tie spomienky sa vytracaju a teraz cely ten porod vnimam iba ako utrzky z nejakeho filmu .. aj na bolest clovek zabudne.. samozrejme viem ze to bolelo velmi ale tu samotnu bolest si nepamatam a po roku a 2 mesiacoch sme sa zacali snazit.. teraz uz na porod vobec nemyslim a nebojim sa ho .. u mna sa to casom zlepsilo lebo kazda spomienka zosedne

lilysk
15. apr 2014

@milagrosss20 Odblokovanie metodou one brain -bola ism viac krat a funguje to 🙂
http://www.uspesna-lecba.cz/kineziologie-metoda...

keziah
15. apr 2014

@milagrosss20 vies co, ja ked som zatuzila po druhom babatku, zacala som vela citat o prirozenom porode, pozitvine porodne pribehy, dokonca orgazmicky porod. Vela peknych pribehov som citala na stranke zenskych kruhov, pripadko popozeraj cudzie skusenosti http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribehy
Ono porod moze byt celkom v pohode, na zly zazitok sa moze zvrtnut kvoli komplikaciam, strachu a v neposlednom rade aj vdaka zbytocnym lekarskym zasahom.

milagrosss20
autor
15. apr 2014

@orlik4 to zo zaciatku akokeby si o mne pisala...fakt..

milagrosss20
autor
15. apr 2014

Dakujem vam...uz som myslela ze len ja som taka co sa ma akokeby blok voci druhemu porodu..tehotenstva sa nebojim nic...fakt len ten samotny porod je pre mna horor..a neviem ci sa od toho dokazem niekedy odosobnit... ☹

danjelca
15. apr 2014

@milagrosss20 no ved je aj epidurálka...mala si pri prvom pôrode? Ak ie tak si ju daj a máš vybavené.

misinka26
15. apr 2014

Ja mám podobný problém ... máme krásneho zdravého chlapčeka a občas sa pristihnem pri tom, že už by som ďalšie dieťa ani nechcela ... pre mňa bolo tehu horor, bola som ako vymenená, stále uplakaná, nervózna, hašterivá, unavená ... pôrod bol fajn hlavne vďaka EPI a personálu Kocha ... to obdobie po však bolo utrpenie ... malý mi nespával, kojila som aj 30 krát, nevyspatá, unavená, nervózna ... Malý začas spinkávať asi pre dvomi mesiacmi a ja som začala mať konečne čas na seba, manžela, domácnosť ... teraz mi to vyhovuje a som spokojná a keď si predstavým opäť ten kolotoč už teraz mi je zle ... Pred malým som kukala na bábätká, rozplývala sa nad kočíkmi a teraz, teraz ma to vôbec nenadchýňa, dokonca keď vidím mamičku s viac deťmi tak si v duchu poviem, že by to pre mňa bola samovražda ... a taktiež ja som mala panický strach z prvého pôrodu, až taký, že som šla rodiť do Kocha aby som si bola istá, že sa o mňa postarajú a keďže môj pôrod bol v podstate bezbolestný a v poho tak sa obávam, že pri druhom si to všetko vyžeriem ... ja viem, že sú tu mamičky, ktoré zúfalo túžia po dieťaťku a ja tu takto píšem ale ja mám fakt pocit, že môj malý bude jedináčik alebo dostane súrodenca len tak, že sa pritrafí ...

danjelca
15. apr 2014

@milagrosss20
no to chce zajednat dobrého pôrodníka-epidurálku..nenechat to na to či ti stihnu či nestihnú pichnúť...
Nikoho kto mal epidurálku som nepočula povedať že by si ten pôrod pre strach nechcel zopakovat pri druhom dieťaťi..

mala si len smolu s tou epi...tentokrát budeš múdrejšia a bude to v poho🙂
Neboj druhé dieťa zato stojí.

milagrosss20
autor
15. apr 2014

@danjelca mala ale mi ju nedali neotvarala som sa a zrazu som za 5 min rodila...

daniela1983
16. apr 2014

to ja to mam naopak, ja by som prave druhe dieta chcela kvoli tomu aby som mohla rodit 🙂

daniela1983
16. apr 2014

@piacere mozem sa spytat preco ste skoncili na sale? co sa stalo?

piacere
16. apr 2014

@daniela1983 odlúčila sa mi placenta

daniela1983
16. apr 2014

@piacere uf jasne chapem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli