Tlak na rodidlá a stehy po epiziotómii

timkuska
18. dec 2014

Zienky,som 11dni po porode a od predvčera citim ne normalny tlak,akoby mi sla vypadnut maternica,plus jeden steh pri konečníku mi zacervenal a opuchol.Dnes som zacala pocitovat aj mierny tlak a bolesť v usti mocovej rury,hlavnee ked ju zovriem,napr.pri kychnuti. Bolo mi uz celkom fajn a teraz mam znova problem ai sadnúť,boli to aj pri chodzi. Mali ste niektora podobný problem,neviem,či ist k lekarovi alebo to prejde.Ja krava,ze som sa znova nechala nastrihnut... :(

tigri
18. dec 2014

@timkuska Ja som nemala nastrih ani pri jednom porode ale taketo tlaky som mala, ked som vela robila a behala po porode....Vianoce, nevianoce, musis si lahnut a oddychovat, telo sa potrebuje po porode zregenerovat

sosanna88
19. dec 2014

@timkuska mne sa rana hojila tiez dost dlho. kup si Rosalgin, zamiesaj do teplej vody a po kazdom zachode si rodidla oplachni. nenormalne to ukludnuje...
plus sprcha rano, vecer aspon. a co najmenej sediet priamo na zadku. skor tak naboku. ak ti babo spinka a mas cas, vyzlec sa a naostro lez.-vetraj 🙂
mne toto hovadsky pomahalo. ale trvalo to hojenie aj tak dost...
momentalne som 2roky po a aj tak pre kramami toto pocitujem...nie az tak ako vtedy ale citim.

timkuska
autor
19. dec 2014

@tigri stastna to zena,to kde si rodila??? Mas pravdu,dosť beham,ale pri 1,5 rocnej princeznej,ktora,mimochodom,strasne ziarli,je tazke si lahnut...

@sosanna88 bez sprchy si uz ani neviem predstaviť zivot 🙂 si ma nepotešila,ze este aj po dvoch rokoch to citis... Ja som po prvom porode,ked sa to zhojilo necítila nic,ale teraz neviem,neviem... Este mam aj pocit,ze ked nastrihoval,tak sa mu to paralo po prvej jazve a je to trochu krivolake...
Kocky,dakujem za rady 🙂

tigri
19. dec 2014

@timkuska normalne v Ruzinove, ale s dohodnutou doktorkou...na ten steh je dostat aj taky specialny bio sprej, myslim saloos to vyraba alebo po kazdej toalete oplachovat vyluhom z repika

chapem, ze je to tazke, ale musis mysliet aj na seba, inac si zbytocne narobis zdravotne problemy, rob len nevyhnutne a vela lez....

srnqqa
19. dec 2014

@timkuska ahoj, to som mala aj ja, najmä na wc, mala som pocit, že všetko, ale naozaj všetko trčí von 😒 Mne sa stehy rozišli a zapálili (veľmi zle sa mi hoja akékoľvek rany), k dr. som prišla na poslednú chvíľu, doteraz si ma pamätá ☹ o tom, že som chodila ako kačica, ani nehovorím. Radšej choď k dr, idú aj sviatky, aby si sa nedostala do takého štádia, ako ja.

seahorse27
19. dec 2014

Určite zbehni teraz pred sviatkami k Dr. pre istotu. Tlak na rodidla som cítila aj ja hlavne po 1. porode, ked ma nastrihavali. Bolo to ale iba vtedy, ked som viac chodila. Ked som si ľahla, tak to prešlo. Teraz pri druhom porode ma Dr. nestrihal, len som sa trochu roztrhla asi 1 cm po starej jazve. Tlaky som síce cítila, ale minimálne a zahojene to bolo za pár dni. Sedieť normálne som mohla uz na 3. deň. Odporúčam sprej Dermo-chlorofyl od Dr. Muller. Výborná vecička, aj ked farbí prádlo na zeleno 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre