Ťažkosti s cvičením s Aniball a epino.

mia1811
29. jan 2020

Ahojte baby, prosím tie čo máte skúsenosti s aniballom alebo epino, alebo ho používate teraz. Viem , že je už veľa takých skupín ale nikde som nenasla odpoveď. Cvičím pravidelne s aniballom teraz som na 31cm. V návode píšu , že stačí cvičiť 10-15 min , no ja stále musím cvičiť aspoň hodinu aby som videla nejaký pokrok. Akoby každý deň začínať odznova, pomaly zase rozťahovať a po cca 45 min prídem po veľkosť kde som bola včera a potom zase zväčšiť osobné maximum. No ale má to zmysel pri pôrode keď každý deň sa stiahnem naspäť ? Keď musím začínať akoby od nuly ? Je hrádza pri pôrode schopná tak rýchlo sa roztiahnuť ?

renatka1985
29. jan 2020

ahoj, pri porode na porodne cesty posobi mnozstvo hormonov a aj zostupujuca hlavicka, tam je situacia celkom ina ako ked cvicis doma s balonikom.
ja som tiez cvicila aj 45m denne, pomaly, aby som si neublizila. Pokracuj v tom, co robis, ziskas potrebnu sebadoveru aj v technike vytlacania atd. zelam ti pekny porod 🙂

mia1811
autor
29. jan 2020

@renatka1985 ďakujem 😊 tak dúfam , že to pôjde

adeladulova
11. feb 2020

Ja som za tri týždne s anibal nacvicila iba 22cm. Ank, u mna to proste neslo 🤔 ked si na to spomeniem, nebanujem, ale nechápem tehulky, co sa dostali dalej, za co ta obdivujem... rodila som v oktobri 2019, prirodzene, doktor pri porode velmi silno masiroval hradzu, co ma sice bolelo viac ako samotne kontrakcie, ale bola som bez nastrihu 🙏 a to som maleho tlacila celkom dlho.. takže vsetko co robis, ma zmysel ☺

nini1010
11. feb 2020

Si na 31?uz len udrziavaj do porodu,to ti uplne staci,uz sa nenatrhnes.

mia1811
autor
11. feb 2020

@nini1010 ale ma strašia že malá má hlavičku cca 37-38cm čo je podľa mna veľa 😩 a cvičenie zabráni len natrhnutiu z vonka alebo aj v znútra ?

adeladulova
14. feb 2020

@mia1811 pocuj strasia nestrasia, vtedy je tam adrenalin, kontrakcie a doktor ti masiruje htadzu, ja som mala nasvicenych ty 22 cm, maly mal obvod hlavy 30cm a vsetko ok 😉

nicka44
9. okt 2020

AHOJ NO AKO SI SKoncila nakoniec? 🙂 aky bol porod..nastrih bol ci,?

mia1811
autor
29. okt 2020

@nicka44 ahoj, prepáč len teraz som sa sem dostala. Tak pôrod bol dlhyyy, ale bez nastrihu 👏🏻👏🏻Aj keď som sa bála že sa roztrhnem lebo som cítila strašný tlak, ale doktorka a hebamme boli zlatý a ukludnovali ma že je to v poriadku a že sa už neroztrhnem. Aj mi potvrdili že s Anibalom majú dobre skúsenosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre