Ako vam ide cvičenie s Aniballom?

6. máj 2023

Ahojte, tie ktoré ste sa dali na cvicenie s aniballom ako vam to ide ? Ja som dnes zacala a ono to do seba ledva dostanem sfuknute, vytláča sa mi to same von silným podtlakom neviem čo robim zle ale podľa návodu by som to mala vedieť vedome kontrolovať a udržať to v sebe a pomaličky púšťať von no to sa absolútne nedá keďže to tam musím pridržiavať aby to nevyskocilo von 🤷🏻‍♀️ Nehovoriac o tom že sfuknuty mal 16,5 cm a už to ma dosť stipalo, ako ja porodim dietatko preboha 😭 nechcem sa roztrhať a byt zasivana

terry658
6. máj 2023

Ahoj je tu skupina cvicime s aniballom. Tam sa dozvieš viac ako tu.
Pravdepodobne sem príde veľa hejterov.

majlo1234
6. máj 2023

Ja som to mala podobne, vkladat mi ho musel manzel, otrasne a neprijemne to bolo. Aj tak som nacvicila par cm, Nakoniec som rodila cisarskym😂 po tychto skusenostiach a s prihliadnutim na dalsie faktory-pocas porodu telo vylucuje rozne hormony, ktore maju za ulohu ta uvolnit a pomoct otvaraniu… by som sa na anibal uz vykaslala

autor
6. máj 2023

@terry658 ďakujem už som sa tam pridala, nevedela som že je taká skupina 🙂

autor
6. máj 2023

@majlo1234 áno čo to registrujem že pri pôrode je práca hormónov ale ja som z toho tak v strese, tazko si viem predstaviť že hlavicka novorodenca ma pri pôrode +/- 35cm a ja do seba neviem dostať 17cm aniball 😭 a že by hormony spôsobili až take uvolenenie aby babo vyšlo von a neostala som nastrihnuta 😭

ildiko36
6. máj 2023

Napis mi ip, ja som nacvičila 36cm

majlo1234
6. máj 2023

A este ten stres z toho, ja som tiez bola mega v strese a mohla som si radsej uzivat posledne tyzdne, i ked to brusko uz nebolo moc na uzivanie😊 neboj sa, porodis urcite, a dobry nastrih je lepsi ako potrhat sa😃
Neviem, km pojdes rodit, ale pre tvoj pokoj odporucam stretnutie s dulou/porodnou asistentkou, mozte si prejst tieto strachy.
Proste si myslim, ze ak je zene ponechana kompetencia rodit v klude a v supde so svojim telom, zvladne to uplne v pohode(to znie napisane viac ezotericky, ako v mojej hlave, ale som o tom presvedcena, aj ked nie som takto zalozena😄

ildiko36
6. máj 2023

Hormony ti uvolnia ca na 10cm môj syn mal hlavičku 37cm a mala som nacvičene tych 36.Boli dni čo som sa vôbec nepohla ani mm dalej, 3dni som cvičila to iste..potom sa to uvolnilo..Napis mi v ip tvoje cislo zavolam ti a vysvetlim ako som to dosiahla.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. máj 2023

@majlo1234 mala som stretnutie s dulou, bola som úplne vyrovnaná, pokojna, v hlave pripravena na porod tesila som sa na to, všetko sa z mojej hlavy vytratilo prvym použitím aniballu 😅 neviem čo teraz 😭 musím sa nejak “postaviť na nohy” vo svojej hlave a pokračovať s tým aniballom aj keď to nejde ale aspoň pre lepší pocit zo seba že som sa snažila, aspoň hrádzu pri tom trocha trénujem a plus masaz hrazde

ildiko36
6. máj 2023

Urcite pomoze anibal psychicky i fyzicky.,ja som prve rodila bez, po 17rokoch som mala druhe dieťa a som cvičila, ten pôrod sa neda porovnať s anibalom a bez.
Po porode som bola hned fit, sama som sa osprchovala par h po pôrode, behala lietala na chodbe ani cievkovat ma nemuseli.
Pri prvom vedla sitia sa roztrhlo na 4cm, tak fasa ma dr zašila, pol roka sa to hojilo a to neprajem nikomu.
K vôli tomu som bola rozhodnuta cvičiť s anibalom aby sa to nezopakovalo a bolo to najlepšie rozhodnutie čo som mohla spraviť.3pôrod som tiez cvičila a sa mi podarilo len 30-32cm nacvičiť ale to už za 2tyždne, uz to išlo rychlejšie len som skôr porodila čo som ani nelutovala lebo na 38tt uz mal malý 4kg, keby som bola vynosila lekar povedal malý by mal do 5kg.Druhy syn mal tiež 4430g

simona20201309
6. máj 2023

Keď to z teba samé vyskakuje von, tak ho predsa musíš viac nafuknut.
Ja by som už s anibalom necvicila. Bolo to neskutočne trápenie, nacvičene na 32cm a nakoniec cisarsky.... fakt nikdy viac.

majlo1234
6. máj 2023

Jasne, ja ti uplne rozumiem, clovek sa chce poctivo pripravit

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sajmonka_1216
6. máj 2023

prvýkrát mi bolo tiež do plaču, že ani sfúknuté to nejde...ale chce to len cvik a už si nájdeš systém aj vyhovujúcu polohu.. mne síce tie cm išli pomaly, ale išli a to je dôležité..
@simona20201309 prečo to bolo pre teba trápenie? ak si šla cez bolesť, nemusela si toľko nacvičiť, veď aj výrobca odporúča 25 cm.. ja som to napr. nedokázala pochopiť ako niekto len tak môže toľko veľa nacvičiť... predsa len pri pôrode sú tie hormóny, aj telo inak pracuje a tak... a zas možno keby si rodila normálne a nemala by si žiadne poranenie a vedela by si ako tlačiť, tak by si možno aniball chválila až do neba . 🙂

majlo1234
6. máj 2023

@jj298 uplne suhlasim, ale rozumiem aj zenam, ktore to beru ako dobru pripravu. Aj ja som to tak brala pri prvom, pri druhom to uz vobec neplanujem praktikovat. Tak znie aj moj komentar 🙂

ildiko36
6. máj 2023

@sajmonka_1216 ver mi že ja keby som necvičila s anibalom by ma malý dotrhal, bol velký.mala som nacvičene tych 36cm, čo denne som cvičila hodinu.A vôbec to nelutujem lebo pôrod bol ako cvicenie s anibalom 1cm navyše.Keby som nenacvičila tolko by som sa roztrhla, i ked som nemala vyditelne poranenia ale na jednom mieste i tak ma štípalo hodinu.
Pri druhom synovi som už tolko nedala ale hvala bohu že som cvičila, malý sa zasekol a lekar po pri hlavičke dal ruku dnu až po zapästie, maleho cez pleco vypáčil a ho vytiahol, mal aj pupocnik obmotaný okolo krku a narodil sa zo syndromom modrej masky.Mne aj strplo brucho aj dostala krče do dolnych končatín, pre ma to bol hororový pôrod.Mala som 3 pôrody ale posledny najhorší.Lekar povedal keby som necvičila minimalne hodinu alebo hodinu a pol ma zašíval pri takom zakroku.A tolko povedal že skoda že vela žien začne cvičiť ale po case prestanú

ildiko36
6. máj 2023

@simona20201309 cvičenie je niekedy nepríjemne i hnusne kvoli gelu,vsetko sa lepí je to babračka.
No ja by som zase nechcela prežiť este raz nástrih, uz ani nehrozí, mam 3deti a mám už aj svoj vek.

simona20201309
6. máj 2023

@sajmonka_1216 nešla som cez bolesť, ale to vkladanie bola nočná mora....
Poznám ženy, ktoré necvicili vobec a nemali ani jeden steh, tiež hneď po pôrode boli úplne ok a zas poznám také co cvičili, a napriek tomu mali komplikovaný pôrod a potrhali sa.
Ale áno, bola som poriadne naštvaná, že som sa tak poctivo pripravovala a nakoniec to skončilo cisárskym...

sajmonka_1216
6. máj 2023

@simona20201309 chápem, že tá príprava vyšla na zmar, ale zas radšej cisárky akoby sa malo niečo dieťaťu stať.. 🙂 ja som tak tiež cvičila a pripravovala sa a tiež bol z toho cisársky.. ked mi to dr povedala, začala som revať, lebo som sa pripravovala.. :D a potom som si uvedomila, že nejde o mňa, veď dcérka sa už dusila a nebolo na čo čakať, len že ja som si niečo chcela dokázať.. :D ale cvičila by som aj pri druhom.. v mojom okolí zas mám len pozitívne skúsenosti po tom, ako prežili prvý pôrod bez cvičenia, takže asi to ma motivuje

veverka86
28. nov 2023

ja ju nemozem najst nejako :/ nemate prosim link?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre