Tretí cisársky rez

lenuska333
2. jún 2022

Ahojte chcem sa opýtať, viem ze už je možno neskoro na také otázky, keďže zachviľu mam termín, len čím sa viac blíži začínam mať strach a obavy.Druhy cisarsky som mala 5.2.2020 a ten treti ma čaká teraz termín mam 11.7. 2022 je to podľa vás dostatočný odstup aby sa rána zahojila? Mali ste niekto aj skôr tretí cisarsky ako s odstupom 2 roky? A ako ste sa zotavovali? Tiež si hneď dávam sterilizaciu doporučil mi to lekár. Ďakujem všetkým za odpovede

tosomja
2. jún 2022

@lenuska333 ahoj, ja som mala prvý 7/2010
Druhý 3/2020 a tretí 5/2021 a v pohode. Doktor mi ešte povedal, že maternica zahojena, aj všetko ok, len už veľmi zjazvena po šití a už by ďalšie tehotenstvo mohlo mať fatálne následky.
Neboj, bude všetko ok, veď si sledovaná doktorom.

pininka1
2. jún 2022

Tazko povedat, medzi druhym a tretim som mala 4 roky rozdiel a az pri porode sa zistilo ze hrozila riadna ruptura. Medzi druhym a tretim 5 rokov a bolo vsetko uplne ok.

magdalenal
2. jún 2022

@lenuska333 individualne... kamoska ma 4 deti, vsetky sekciou , posledni dvaja su 1,5roka po sebe... dalsia mala za 8rokov 5 deti a vsetky sekciou, zvladli, vsetci zdravi, ona fit akoby nic.... jasne, ze mas obavy, ale zvladnut sa da... dobry lekar vie mudro a kompetentne poradit a upokojit. Drzim.palce

lukasko12
2. mar 2023

@tosomja ahoj takže 3 cisársky môze byt život ohrozujúci pre mňa prvý mám 2015 a druhý 2020 a tretí asi teraz no zatial mi doktorka povedala že maternica je dobre aj rez je pekný

tosomja
2. mar 2023

@lukasko12 tak ťa budú viac sledovať. Nestresuj sa, užívaj.

lenuska333
autor
3. mar 2023

@lukasko12 nebojte sa ja som mala cisarsky 1x 2012 2x 2020 a 3x2022 a nastasie dopadlo všetko v poriadku a dala.som si urobiť sterilizaciu a mam pokoj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre