Trasúce sa nohy pri pôrode

21. máj 2024

Len tak uvazujem… pri porode som mala neovladatelne trasenie noh, cim to mohlo byt zapricinene? Nebala som sa bolesti ani samotneho porodu. Chcela som to mat cim skor za sebou. Len to trasenie mi nejde do hlavy😀

majkakvet
21. máj 2024

Ja som mala to iste.

pribinak
21. máj 2024

Od bolesti? Svalové napätie?

angelous1991
21. máj 2024

Také napätie v tele ako je pri pôrode sa nečudujem … aj ja som to tuším mala ale ja som sa celá triasla tuším ako som sa napínala … a som sa vtedy aj zasmiala ze co sú tie držadlá také vykývané a už viem prečo 🤪

autor
21. máj 2024

@pribinak mna tie kontrakcie az tak neboleli, az poslednu hodku cca…ale triasla som sa cela, aj ked ma zasivali. No brutal😀 az potom to prestalo

alchemilkazltozelena
21. máj 2024

Aj mne sa triasli nohy, bolo to hrozne

e1i
21. máj 2024

Mna triaslo po narkoze po sekcii. Taka zimnica ma chytila ze mi museli dat termoplachtu

Myslim ze to budu nervy. A tiez ma triaslo takto nohy ked mi vyberali dren po mimomaternicovom takze to isto pocuchali nervy trochu.

babovka2321
21. máj 2024

Tiez som to tak mala pri jednom porode, vraj z hormonov 🤷

diewcatqoo
21. máj 2024

Tiez som bola roztrasena. Nielen nohy - aj ked tie asi najviac.

angeli121212
21. máj 2024

Mne sa to deje keď sa deje nejaka veľká udalosť, proste celkovo aj keď nie si v strese teelo je v napätí lebo vie že sa deje niečo neobvyklé a takto reaguje

janewithane
21. máj 2024

Je to proces, ktorym telo uvolnuje napatie. Maju to aj zvierata. Kukni napr TRE https://traumaprevention.com/

nika_23
21. máj 2024

Mne povedala pôrodná asistentka, že to spôsobuje adrenalín ktorý sa uvolní pri pôrode.

nevenka
21. máj 2024

Rodila som 4x a mala som to. Pri poslednom mi od bolesti skrucalo ruky, prsty, ani som si malu nevedela chytit, ked mi ju dali na brucho.
Zeny sa tam bavili o tom, ze je to bezne, viacere to mali.
Je to od bolesti, sestra mavala take trpnutie a krce aj pri MS.

motogirl699
21. máj 2024

Ja som ku koncu mala strašne návaly teplo/zima

skumavka
21. máj 2024

Rodila som 4x a pri každom pôrode sa mi veru triasli nohy, nedalo sa to ovládať.

mima172
21. máj 2024

Aj mne sa veľmi triasli nohy. Rodila som prirodzene, no napojená na prístroje kvôli preeklampsií a normálne ma triaslo tak, že na muž pridŕžal, nech si nevyšklbem hadičky tým trasením.

arexka
21. máj 2024

Mne sa tiež hrozne triasli ruky pri pôrode ja že to len mne ale asi som neni jedina🙂 ja som hrozný bojko na bolesť hrozne to davam najavo keď ma bolí niečo a nariekam aj pri tych kontrakciach som v kuse revala oni stále že šak to ma nemôže stále bolieť ale bolelo a tak stres nohy neviem či sa mi triasli az tak ale ruky hrozné..hrozna ulava ked sa mala narodila padla zo mňa všetka bolesť zrazu ..teraz ma čaká druhý pôrod a mam s toho paniku ako to zvladnem 🫣

anavixy
21. máj 2024

Je to uplne bezne a normalne, nic zle to neznamena a neda sa tomu ani predist.
https://www.instagram.com/p/C3nlyVlL2xB/?igsh=M...

laskonka_lasky
21. máj 2024

Ja som sa triasla pocas oboch porodov..po porode este horsie,dali mi paplon a vankus na kozu😁 neviem ci stres,unava, vycerpanie, adrenalin?

gypsomilka
22. máj 2024

😂😂😂 aj ja som to mala pri oboch porodoch a dokonca som mala manualne otocenie babatka v 38tt a aj vtedy. Pri prvom som si pytala deku na seba 😂😂😂. Moj muz sa vtedy o mna normalne bal 😂 ze sa mi nieco stalo

autor
22. máj 2024

Takze nie som jedina😀 mna tiez prikryvali ale ani to nepomohlo😀

mima172
22. máj 2024

Práve mi vyhodilo na fb toto video a hneď som si spomenula na túto diskusiu 🙂
https://www.facebook.com/share/r/iM81way3Qucm2Q6E/

autor
23. máj 2024

@mima172 uplne ako vy som seba videla🥹

juliacenc
23. máj 2024

Stres

kiki68
30. máj 2024

Kontrakcie? Mne to vyrazalo ak do noh, plus som hodinu a pol drepovala, aspon som si odcvicila nohy

autor
30. máj 2024

@kiki68 niee kontakcie boli ine. Ten tras sa mi spustil na porodnom boxe.

kiki68
30. máj 2024

Je to normalne podla mna, ja som napr z porodu osedivela. Zjavne je to pre telo strasny zaber. A to som
nemala urcite nejaky hrozny porod

eeffka
30. máj 2024

Tak zasa porod je taky hormonalny a nervovy masaker ze trasuce sa nohy nie su nic nezvycajne. Mna po 1. Este 2hod klepalo celu ako ratlika aj pod paplonom ked bolo 28stupnov 🤣 pri 2 hom uz nic. Akurat som hladna bola 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre