Strach z pôrodu veľkého bábätka

28. mar 2024

Ahojte mamičky,
ešte mám cca mesiac do TP.
Môj malý je väčší.. cca o 2 týždne, už to trvá niekoľko mesiacov tento nábeh.
Začínam mať strach, či zvládnem 4 + kilové dieťa porodiť. Výšku mám 172, pred pôrodom som mala 45 kg, bola som naozaj tintítko. Počas tehu som pribrala už 16 kg, a ešte to asi pôjde hore. No moju panvu to asi nezväčší...
Na ďalšej poradni by som sa chcela spýtať na možnosti skoršieho vyvolania pôrodu, keďže podľa výpočtov do TP by mal mať cez 4kg..

Prosím, poradíte mi? :(

cecilia29
29. mar 2024

Základ je dobry porodnik. Mam 3 deti. Ale dve z nich mali nad 4 kg. Môj druhorodený syn mam 4420g. A to sa narodil 9 dní pred termínom. Nikto z dr neriešil jeho vahu pred porodom. Lebo veď druhé dieťa. Ja som teda veľa chodila a robila aby som rodila aspoň skôr. Rodila som pri staršom primarovy, a on aj p. asistenka ma dosť tlačili do polohy na boku. A dosť to pomohlo. Mala som pár kozmetických stehov .
Tretie dieťa som rodila 3 dní po termíne. Dievča malo 4250g. Dr. mi robila Hamiltona zo 2x už v termíne. Tak som akurát tie 3 dní mala kontrakcie do porodu rodila som dlho a bola som potrhana

nikolakrempaska
10. apr 2024

Kľud. Celé tehotenstvo mi toto hovorili a vždy som chodila od lekárky so slzami. Malého lekárka merala týždeň pred pôrodom a povedala nooo bude cez 4kg, v deň pôrodu mi ho v nemocnici namerali na 3500g a maly sa narodil 3290g pôrod 37+4.. neboj ono to môže prísť samé bez vyvolávania aj skôr. (Bola som prvorodička)
A to že oni to merajú na základne hlavy, bruska a stehennej kosti je podľa nepresne. Môj maly ma veeelmi dlhé nohy a narodil sa ako taky pavuk. Tak potom sa neni čomu čudovať keď to merajú na základe tohto a spravia si priemer.🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

nikolakrempaska
10. apr 2024

@nikolakrempaska a ešte dodám že som pribrala 18kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre